Samsun Çamaşır Makinası Tamircisi 444 2 846

Çağrı Merkezi Numaramız 444 2 846

Samsun Çamaşır Makinası Tamircisi 444 2 846

Samsun, Türkiye’nin büyük şehir statüsündeki otuz ilinden biridir. Karadeniz Bölgesi’ndeki Orta Karadeniz Bölümü’nün Canik Dağları Yöresinde yer alır ve 1.335.716 kişilik nüfusuyla bölgenin en yüksek, Türkiye’nin ise on altıncı en yüksek nüfuslu ilidir.

Samsun, Orta Karadeniz Bölümünde Yeşil ırmak ve Kızılırmak deltalarının arasında kalan verimli bölgede yer almaktadır. Kuzeyinde Karadeniz, doğusunda Çarşamba, batısında Ondokuzmayıs ve Bafra, güneyinde ise Kavak ilçeleri ile çevrilidir.

Toplum açısından Karadeniz’in metropol olan Samsun, 20. yüzyıl başlarına kadar ciddi bir gayr-i Müslim nüfusu barındırmakta idi. Yunanistan ile nüfus mübadelesi sırasında kentin Hristiyan nüfusu bu bölgeye gönderilmiş, Yunanistan ve bazı Balkan ülkelerinden gelen göçmenler kente yerleştirilmiştir.

Balkan Savaşları sonrasında da Kosova’dan gelen Arnavut göçmenler Bafra civarına yerleştirilmiştir. Bunun yanı sıra 93 Harbi olarak bilinen Osmanlı-Rus savaşı sonrasında kente Kuzey Kafkasya’dan Çerkez yerleşimi de olmuştur.

Çamaşır Makinesi Servisi Samsun

Çamaşır Makinesi Servisi Samsun

Evlerimizde kullandığımız ve işimizi inanılmaz derecede kolaylaştıran başka bir alet olan çamaşır makinesi hakkında yeterince bilgi sahibi değiliz bence.

Teknolojiyle beraber ilerleyen çamaşır makineleri kurutma işlemi de görmeye başlamıştır. Eski zamana bakacak olursak ev hanımları ellerinde yıkamak zorunda oluyorlardı.

Bu aletin icadından sonra işlerimiz haliyle kolaylaştı. Çamaşır makinesinin tarihine kısaca göz atalım

Yüzyıllar boyunca kadınlar çamaşırlarını akarsu kenarlarında elleriyle ovarak ve tokatlayacak yıkadılar. Akarsuların olmadığı  yerlerde, çamaşırlar, tahta, bakır ya da demir leğenler içinde yıkandı.

Roma’nın Sapo bölgesinde kurbanlık hayvanların yağ içeren küllerinin sabun olarak kullanıldığına dair kayıtlar bulunmuştur. 18. yüzyılın sonlarına gelinceye kadar, başka bir çamaşır yıkama yöntemi yoktu. Peki çamaşır makinesini kim icat etti?

1782′de Londra’da Henry Sidgier altıgen biçiminde, ahşaptan yapılmış, kapalı bir çamaşır teknesi yaptı. Bu teknenin içine yerleştirilen tahta çubuklar arasına çamaşırlar sıkıştırılıyordu.

Teknenin iki ucu, iki askıya asılıyor, sonra da kol gücüyle döndürülüyordu. Tamamen insan emeğine dayanan bu sistem hem çok yorucuydu, hem de alışıla gelmiş  yöntemlere oranla daha uzun zaman alıyordu. Makineden çıkarılan ıslak çamaşırlar, iki tahta merdanenin arasından geçirilerek  sıkıştırılıyor, böylece bir yandan sulan süzülürken, bir yandan da bir anlamda ütülenmiş oluyordu.

Çamaşır Makinesi Servisi her evde olan her kadının hayatını kolaylaştıran bir beyaz eşyadır.

Çamaşır Makinesi Arızaları

Şebeke musluğu kapalı olabilir. Su giriş hortumu bükülmüş olabilir.

Çamaşır Makinesi Arızaları

Su giriş hortumları kontrol ederek düzeltin.

Su giriş hortumu tıkalı olabilir.

Su giriş hortumunun filtrelerini temizleyin.

Makinenin kapısı tam olarak kapalı olmayabilir.

Makinenizin kapısını kontrol edin.

Çamaşır makinesi suyu boşaltmıyor.

Boşaltma hortumu tıkanmış veya kıvrılmış olabilir.

Boşaltma hortumunu kontrol edin. Tıkanmışsa temizleyin.

Pompa filtresi tıkalı olabilir. Pompa filtresini temizleyin.

Pompa motoru bozulmuş olabilir. Yenisi ile değiştirin.

