Kombi Hata Kodları 444 28 46

Ariston Kombi Arıza Kodları

Her Kombi Klima Arızası İçin Bizi Arayabilirsiniz.

444 2 846 

 Ariston kombi bakım servisleri

Ariston kombi bakım servisleri

Ariston Kombi Arıza Kodları Kombide ki sistemde sıra dışı algılan herhangi bir durum arıza kodları vererek kullanıcısına erkenden sinyal vermektedir.  Arıza kodları bize nerede arıza olduğunu veya ters giden bir durum olduğunun habercisidir.  Gelin arıza kodlarından en çok kullanılan marka Ariston Kombi Arıza Kodlarını inceleyelim:

101: Aşırı Isınma  kombi pompa arızasından kaynaklı olabilir, ana eşanjör arızası olabilir, üç yollu vana arızası olabilir, kalorifer fitresi tıkalı olabilir vb durumlar sebep olabilmektedir.

501: Alev Yok  yani kombi neden ateşleme yapmaz. Kombi gaz girişleri kapalı olduğunda cihazın diğer parçalarında sorun olduğunda gaz ile ilgili bir sorun olduğunda kombi ateşleme yapmaz. bu durumda kombiyi resetleme yaparak gaz giriş yerlerinin kontrol edilmesi gerekir.

103: Yetersiz Dolaşım Kombi basıncı düşük olduğunda aynı hata kodu ekranda yer almaktadır. Ariston kombi cihazlarda model ve sınıfına  göre yaşanan bu arıza durumu birçok sebebe bağlı sorunlar yaşanabilmektedir. Teknik açıdan cihaz kullanıma bağlı basıncı düşürebilmektedir. Ayrıca zorunlu kombi bakımı yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

Basınç düştüğünde dışarıdan kullanıcı olarak su eklemek gerekir. Düşük su basıncı sorunu dışında farklı arıza durumları da söz konusu olabileceğinden su basıncını yükseltmek dışında kullanıcı olarak yapabilecek işlem ya da uygulama bulunmamaktadır. Diğer detaylı durumlar için işin uzmanından destek almakta oldukça fayda vardır.

Ariston kombi bakım tamirci servisleri

Ariston kombi bakım tamirci servisleri

104/105/106/107 Arıza Kodu Bu gibi durumda önce Ariston Clas model kombinin su basıncını kontrol etmelisiniz. Su dolaşımı sağlanamıyor ise  basınç düşük olabilir.. Panelin solunda bar göstergesi yer alır.  Su seviyesi 1 in altını gösteriyor ise cihazın suya ihtiyacı vardır ve bu sebeple su dolaşımını yeterli şekilde yapamıyordur. Yani su basma işlemi uygulamanız gerekir.

111: Yetersiz Dolaşım “Doldurma Tuşuna Bas” servisimizi arayarak telefonda doğru yönlendirme ile bu sorunu aşabilirsiniz.

601: Egzoz Dumanı Tahliye Arızası Clas model kombide karşınıza çıkan 601 arıza kodu  durumunda sadece tek işlem yapabilirsiniz. O da kombinizi resetleme işlemidir. Resetleme işlemi panelde yer alan “reset” butonuna bir kez basılarak yapılabilir. Bir kez basmanız neticesinde kombinizi resetlemiş olursunuz.

305/306/307: P.C.B. Arızası – Elektronik Kart Arızası bu durumda servisinizi aramanız bilmeden herhangi bir işlem yapmamanız önerilmektedir.

607: Ana Kart Arızası – Hava Sirkülasyonu kombi sirkülasyon pompası sıkışması  kombi usun süre kullanılmazsa pompa içerisinde ki cisim bazen sıkışabilir. Pompa içerisinde ki büyük küçük taş vb. parçaların çoğalması durumunda da sıkışabilir. Kombi tesisatına su basılması durumunda içerisine hava sıkışabilir. Bu durum kombinin düzenli çalışmasını engellemektedir.

677: Ana Kart Arızası – Fan Arızası bunun için işinde uzman tecrübe ve deneyimli kombi bakım onarım servislerden alınan desteğin çok önemi vardır. Sıradan müdahaleler veya sıradan rast gele yapılan veya yaptırılan işlemler kombide ki ana karta ve akabinde diğer yerlere arıza verecektir.

