Ulus Petek Temizleme Kombi Bakımı Servisi Altındağ 444 28 46

Ulus Kombi Bakım Servisleri Petek Temizleme Servisi

444 2 846

Ulus bölgesinin geneline hizmet sağlayan kombi bakımı ve petek temizleme hizmeti sunan servisimiz her türlü bakım ve

Ulus Kombi Bakımı ve Petek Temizleme

arıza işlerinde hizmetinizdedir. Kombi bakımları ve petek temizleme işlemleri oldukça detaylı ve bilgi gerektiren işlemler olduğu için herkesin yapabileceği işlemler değildir. Örnek verecek olursak kombi bakımında hangi parçanın nasıl çalıştığını kombiden anlamayan kimselerin anlaması pek mümkün değildir.

Kombi bakımını kombiden anlamayan birisinin yapması durumunda bakım yapmaya çalışırken kombilere zarar verebileceği için bakım dışında tamir işleminin de yapılması gerekecektir. Aynı şekilde petek temizliğini sadece içerisinde yer alan kirli suyu boşaltarak yapmaya çalışan kimseler de tam anlamıyla petek temizleme işlemini yerine getirmiş olmayacağı için petekleriniz tam anlamıyla temizlenmemiş olacak ve verimli bir ısınma sağlamanız mümkün olmayacaktır.

Petek temizleme işlemi oldukça basit görünse bile oldukça bilgi gerektiren bir durumdur. Petek temizleme işlemini sadece kirli suyu boşaltmaktan ibaret sanan kullanıcılar da mevcuttur. Petekleri ben kendimde temizlerim diyerek sadece tesisatta yer alan kirli suyu boşaltarak petek temizlemeyi bu işten anlayan kimselere yaptırmayan kullanıcılar oldukça fazladır. Petek temizleme hizmetlerinden yararlanmak istemeniz durumunda ya da kombi bakımı yaptırmayı düşünmeniz durumunda ustalarımızdan yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Ustalarımız her türlü kombi bakımını marka fark etmeksizin yapmaktadır. Kombi bakımlarını ayrıntılı bir şekilde yaparak daha sonrasında arıza oluşma durumu mevcut olursa bunu da gidererek bakım sonrasında arıza yaşamanızı

Kombi bakımı

engellemektedirler. Kombi parçaları oldukça hassas parçalardır. Bakımları düzenli yapılmadığı taktirde kombi parçaları uzun süreli kullanımdan dolayı arıza verebilecektir.

Kombi parçaları arıza verirse parça değişimi gerekecektir. Kombilerinizde büyük arızalar yaşamamak için uzun süreli arıza yaşamadan kullanmak için ayrıca kombinizin kullanım ömrünü uzatmak için düzenli olarak periyodik bakımlarını yaptırmanız gerekir. Kombi bakımı yaptırmak istemeniz durumunda ya da peteklerinizin temizleme işlemini gerçekleştirmek istemeniz durumunda 444 2 846 telefon numaramızı arayarak arıza kaydı bırakabilir usta talebinde bulunabilirsiniz.

Her türlü konuda detaylı bilgi almak içinde telefon numaramızı arayarak çağrı merkezimize ulaşabilir detaylı bilgi alabilirsiniz. Ulus kombi bakım ve petek temizleme servisimiz her zaman hizmetinizdedir.

Ayrıca diğer bir hizmetimiz olan Ostim Petek Temizleme Kombi Bakımı Servisi Yenimahalle hakkında da oldukça detaylı bir içerik yazısı bulunmaktadır tıklayarak hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ulus Petek Temizliği Önemi ve Nasıl Yapılır

Petek temizliğinin öneminden bahsedecek olursak petek temizliği sayesinde peteklerde daha iyi bir ısınma elde edilir. Peteklerin uzun yıllar kullanımından sonra içerisinde biriken kirler peteklerin alt kısmına çökerek

Petek temizleme nasıl yapılır

sıcak suyun peteklerin her noktasına ulaşmasına engel olmaktadır. Bu kirlerin birikmesi nedeniyle alt kısımlar gün geçtikçe daha az ısınır.