Çamaşır makinesinin ayakları ayarlanmamış olabilir. Ayakları düzenlenmelidir.
Çamaşır makinesi sert bir yere dayanıyor olabilir. Sert yere temas etmesi engellenmelidir.
Çamaşır makinesine kapasitesinin üzerinde çamaşır konulmuş veya çamaşırlar dengesiz yerleştirilmiş olabilir.

Çamaşır makinenizde bu tür sıkıntılar yaşıyorsanız mutlaka bir Teknik Servisi yardımı almalısınız.

Zeki Teknik Servisi olarak 10 yılı aşkın süredir hizmet vermekteyiz.

İşinde uzman ekip arkadaşlarımızla 7/24 hizmet vermekteyiz 

Çamaşır Makinesi Tamircisi Samsun

Çamaşır Makinesi Tamircisi Samsun

Gün içinde beyaz eşyalardan en çok kullandığımız ve en çok ihtiyaç duyduğumuz  çamaşır makinesidir diyebiliriz.Hal böyle olunca her eşyanın bir ömrü olduğu gibi çamaşır makinesinin çalışmasında da bazen aksaklıklar ya da arızalar görülebilir.

Çamaşır makinelerine düzenli olarak bakım yapmak, hem kıyafetleri daha temiz yıkamasını sağlar hem de makinenin uzun süre bozulmadan kullanılmasına yardımcı olur.

Bakıma rağmen çamaşır makinesi zaman zaman arızalanabilir.

Bu basit arıza ya da aksaklıkları giderebilmek amacıyla bu yazımızda çamaşır makinesi basit arızalarını sıralayacağız ve bunlar hakkındaki çözüm önerilerini siz değerli okuyucularımız için derledik.

Çamaşır makinesi su almıyor.Ne yapabiliriz?

Çamaşır makinesi suyu boşaltmıyor.Ne yapabiliriz?

Çamaşır makinesi titreşim ve ses yapıyor.

Çamaşır makinesi deterjan almıyor.Ne yapılabilir?

Çamaşır makinesi altından su kaçırıyor.Ne yapılabilir?

Çamaşır makinesi yükleme kapağı açılmıyor.Ne yapılabilir?

Cihazını da bu tür sıkıntılar yaşıyorsanız mutlaka bir yardım almalısınız makinenizi temiz tuttuğunuz dan emin olmalısınız teknik servis geldiğinde ilk onu soracaktır? 

Hizmet aldığınız Tamircimiz veya teknik servisinin  mutlaka güvenilir olmasına önem gösterin size güven vermeyen kimseye cihazınızı teslim etmeyin ettiğinizde geri dönüşü olmayan sıkıntılar ortaya çıkabilir.

Zeki Teknik Servisi siz değerli müşterilerimize 10 yıllık tecrübesiyle ve işinde başarılı ustalarımızla hizmet vermekteyiz.

Çağrı Merkezimizi Arayarak müşteri temsilcilerimizden yardım alabilirsiniz.

444 2 846 

Arçelik/Beko Çamaşır Makinesi Tamiri

Arçelik/Beko Çamaşır Makinesi Tamiri

Türkiye’nin yeni yeni sanayileşmeye başladığı 1950’li yıllarda, Koç Holding’in kurucusu Vehbi Koç, Türkiye’ye döviz kazandıracak bir ürün arayışındaydı.

O yıllardaki ülke koşulları çerçevesinde, bir salça ve konserve fabrikası yatırımı için bu alanda tecrübe sahibi olan Bejerano ile ortaklık kurdu.

Arçelik/Beko Marka Çamaşır Makinesi hemen hemen her evde görmek mümkün bize güven veren ve ürün çeşitliliğiyle evimizde hayatımızı kolaylaştıran ürünler zamanla temizliği ve bakımı yapılmadığında arıza verebilir.

Dikkat etmemiz gereken hususlara dikkat ettiğimiz sürece yani bakımını ve temizliğini düzenli yaptığımızda ilk günkü verimi alabiliriz.

Peki bakımını yaptık temizliğine de dikkat ettik zamanla cihazınızda arızalar oluştu mutlaka teknik servisi yardımı almalıyız .

Yardım aldığımız servis mutlaka güvenilir olmalı kaliteli  hizmet vermeli aksi taktirde daha büyük sıkıntılar yaşanabilir.

Zeki Teknik Ve Tamir Servisi olarak biz en güvenilir ve kaliteli hizmeti siz değerli müşterilerimize sunmaktayız 10 yıllık tecrübemiz ve 1 yıl garanti imkanı bunun en güzel kanıtıdır.

Çağrı Merkezi Numaramız 444 2 846 Bize bu numaradan ulaşabilirsiniz. 