Baymak Kombi Arıza Kodları Ve Açıklamaları

Baymak Kombi bakım onarım merkezi

Baymak Kombi bakım onarım merkezi

Baymak firması, Türkiye’nin önde gelen lider üreticilerinden biri konumundadır. Baymak firması, 2013 yılı itibariyle %100 BDR Thermea Group şirketi haline gelmiştir. Baymak markası Danimarka’daki kazan fabrikasını Türkiye sınırlarına taşıyarak Baymak üretim tesislerini tüm grubun tek çelik kazan üretim merkezi haline getirmiş günden güne marka iç ve dış pazarda büyüme oranları markanın geldiği yeri ve konumun en iyi ispatı olmuştur.

Baymak ürünleri: ısıtma sistemleri, su ısıtıcıları, soğutma teknolojileri, su teknolojileri, yenilenebilir enerji sistemleri olarak ürün yelpazesini sıralamıştır. Isıtma ve soğutma sistemlerinde uzun ömürlü dayanıklı cihazlar üreten Baymak geçen zaman içerisinde markasını kalitesini ve müşteri pörtföyünü iyileştirmiş geliştirme ve genişlmede katkı sağlamıştır.

Baymak kombi de rastlaştığımız bazı arıza kodlarını gelin birlikte gözden geçirelim;

Baymak Kombi E01 hata kodu: Gaz beslemesi – blokajı arızası,  Baymak Kombi  E02 hata kodu: Emniyet termostat sensörü arızası, Baymak Kombi  E03 hata kodu: Baca termostat sensoru / baca basınc sensoru arızası, Baymak Kombi  E05 hata kodu: Isıtma devresi NTC sensor arızası, Baymak Kombi  E06 hata kodu: Kullanım suyu devresi NTC sensor arızası, Baymak Kombi  E10 hata kodu: Düşük su basıncı su ayarının her zaman 1.5 seviyenin üzerinde olması gerekir.

Baymak Kombi  E25 hata kodu: Maximum sıcaklık uyarısı, Baymak Kombi  E35 hata kodu: Alev oluşumu arızası bu arıza kodları kombide yolunda gitmeyen durumun habercisi olduğu için kullanım klavuzundan yardım alarak belli bir aşamaya kadar işlem yapılabilmektedir. Esenyurt Demirdöküm Klima servisi içinde yukarıda ki çağrı merkezi numaramızı arayarak fiyat ve detay alabilirsiniz.

Demirdöküm Kombi Arıza Kodları Ve Tamir Servisleri

Demirdöküm Kombi Bakım servisleri

Demirdöküm Kombi Bakım servisleri

Günümüzde ısınma ve sıcak su ihtiyacı her canlı için önemli bir gereksinim olmuş ve günümüzde en kolay ve rahat yoldan temin etmek için elektronik cihazları kullanmaktayız.  Kombiler yıl boyu sürekli çalışması bazen kullanıcı hatalarının olması bazende sistematik sebepsiz yere arıza halleri yaşanmaktadır.

Bunun için kombi kendini otomatik olarak korumaya alır arıza kodları vererek kombideki sorunu kullanıcıya uyarı mesajı niteliğinde bildirmektedir. Küçükçekmece Alarko servisi olarak da birçok semt ve ilçelerde hizmet vermekteyiz.

Demirdöküm Kombi 01 ve 04 hata kodu: Ateşleme başarısızlığı (Gaz yok veya alev oluşmadı) , Demirdöküm Kombi  02 hata kodu: Hava başarısızlığı (Prosestat) otomatik reset 15 dakika sonra yapılası uygun olur.

Demirdöküm Kombi  03 hata kodu: 2 saat 40 dakika içinde prosestat arızası 3 kez tekrar ederse, Demirdöküm Kombi  05 hata kodu: Aşırı ısınma emniyeti, Demirdöküm Kombi  06 hata kodu: Isıtma sensörü CTN2 arızası, Demirdöküm Kombi  09 hata kodu: Kalorifer devresi su basınç sensörü arızası (Cp sensörü), Demirdöküm Kombi f 10 hata kodu: Kalorifer suyu basınç arızası : Bar basınç değeri 1.5 – 2 arasında olmadığında oluşan hata kodudur.Kombinin alt kısmında bulunan su doldurma vanasını açarak basınç degerini 1.5 – 2 arasına getirebilir veya su basıncınız 2 nin üzerinde ise basıncı bu değere getirilmesi gerekir.