Hatta bir müddet sonra peteklerin alt kısmı hiç ısınmayacak ve sadece üst kısımlarında ısınma sağlanacaktır. Bu nedenle peteklerinizde yeterli bir ısınma sağlayamadığınız zaman kombinizin arızalandığını düşünmek yerine ilk başta peteklerinizin temizliğini yaptırmanız gerekir. Petek temizliği nasıl yapılır diyebilirsiniz. Petek temizliğinin adımlarını sıralayacak olursak;

 • İlk olarak sadece temizliği sağlanacak peteğin vanası açık bırakılır. Diğer peteklerin vanası kapatılır. Çünkü iletilecek olan kimyasalların direkt olarak o peteğe ulaşması gerekir bu nedenle sadece o açık bırakılır.
 • Daha sonrasında genelde banyoda yer alan havlupan sökülerek petek temizleme işleminde en etkin role sahip olan petek temizleme cihazının bir hortumu havlupanın giriş vanasına bağlanır.
 • Havlupana bağlanan hortumun diğer ucu da cihaza bağlanır.
 • Sonrasında havlupanın çıkış vanasına da bir hortum bağlanarak hortumun diğer ucu çıkışı sağlanacak olan pis suyun atılması için klozete koyulur.
 • Bu işlemler tamamlandıktan sonra cihaza en yakın olan çeşmeden genel olarak banyoda yer alan lavabo tercih edilerek petek temizleme cihazına su verilir.
 • Cihaz çalıştırılarak petek temizleme işlemine başlanmış olur.
 • Petek temizleme cihazı temizlenecek olan peteğe tazyikli suyu gönderir.
 • Gönderilen tazyikli su sayesinde aynı anda basınçta elde edilecektir.
 • Bu şekilde tazyikli su gönderilerek basıncın da etkisiyle peteklerde birikmiş olan kirlerin sökülerek atılmasıdır. Basınç sayesinde kirler temizlenmiş olur.
 • Bu tazyikli su ile temizleme işlemi klozete akan kirli suyun berraklaşması durumunda sonlandırılabilir.
 • Su berraklaşması durumunda temizlenen peteğin vanaları kapatılır ve diğer peteklere de sırayla aynı işlem uygulanarak petek temizleme işlemine devam edilir.
 • Petekler tek tek temizlendikten sonra tesisata kimyasal bir ilaç gönderilerek peteklerin içerisinde uzun süre kir birikmesi önlenmeye çalışılır.
 • Isıtma sistemine gönderilen bu ilaç yaklaşık olarak iki yıl süresince peteklerin korunmasını sağlayacaktır. Ayrıca kombinin parçası olan eşanjörün de kireçlenmesini engelleyeceği için kombinin daha az doğalgaz kullanımı sağlanarak
  Radyatör petek temizliği fiyatları

  Radyatör petek temizliği fiyatları

  peteklerin ısıtması sağlanmış olur.

Petek temizleme işlemi bunlar yapıldığı taktirde sonlanmış olur. Petek temizlemenin ne kadar önemli bir işlem olduğunu anlamak için petek temizleme yaptırmanız gerekir. Başka türlü anlamanız mümkün değildir. Petek temizliği yaptırdığınız zaman maddi bir kaybetme yaşadığınızı düşünebilirsiniz fakat peteklerinizi temizletmeniz durumunda daha verimli bir ısınma elde ederek daha az doğalgaz kullanımı sağlayacağınız için doğalgaz faturalarınızda da bir düşüş yaşayacaksınızdır.

Bir çok kullanıcı petek temizlemenin daha karlı olduğunu petek temizleme işlemi yapıldıktan sonra anlamaktadır. Sizler de petek temizleme hizmetlerimizden yararlanmak isterseniz evinizde daha verimli bir ısınma sağlamak isterseniz 444 2 846 telefon numaramızı arayarak arıza kaydı bırakabilir usta talebinde bulunabilirsiniz. Her türlü konuda detaylı bilgi sahibi de olabilirsiniz.

Ayrıca diğer bir hizmetimiz olan Subayevleri Petek Temizleme Kombi Bakımı Servisi Keçiören hakkında da oldukça detaylı bir içerik yazısı bulunmaktadır tıklayarak okuyabilir hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ulus Kombi Bakımının Önemi ve Nasıl Yapılır

Ulus semtinin her noktasına hizmet sağlayan servisimiz kombilerinizin bakımını en ince ayrıntılarına dikkat ederek gerçekleştirmektedir. Kombi bakımının pek öneminin olmadığını düşünen kullanıcılar mevcuttur. Fakat kombi bakımının önemini anlatacak olursak aslında ne kadar gerekli bir işlem olduğunu herkesin

Kombi Bakımı Nasıl Yapılır

yaptırması gerektirdiğini yaptırıldığı taktirde ne kadar karlı çıkacağı herkes anlayacaktır.