Vestel/Regal Çamaşır Makinesi Tamiri

Vestel/Regal Çamaşır Makinesi Tamiri

Vestel Şirketler Grubu 18’i yurt dışın da olmak üzere toplam 28 şirketten oluşuyor. Dünya standardındaki üretim anlayışı, yenilikçi ve kaliteli ürünleri ve geniş vizyonuyla sadece ülkemizde değil küresel piyasalarda da pazarı yönlendiren güçlü bir şirket olan Vestel, dünyaya teknoloji ihracı alanında Türkiye’nin simgesi ve gururu.

Vestel, teknoloji ve tasarım geliştirme yetkinliğine dayalı çeşitlendirilmiş ürün gamı ile 155 ülkeye gerçekleştirdiği ihracat ile elektronik sektöründe 21 yıldır ülkemizin ihracat şampiyonu.

Vestel/Regal Marka Çamaşır Makinesi bir çoğumuzun tercihi olmakta ve bir çoğumuz evimizde kullanmaktayız.Gün geçmesin ki yeni bir ürün çeşidiyle hayatımıza girmekteler.

Teknolojik cihazlarımıza bizde aynı özeni itinayı gösteriyor muyuz  ne yapabiliriz yada makinelerimizi nasıl koruruz gözden geçirelim.

Cihazlarımızın bakımını ve temizliğini teknik servis yardımı almalısınız aksi takdirde cihazlarınızda geri dönüşü olmayan hasarlar oluşabilir.

Çamaşır Makinesi Tamir Servisi 10 yıldır sektöründe güvenilir ve kaliteli hizmet vermekteyiz işinde tecrübeli ustalarımızla cihazlarınızın en iyi şekilde tamir ve bakımını yapmaktayız.

Bakımını ve tamirini yaptığımız cihazlarınıza 1 yıl garanti vermekteyiz.

Çağrı Merkezi Numaramız 444 2 846 Bizi bu numaradan arayarak müşteri temsilcilerimizle görüşebilirsiniz.

Sanayi Tipi Çamaşır Makinesi Tamiri

Sanayi Tipi Çamaşır Makinesi Tamiri

Ülkemizde özellikle 1980’li yıllarda firmalar kendi dinamiklerini oturtmak amacıyla yurt dışında kullanılan ekipmanları temin etmişler ve kullanmaya başlamışlardır. Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte kullanılan ekipmanların yedek parça sıkıntısı giderilmiştir.

Sanayi tipi çamaşır makinesi de ülkemizde ki kanunlar çerçevesinde her işletmede olması gereken ürünlerdir. Hatta bazı kurumlarda farklı özellikler barındırması gerekir. Sanayi tipi çamaşır endüstriyel çamaşır makinesi olarak da geçer.

Sanayi tipi çamaşır makinesi olmasının zorunlu olduğu kurumların başında hastaneler gelir. Hastaneler çamaşırların çok kirlendiği ve hijyenik olarak yıkanması gereken kurumlardır. Hastanelerin kullandığı sanayi tipi çamaşır makinesinde kirli çamaşır ve temiz çamaşır girişi farklı yerlerden olur. Program sayısı fazladır ve yıkama sıcaklığı yüksektir.

Sanayi tipi çamaşır ev tipi çamaşır makinesine benzer. Sadece boyutları daha büyüktür ve program sayısı kullanılan firmaya göre değişir. Makinenin kurulacağı alan önemlidir.

Zemine tam olarak oturması titreşim ve ses yapmasını engeller. Suyu alma, yıkama, sıkma ve kurutma işlemlerini belli programlar dahilinde yapar. İstenilen sıcaklık termostat dahilinde ayarlanabilir. Kullanılan deterjanlar sanayi tipi makineler için üretilmiştir.

Köpürmez ve çevre dostu ürünlerdir. Sanayi tipi çamaşır makineleri her alanda kullanıldığı için yedek parçalara ulaşım sıkıntısı yaşanmaz. Üretici firmalar servis ve yedek parça sorunu için önlem almışlardır. Ülkemizde üretilen sanayi tipi çamaşır makineleri dış ülkelere satılacak seviyeye gelmiştir.

Farklı özellik ve programlarda üretilerek kullanıcılara sunulmuştur. İç dizayn kadar dış dizayn da yapım aşamasında önemlidir.

Çamaşır Makinesi Tamir Servisi  makinelerin tamir ve bakımını yapmaktayız.

Bakım ve tamir yaptığımız cihazlara 1 yıl garanti veriyoruz.

Bir önceki yazımız olan Samsun Kombi Bakım Fiyatları içerikli yazımızı okumanızı öneriyoruz.