Ferroli Kombi Arıza Kodları Ve Tamir Bakım Ücretleri

Ferroli kombi bakım tamircisi

Ferroli kombi bakım tamircisi

Kombilerin kolay kullanımı ve uzun ömürlü dayanıklı olmaları sayesinde her ev ve iş yerinde kolaylıkla yoğun olarak kullanılan elektronik cihazların başında yer almaktadır. Ferroli kombi arızası veya bakımı için mutlaka uzman işinin ehli olmuş garanti ve güvence veren servislere görüşerek işinizi sağlama alın. Kombide ki her sıra dışı gelişme arıza kodları ile kullanıcısına uyarı vermektedir. Aynı zamanda Küçükçekmece kombi bakımı için bizi arayabilirsiniz.

Bu uyarıları zamanında dikkate alınması ve doğru uygulama ile kombideki arızayı kısa sürede giderecek eski verimli performansına ger dönmesini sağlayacaktır. Ferroli Kombi arıza kodları kullanıcısına bir şeylerin yolunda gitmediğini kısa sürede bakım ve kontrollerin yapılmasını uyarısını vermektedir.

Ferroli Kombi A01 hata kodu: Alev yok kombi ateşleme yapmıyor, Ferroli Kombi  A02 hata kodu: Düzensiz alev,  Ferroli Kombi  A03 hata kodu: Eşanjör koruma arızası,  Ferroli Kombi  F04 hata kodu: Baca termostatı arızası, Ferroli Kombi  F05 hata kodu: Prosestat arızası, Ferroli Kombi  A06 hata kodu: 4 dakikada 5 defa alev eksikliği gibi durumlarda en yakın kombi bakım servisinizi arayabilirsiniz.

Garantili Kombi bakım tamiri

Garantili Kombi bakım tamiri

Ferroli Kombi  F08 hata kodu: Eşanjör aşırı, Ferroli Kombi  F10 hata kodu: NTC kalorifer sensörü bozuk, Ferroli Kombi  F11 hata kodu: NTC su sensörü bozuk yani  normalde ısıya dayanıklı bir parçadır. Ancak sürekli ısı algıladığı için bu görevi sebebi ile çok kolay arızalanabilmektedir. Bir de suyun kireçli olması sebebi ile çok kolay arızalanabilmektedir.

Ferroli Kombi  F14 hata kodu: NTC emniyet sensörü bozuk, Ferroli Kombi  F34 hata kodu: Besleme gerilim arızası, Ferroli Kombi  F35 hata kodu: Frekans arızası, Ferroli Kombi  F37 hata kodu: Tesisat basıncı yetersiz,  Ferroli Kombi  F39 hata kodu: Harici NTC sensörü bozuk, Ferroli Kombi  F40 hata kodu: Tesisat basıncı yüksek, Ferroli Kombi  A41 hata kodu: Sensör koruması bağlı değil, Ferroli Kombi  F42 hata kodu: İkili sensör okuma farkı nedeniyle koruma, Ferroli Kombi  F43 hata kodu: Eşanjör koruması, Ferroli Kombi  F47 hata kodu: Basınç sensörü koruması bağlı değil, Ferroli Kombi  F50 hata kodu: Moduleg bağlı değil bu gibi durumlar kombinin kullanımına ara verilmesi ve uzman servislerden bilir kişilerden destek almak işimizi kolaylaştıracaktır.

Kombi Bakımı Petek Temizleme Firmaları/Fiyatları

Kombi petek temizleme servisleri

Kombi petek temizleme servisleri

Kombiler yıl boyu sürekli çalışması kullanımı ilk gün ki performansında ve kullanım ömründe azalmalar görülmektedir.

Kombi bakımı ve petek temizliği için işinde uzman tecrübeli güvence garanti veren servis yerlerini tercih ediniz. Kombide ki ve petek temizliğinin beklenen performansın  sağlanması için işinin ehli uzman servis ve kişilerle çalışmak her bakımdan avantaj sağlayacaktır.

Kombi Bakımı yılda en az iki kere yapılması fonksiyonlarının sorunsuz şekilde çalışması için ayrıca kullanım ömrünü de uzatmasına katkı sağlamış olur.

Her yıl değişen piyasa ekonomi fiyatları kombi bakımında ve petek temizliğinde de fiyatlarda değişim etki göstermektedir. Kombi Bakımı Petek Temizleme firmaları olarak en kaliteli hizmeti ve en hesaplı fiyatları % 100 müşteri memnuniyeti için gereken tüm hizmeti gayretle sunuyoruz.  Ayrıca faydalı olacağını düşündüğümüz  beyaz eşya kombi servisi dolandırıcılığı yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.