Bosch Kombi Teknik Servis Ankara 444 2 846 Zeki Teknik

Bosch Kombi Arıza Teknik Servisi

Bosch markasına ait kombiler alanında en iyi kombiler arasında yer aldığı için bir çok kullanıcı tarafından tercih edilmektedir. Bosch kombiler de diğer markalar da olduğu gibi arıza verebilecektir. Çünkü uzun süre kullanımdan sonra bakım yapılmaması durumunda kombiler arıza verebilecektir. Genelde kombilerde yaşanan arızaların çoğu düzenli olarak bakım yapılmamasından kaynaklanmaktadır.

Kombi bakımları düzenli olarak yapıldığı taktirde büyük bir sorun yaratacak arıza vermeyecektir. Kombilerde bakım

Kombi Arıza Tamir

yapılmaması durumunda yaşanabilecek arızalardan bahsedecek olursak şu şekildedir: kombi su kaçırıyor, kombi gürültülü çalışıyor, kombi patlamalı yanıyor, kombi ısıtmıyor, kombi kırmızı ışık yanıyor gibi durumlardır. Kombilerinizin su kaçırmasının bir kaç nedeni mevcuttur emniyet ventilinden su kaçağı mevcut ise kombinizin bar basıncının 2.5 üstünde olmasından kaynaklıdır.

Bar basıncı tesisattan fazla su alınarak ideal seviyeye getirildiği taktirde sorun çözülecektir. Su kaçağının oluşmasının diğer bir nedeni de genleşme tankından kaynaklanan bir sorunla ilgili olabilecektir.

Kombinizin fan motorunda, sirkülasyon pompasında, eşanjörlerinde ya da genleşme tankı ve kombi panellerinde arıza mevcut ise kombiniz gürültülü çalışacaktır. Kombinizde bu tarz arızalardan hangisini yaşarsanız yaşayın yapmanız gereken şey 444 2 846 telefon numaramızı arayarak arıza kaydı bırakarak usta talebinde bulunmak olmalıdır. Ustalarımız en kısa süre içerisinde dönüş sağlayarak arızaları giderecektir.

Ayrıca bir önce ki yazımız olan Bosch Yoğuşmalı Kombi Bakım Fiyatları hakkında da oldukça detaylı bir içerik yazısı bulunmaktadır tıklayarak okuyabilirsiniz.

Bosch Kombi Bakım Servisi

Bosch ya da farklı bir marka fark etmeksizin her kombinin düzenli olarak bakımının yapılması gerekmektedir. Kombi bakımları sayesinde kombilerin her parçasının kontrolü sağlanarak kullanım süresi uzayacaktır.  Kombi bakımları kombilerin uzun süreli kullanımı için oldukça önemlidir. Kombilerinizin bakımları şu adımlarla gerçekleştirilir.

Kombinin içerisinde ki kirli su tahliye edilir, genleşme tankının havası kontrol edilerek ideal seviyeye getirilir, içerisinde ki tozların temizliği sağlanır, fan testi yapılarak kontrolü sağlanır, brülörü temizlenir, gaz ayarları ve diğer parçaları kontrol edilerek kombi bakımı tamamlanır.

Kombi bakımını en iyi şekilde yapan ustalarımızdan yardım almak için 444 2 846 telefon numaramızı arayarak arıza kaydı bırakabilir usta talebinde bulunabilirsiniz.

Ayrıca diğer bir hizmetimiz olan Bosch Kombi Limit Termostat Arızası hakkında da oldukça detaylı bir içerik yazısı bulunmaktadır tıklayarak okuyabilirsiniz.