Petek Temizleme Sultangazi Kombi Servisi 444 28 46

Sultangazi Kombi Tamir Servisi

Günümüzde neredeyse her ev bulunan kombilerde diğer cihazlarda olduğu gibi arıza yaşamak mümkündür. Kombilerde arıza yaşanmasının bir çok nedeni olabilir. Kullanıcı hatasından kaynaklı olabilir, yanlış montajdan kaynaklı olabilir, ustaların hatasından kaynaklı olabilir.

Kombilerde arızaların yaşanma sebebinde olduğu gibi kombilerde yaşanacak olan arızalarda farklılık göstermektedir. Kombilerde genel olarak yaşanan arızalar şu şekilde sıralanabilir; kombi suyu ısıtmıyor, kombi ateşleme yapmıyor, kombi gürültülü çalışıyor, kombinin basıncı sürekli olarak düşüyor, kombinin basıncı sürekli olarak yükseliyor şeklindedir.

Kombilerde yaşanan bu arızaların ortaya çıkma nedenlerini açıklayacak olursak kombinizin ateşleme yapmamasının nedeni iyonizer çubuğunun bozuk olmasından kaynaklanabilir, kombinin alev kopartmasından kaynaklanabilir ya da elektronik kartın arızalanmasından kaynaklanabilir. Alev kopartması sorunu fan motorunun arızalanmasından ya da bacanın tam yerine oturmaması veya çıkmasından kaynaklanır.

Kombinizin gürültülü çalışmasının nedeni ise oldukça basittir. Eğer kombinizden uçak uçar gibi ses geliyor ise kombinizin

Kombi bakım servisi

içerisinde yer alan suyun ısınmasında yardımcı rol oynayan eşanjörün kireçlendiği anlamına gelir. Yüksek ısıda kireçte ısınarak ses çıkartacaktır. Bu durumda sadece kireç ısınacağı için doğalgaz, elektrik ve su israfı yaşanmış olacaktır.

Bu arıza ile karşılaşılması durumunda ustaların bu alanda bilgi sahibi olan kimselerin gelerek eşanjörü çıkartarak kuvvetli asitlerin de yardımıyla kirecin temizlenmesi gerekir. Daha sonrasında geri yerine takılarak sorunsuz bir şekilde kullanıma devam edilebilir. 

Kombinizin basıncının sürekli olarak artıyor olmasının da birkaç farklı sebebi olabilir. Bunlar ana eşanjörün içerisinde delik oluşmasından ya da su kaçırmasından kaynaklı basınç yükselmesi olabilir, genleşme tankından azot gazının miktarında azalma olması durumunda kombi genleşme işlemini gerçekleştiremeyeceği için basınçta artış olabilir, su doldurmamızı sağlayan muslukta bir arıza oluşması durumunda basınç seviyesi yükseliyor olabilir.

Bar seviyesinin 3 barı geçmesi durumunda emniyet ventili gereğinden fazla suyu boşaltarak daha büyük arızalar oluşması engelleyecektir. Bu arızanın neden kaynaklandığını kullanıcının anlaması mümkün değildir. Bu nedenle bir ustanın müdahale ederek sorunu çözüme ulaştırması gerekir. 

Kombinin basıncının sürekli olarak düşüyor olmasının nedenini açıklayacak olursak kombinizin herhangi bir parçasından ya da tesisatta bir su sızıntısı olduğu anlamına gelir. Bu durumda bir ustanın gelerek tesisat kontrolü, parçalardan su sızdırma durumu mevcut ise bu parçaların tamiri ya da değişimi yapılmalıdır.

Bar seviyesinin düşmesi durumunda kombiniz arıza vereceği için kullanımını sağlayamayacaksınızdır. Kombilerde su basıncının sürekli olarak düşüyor olması durumunda bir ustadan yardım talebinde bulunursanız en kısa süre içerisinde çözüme ulaştırabilirsiniz. 

Ayrıca diğer bir hizmetimiz olan Petek Temizleme Ne Zaman Yapılır Kombi Servisi hakkında da oldukça detaylı bir içerik yazısı bulunmaktadır tıklayarak okuyabilir hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

50. Yıl Mahallesi Petek Temizleme Servisi

Petek temizleme teknikleri iki şekildedir. Petekleri bir makine ve kimyasallarla temizleyen ustalar da mevcuttur. Sadece kirli suyu tahliye ederek petek temizliği gerçekleştiren ustalar da mevcuttur. İki şekilde de peteklerin temizliği iyi bir şekilde sağlanabilir. Fakat şöyle bir durum mevcuttur ki kimyasal kullanılarak yapılan petek temizliğini işini bilen işinin ehli ustaların yapması gerekmektedir.

50. yıl petek temizleme servisi

Çünkü aksi durumda eğer işinin bilmeyen bir usta yaparsa daha sonrasında tesisata gönderilen kimyasalın temizliğini tam olarak sağlayamayabilir bu durumda da bu kimyasal artıkları kombinize ya da peteklerinize zarar verebilir. Kullanıcılar petek temizleme işlemi yaptırmak isterken kombi ve petek arızalarıyla karşı karşıya kalabilirler.

Bu gibi durumlarla karşı karşıya kalmayı hiçbir kullanıcı istemeyeceği için petek temizleme işlemini yaptırmadan önce detaylı bir şekilde usta araması yapmak gerekmektedir. Bizim ustalarımız her türlü petek temizleme işlemlerini gerçekleştirdiği gibi her bölgede de hizmet sunmaktadır. Hem kombi bakımı hem de petek temizliği fiyatlarını ygun fiyatlarda tutarak kullanıcıların bu hizmetlerden yararlanmasını sağlamaktadır.

Petek temizleme ve kombi bakımının aynı zamanda yapılması durumunda oldukça enerji tasarrufu sağlanacağı gibi ayrıca verimli bir ısınma da elde edilecektir.Kombilerinizin bakımlarını yaptırmak istemeniz durumunda ya da petek temizliği yaptırmak istemeniz durumunda çağrı merkezimizi arayarak arıza kaydı bırakabilir usta talebinde bulunabilirsiniz.

Ayrıca diğer bir hizmetimiz olan Tuzla Kombi Petek Temizliği Servisi ve Fiyat Bilgisi hakkında da oldukça detaylı bir içerik yazısı bulunmaktadır tıklayarak okuyabilir hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.