Bosch Kombi Genleşme Tankı Fiyatları 444 2846 Zeki Teknik

Servis Çağır: 444 2 846

Genleşme Tankı Arıza Sebepleri

Genleşme tankı içi kapalı bir kutu gibidir. Görünen kısımda sibop ve bağlantı dişlisi yer alır. İç tarafında  mebran vardır. Mebranın için hava ile doludur. Tank büyüklüğüne ve ortamda bulunan tesisatın, petek sayılarına göre hava basıncı hesaplanır. Ortalama ev kullanıcıları için genleşme tank içerisinde bulunan mebranın hava basıncı 1 bar düzeyinde olur.

Genleşme tankının öncelikli görevi sistemde ısıdan dolayı oluşan fazla suyu içerisinde depolama işlevi görür.

Özetleyecek olursak; evde 7 metre petek  olduğunu ve kış ayında 50 derece kombiyi ayarladığımız da  bir ısı ile kalorifer sistemini çalıştırır isek sistemde 1,5 bar su basıncı ısınan suyun genleşmesi ile çoğalacaktır. Artan su sistemde bulunan su basıncını artıracaktır.

Burada genleşme tankı devreye girerek fazla suyu içerisine hapseder ve su basıncı 1,5 bar da kalır. Genleşme tankı arızalı veya içerisinde istenilen düzeyde hava olmadığı var sayarsak ısınan tesisat suyumuz litre  artacağından dolayı su basıncı yükselir ve  kombinin alt tarafından su akmasına sebep olur.

Ayrıca bu hizmetimizin yanı sıra Kombi Bakım Servis Tamir hizmeti de sunuyoruz.

Bosch Kombi Genleşme Tankı Tamir Fiyatı

Bosch Kombi Genleşme Tankı Tamir Fiyatı

Bosch Kombi Genleşme Tankı Tamir Fiyatı

Özellikle kış aylarında yoğunlukla karşılaşılan kombi su akıtıyor şikayetinin birinci sebebi genleşme tankı arızalarından kaynaklanır. Uzun süre havası kontrol edilmemiş tankın içerisinde zaman sonra hava tükenir.

Hava tükenmesi ile tank içerisinde dolan su mebranın üst kısımda sıkıştırarak yapışmasına neden olur. Bu durumda tankın yenisi ile değiştirilmesi gerekebilir. Bazen görülse de içerisinde bulunan mebranın delindiğine de şahit oluyoruz.

Bütün kombiler marka, ebat, fiyat açısından farklılık gösterdiği gibi içerisinde bulunan parçalarda farklılık gösterebilmektedir. Özellikle birçok markaya servis hizmeti sunuyoruz. Bunlardan bazılarına örnek verecek olursak, buderus, baymak, airfel, vaillant, airfel, miele, viesman, demirdöküm, vestel, gibi birçok markaya servis hizmeti sunuyoruz.

Bosch Kombi genleşme tankı tamir fiyatları, genleşme tankı ücreti, kombi genleşme tankı arızası hakkında detaylı bilgi için bizi arayın.

Bir önceki yazımız olan Bosch Kombi Temizliği Fiyatları 444 2846 Zeki Teknik yazımıza da göz atmanızı öneriyoruz.

Ankara’da  Bosch Kombi Genleşme Tankı Fiyatları 444 2846 Verdiğimiz Semtler;

Akyurt, Altındağ, Çankaya, Etimesgut, Gölbaşı, Keçiören, Mamak, Pursaklar, Sincan, Yenimahalle , 100. Yıl Abidinpaşa, Akdere, Aktepe, Aydınlıkevler, Ayrancı, Ayvalı, Bağlum, Bahçelievler, Balgat
Batıkent, Birlik Mahallesi, Kırkkonaklar, Cebeci, Cevizlidere, Çayyolu, Demetevler, Dikmen, Emek, Eryaman, Esat, Etlik, Gaziosmanpaşa, Güneşevler, Hasköy, Hüseyingazi, İncirli, Karapürçek, Kırkkonaklar
Natoyolu, Ostim, Öveçler, Sanatoryum, Sokullu, Tuzluçayır, Ufuktepe, Ümitköy, Yenimahalle