Adana Seyhan Klima Servisleri

Adana Klima Bakım Fiyatları

444 28 46

Adana klima bakım fiyatları

Klima günümüzde öyle bir konuma gelmiştir ki klima kullanılmayan ev ve iş yerleri neredeyse kalmamıştır. Aynı anda hem ısıtma hemde soğutma durumlarından dolayı havalar sıcakken ve soğuk olduğu zamanlar dada en kolay ve rahat kullanılan cihazların başında yer almaktadır.

Klimalar çok rahat kullanışlı ve her yerde uyumlu montajı bulunduğu için ortamı isteğe bağlı soğutan veya ısıtan harika cihazlar olduğu için en çok tercih edilen cihazların arasındadır.

Klimanın uzun süreli kullanışlı  ve istenilen performanslarda çalışması için klimaların kullanım özellikleri gerektiği zamanlarda bakımlarının ihmal edilmeden yapılması klimalara ve kullanıcılarına ekstra yarar sağlayacaktır.

Çok amaçlı olması günümüzde daha görsel bakımdan şık görsel bakımdan ortama uyum sağlayıp hava katan klimalar günümüzde evlerde iş yerlerin de okullarda hastanelerde gösteri salonları sinema tiyatro ve ibadet evleri gibi kısacası her yerde tüm kapalı mekanlarda insanların fazla kalabalık olduğu yerlerde ortamı havalandıran temizleyen gerektiğinde ısıtan veya serinletmeye yaran çok kullanışlı ve fonksiyonlu cihazdır. Ayrıca Adana Toshiba servisi Seyhan olarak da servisimizi her zaman arayabilir fiyat ve detayları alabilirsiniz.

Kullandığımız  klimaların bakımları temizliği gaz kontrolleri zamanında yapılması hem klimanın yüksek performansta verimli çalışmasını sağlarken hem de kullandığımız klimalar daha uzun süreli kullanımlarına en önemli etkendir. Duvar tipi salon tipi klima alırken neye göre alınmalı? Ev ve iş yerleri için hangi klimalar tercih edilir?  Klimaların sağlığa zararı/yararı var mıdır? Klima bakımları ne aralıkta olmalı ve klima bakım temizleme gaz dolum ücretleri ortalama ne kadar? 

Adana Seyhan Klima Servisleri

Adana Seyhan klima bakım merkezi

Klimaların ilk icat edilişi kağıt fabrikasındaki kağıtların nemlendirmesini engellemek amacı ile icat edilmiş olsa da klimaların ilk nasıl icat edildiği hemen hemen herkes tarafından bilinmektedir.  Özellikle yaz sıcaklarının etkisini artırmasıyla Haziran -Temmuz- Ağustos aylarına tekabül eden dönemlerde  evlerde, iş yerlerinde klimalar durmaksızın çalışır durumda.  Peki, yaz sıcağında bahar esintisi yaşatan klimaların ortaya çıkışının öyküsünü biliyor muydunuz?

Yaz mevsiminin bunaltıcı sıcakları hepimiz için bir sıkıntı. Böyle zamanlarda imdadımıza bazen soğuk bir içecek, biraz dondurma, serin yerlere kaçış ve klimalar yetişiyor.

Klimalar evler, iş yerleri, alışveriş merkezleri insanların yoğun olarak bulundukları ortamlar gibi havada ki sıcaklığın ayarlanması ve nem oranının düzenlenmesi amacıyla kullanılan aygıtlardır. Ancak klimaların, sıcak havalarda insanları serinletmek amacıyla bulunduğunu düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz.

1900’lü yılların başlarında kâğıt baskı işleriyle uğraşanların ciddi bir sorunu vardı. Özellikle sıcak yaz aylarında artan sıcaklıklar ve değişen ve sürekli artan nem dengesi, kullanılan kâğıtların boyutlarında çok küçük değişikliklere yol açıyordu. Bu değişiklikler de baskı işinin istenilen düzeylerde olmasına engel oluşturmaktaydı.

Bu problemin çaresini 1902 yılında ABD’li mühendis Willis Haviland Carrier buldu. Carrier, yaptığı ilk klimayla bir baskı atölyesinde  sıcaklığı sabit tutabilen bir ortam oluşturmayı başardı. Böylece renkli baskıların sorunsuz olarak yapılabilmesi mümkün hale geldi. Aslında Carrier, bu alanda uygulamayı ilk yapan kişiydi. Günümüze kadar klimaların kullanım amaçları ve görüntüleri çalışma şekiller farklılık göstermiştir.

Klimalar Nasıl Çalışır?

Klima bakım servisi

Klimaların çalışma özellikleri aslında buzdolabından farksızdır. Klimanın içinde soğutucu olarak kullanılan bir gaz ve bu gazı sıkıştırarak borular içinde eşit düzeyde dağıtan bir motor düzeneği bulunmaktadır. İlk olarak klimanın motor düzeneği, bu gazı bir bölmede sıkıştırarak yoğunlaştırır ve sıcaklığını artırır.

bu durumda  gaz yoğunlaşarak sıvı hale gelir.  Ardından da bu sıvı, klimanın soğutucu ızgaralarına yönlendirilir. Burada basınç etkisinden kurtulan sıvı, tekrar gaz haline geçerken ortamın enerjisinden de bir miktar harcar. Böylece çevresindeki havanın soğumasına sebep olur. Ardından klima, soğuyan bu havayı üfleyerek bulunduğu yeri serinletir.

Çok sık rastladığımız “split klima” adı verilen klimalarda cihazın bir parçası evin içinde, diğer parçası da dışarıda asılı durur. İşte dışarıda asılı duran parçada gazın basınç altında yoğunlaştırılması işlemi gerçekleştirilir. Böylece yoğunlaştırma sırasında oluşan sıcaklığın evin içine girmesi engellenir. Evin içinde bulunan parçaysa klima gazının sıvı halden tekrar gaz haline geçtiği bölümdür. Asıl soğutma etkisi bu aşamada gerçekleşir.

Klimalar, bulundukları ilk günden beri sanayi ortamlarında hava sıcaklığının ve nem dengesinin istenen biçimde ayarlanması için kullanılıyorlar. Özellikle son birkaç yıldır hızla düşen fiyatları da, klimaları neredeyse tüm ev ve iş yerlerinde kullanılabilir hale getirdi. Yaz aylarında havalar böyle sıcak gittiği sürece, bu cihazlara daha uzun sürelere çok ihtiyaç duyulacağından dolayı sıklıkla kullanılan cihazların arasında olacağı tahmin ediliyor.