Kombi Bakımı Filtre Temizliği Kampanyası Ücreti/ Fiyatı 75 Lira Telefon 444 2 846

Kombi Bakım Filtre Temizliği

444 28 46

Kombi bakımı servisimiz için 444 28 46 telefon numarasını arayarak arıza kaydı bırakabilir deneyimli işinin ehli olan ustalarımızdan sizlerde kaliteli bir şekilde hizmet alabilirsiniz.

Kombi Arıza Tamir Servisi

Kombi bakımının her yıl kesinlikle düzenli bir şekilde yapılması gereken bir işlem olduğunu bilmeyen müşterimiz yoktur kombi bakımı esnasında filtre temizliği yapılması oldukça gerekli ve önemlidir peki ya filtre temizleme işlemleri nasıl yapılıyor;

Kombi cihazlarımızda metal ve plastik iki ayrı filtre çeşidi bulunmaktadır. Vanası kırmızı ve daha kalın boru da bulunan filtre kalorifer petek filtresi olarak biliyoruz, bu filtrede bulunmakta olan kör tıpayı saat yönünün tersine hamle ile çevirerek açıp içerisinden çıkan yapılmasını uygun görmüyoruz)ve kombi su doldurma işlemini yapıp kombi cihazını çalıştırın.

(kombi su seviyesi 1.5 Bar olmalı )Bu işlemi tek yaptıktan sonra bir süre fayda sağlayacaktır fakat petek temizliği yapıldığı durumunda kısa süre sonra tesisat borularında ve peteklerde bulunan tortular tekrardan filtreyi tıkayacaktır.Uzun süreli kalıcı bir yol ve çözüm için de yılda bir defa petek temizliği yaptırmamız da gerekiyor.

Sizlerde düzgün bir şekilde filtre ve kombi bakım işlemleri yaptırmış olduğunuz takdirde cihazlarınızda kalıcı sorunlar ile karşı karşıya kalmadan kullanımlarını sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda bakımı yapılan kombi cihazları çok daha uzun ömürlü oluyor ve ani arızalar ile sizleri karşı karşıya bırakmıyor.

Peki ya genel olarak kombi bakımı nasıl yapılıyor?

Kombi Bakımı Nedir Nasıl Yapılır

Kombi bakım ücretleri/fiyatları

Kombi bakım işlemleri kış aylarını çok daha rahat geçirmemizi sağlayan işlemlerdendir diyebiliriz. Peki ya kombi bakım işlemlerini nasıl yapıyoruz;

Öncelikli olarak kombi cihazınızın içinde kalan su tamamen boşaltılır,
Daha sonra genleşme tankının içinde ki hava basıncı ölçülür ve eğer eksikse hava takviyesi yapılarak hava basıncı yükseltilir.
Genleşme Tankının içinde mutlaka 0.75 Bar olması gerekmektedir,
Kombinin kalorifer filtrelerini sökülür temizlenir ve tekrar yerine takılması gerekmektedir.
Bu işlemlerden sonra ise yanma haznesinin brülörünün fırça yardımı ile temizlenmesi sağlanır ve yerine tekrar montaj işleminin yapılası gerekmektedir.
Ateşleme çubuğu kontrolleri yapılmalıdır
Fan motoru sökülür temizlenir yerine montaj işlemleri yapılır
Varsa cihazda arızalanan parça müşteri bilgisine sunulur, müşteri kontrolünde değiştirilerek yerine yeni parça takılmalıdır.
Son işlem olarak da cihazın eksik suyu tamamlanır, (1,5 bar seviyesi)
Gaz ayarları da kontrol edildikten sonra cihaz çalışır bir şekilde kullanıcıya teslim edilir.

Kombi bakım işlemlerini genel olarak bu şekilde yapmaktayız aynı zaman da eğer ki cihazınızda herhangi bir arızalı parça olduğu durum da cihazınızda ki arızalı parça değiştiriliyor ve değiştirmiş olduğumuz her parça için de bir yıl yedek parça garantisi hizmetini de sizlere beraberinde sunmaktayız.

Peki ya Baymak Kombi Bakımı Nasıl Yapılıyor.

Kombi Bakımı Ne Zaman Yapılmalı

Kombi bakım kim yapar ustası

Kış aylarının oldukça fazla yaklaşması ile birlikte kombi cihaz kullanıcılarımızın bizlere özelikle sordukları sorulardan birisi de kombi bakım işlemlerini ne zaman yaptırmamız doğru olacaktır?

Kombi bakım işlemleri oldukça önemli ve düzenli bir şekilde bakımlarının yaptırılması gereken bir işlemdir firmamız kombi bakı işlemlerinizi kış aylarına girmeden önce muhakkak uygun bir şekilde yaptırmanızı önermektedir.

Bunun sebebi ise kombi bakım kışa hazırlık olarak da bilinmektedir aynı zamanda yaz aylarında kombi bakım işlemlerini kış aylarına göre çok daha uygun fiyatlı bir şekilde yaptıradabilirsiniz.

Her yıl ortalama olarak doğal gaz fiyatları el yakarken, kombi cihazlarımıza bakım yaptırmak büyük önem taşıyor. Kombi cihazlarına bakım yaptırmakla birlikte doğal gaz dan tasarruf edildiğini de bilmeyinimiz yoktur. Ayrıca daha fazla ısıtan kombi cihazları, çok daha az ücret ile kışı daha rahat geçirmenizi sağlıyor.

Kombi cihazlarına düzenli bir şekilde bakım yaptırıldığı takdirde kombi cihazlarımızın ömürleri de oldukça fazla uzatmakatadır.

Firmamız tamamen işinin ehli olan ustalar ile beraber sizlere kaliteli ve güvenilir bir şekilde hizmetlerine devam etmektedir. Aynı zaman da Türkiye’nin neredeyse bir çok şehrine de kesintisiz haftanın 7 günü boyunca hizmet vermeye de devam ediyoruz. Sizler de kış aylarına girmeden önce deneyim sahibi olan ustalarımızdan kombi bakım hizmetlerinden de fayda sağlayabilirsiniz.

Ayrıca firmamız bir önceki içerik yazısında Kombi Bakımı Faturayı Etkiler Mi hakkında detaylı bilgi verdi sizlere de okumanızı tavsiye ederiz.