Kombi bakımı sırasında yapılan işlemlerden bahsedecek olursak ilk olarak kombinizin içerisinde yer alan kirli suyun tahliyesi sağlanır. Daha sonrasında genleşme tankının hava değeri ölçülür ve yeteri kadar mevcut değilse genleşme tankına hava basılır. Yanma odası sökülerek temizliği sağlanır. Genelde içerisinde toz ve pislik birikintisi mevcut olur onlardan arındırılır. Kombinin brülörü sökülerek bir fırçanın yardımı ile üzerinde er alan gözeneklerin temizliği sağlanır.

Kombinin fan testi sağlanarak ses veya yalpa durumu mevcut ise temizliği bir fırça ve su ile sağlanır. Sonrasında kaloriferlerin dönüş filtresinin temizliği sağlanır. Çünkü orada da bir kir birikintisi mevcut olur. Kombinin içerisinde yer alan diğer birikmiş olan kirler ya da tozlar temizlenerek kombiden sökülmüş olan bütün parçaların hepsi tek tek geri takılarak kombinin tahliye eden suyunun yerine temiz su takviye edilir.

Bu işlemlerden sonra kombinin gaz ayarlarının kontrolü sağlanır ve gaz sızdırıp sızdırmadığı bir test yardımı ile öğrenilir. Gaz sızdırma durumu da mevcut değil ise kombinin bakımı tamamlanmış olacağı için kombi kullanıcısına teslim edilir. Bu işlemlerden sonra kombinizde bir performans artışı görecek ve doğalgaz elektrik faturalarında bir düşüş yaşayacaksınızdır.

Çünkü parçaların temizliği sağlanmış olacağı için daha az enerji harcaması yapılacaktır. Sizler de kombilerinize bakım yaptırarak enerji tasarrufu sağlamak isterseniz evlerinizde daha verimli bir ısınma sağlamak isterseniz 444 2 846 telefon numaramızı arayarak arıza kaydı bırakabilir usta talebinde bulunabilirsiniz.

Ayrıca diğer bir hizmetimiz olan Vestel Buzdolabı Servis Ücretleri / Fiyatı hakkında da oldukça detaylı bir içerik yazısı bulunmaktadır tıklayarak okuyabilir hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ulus Petek Temizleme Fiyatları

Ulus bölgesinin tamamına hizmet sağlayan petek temizleme servisimiz bir çok kullanıcı bu hizmetlerden

Kombi bakımı petek temizliği

Kombi bakımı petek temizliği

yararlansın diye petek temizleme fiyatlarını oldukça makul seviyelerde tutmaktadır. Petek temizleme ücretleri hakkında daha detaylı bilgi isterseniz ustalarımızdan ya da çağrı merkezimizden bilgi alabilirsiniz. Petek temizleme ücretlerini gereğinden fazla miktarlarda talep eden servisler oldukça fazladır.

Korsan servisler günümüzde oldukça artış göstermektedir. İşinin ehli ustalardan servis hizmeti almak isterseniz 444 2 846 telefon numaramızı arayarak arıza kaydı bırakabilir usta talebinde bulunabilirsiniz.

Ayrıca diğer bir hizmetimiz olan Westinghouse Servisi Keçiören Ankara hakkında da oldukça detaylı bir içerik yazısı bulunmaktadır tıklayarak okuyabilir hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ankara’da Kombi Bakım Hizmeti Verdiğimiz Semtler;

Akyurt, Altındağ, Çankaya, Etimesgut, Gölbaşı, Keçiören, Mamak, Pursaklar, Sincan, Yenimahalle , 100. Yıl
Abidinpaşa, Akdere, Aktepe, Aydınlıkevler, Ayrancı, Ayvalı, Bağlum, Bahçelievler, Balgat
Batıkent, Birlik Mahallesi, Kırkkonaklar, Cebeci, Cevizlidere, Çayyolu, Demetevler, Dikmen, Emek, Eryaman, Esat, Etlik, Gaziosmanpaşa, Güneşevler, Hasköy, Hüseyingazi, İncirli, Karapürçek, Kırkkonaklar
Natoyolu, Ostim, Öveçler, Sanatoryum, Sokullu, Tuzluçayır, Ufuktepe, Ümitköy, Yenimahalle