Kombi Valf Motoru Tamiri 444 28 46

Arıza Kaydı Bırakmak İçin Hemen Arayın.

444 28 46

Kombi Gaz Valfı Nedir? Nasıl Tamir Edilir?

Kombi Gaz Valfı Nedir? Nasıl Tamir Edilir?

Kombi Gaz Valfı Nedir? Nasıl Tamir Edilir?

Kombi, termosifon gibi cihazların birçoğunda  bulunan gaz valfi vardır. İsminden de anlaşıldığı üzere  gaz ile alakalı bir cihazdır. Bu cihazın gaz yolunu açıp ve kapatmaya yarayan alev  kontrolünü yapan içerisinde bulunan modülasyon bobini bulunan  kombi gaz valfidir.  Ayrıca merak edilen gaz valfi , modülasyon, nedir ne iş yapar bunlardan bahsedelim;

Gaz Valfi : Kombi de ateşleme  oluştuğunda gaz yolunu açan parçadır. Ateşleme işlemi bittiği  anda gaz kapanır. Gaz valfi aletşleme trafosu ile birlikte görev yapar. Kombi Ateşleme trafosuna  akım gönderdiği zaman gaz valfi ile birlikte  akım gönderir. Çakmak çakmaya başladığı andan itibaren  gaz valfi gaz yolunu açarak yanma odasına gaz akımı gider.

Modülasyon: Modülasyon gaz valfi üzerinde bulunan bir parçadır.  Modilasyonun görevi ise ısı sensörün den aldığı doğrultusunda gaz ayarını kısar ya da  yükseltir. Mesela sıcak su ilk açıldığında eşanjörün içerisinde bulunan  su soğuk olduğu için  alev boyu maksimum seviyede açılır.

Gaz vafi ve modülasyon ayarı yapılan kombilerin yüksek verimlidir. Eğer yeni bir kombi aldıysanız servis evinizin ihtiyacı olan gücü hesaplayarak gaz valfi üzerinde kw ayarını yaptırmayı unutmayınız. Kombi kullanımında doğru bilinen yanlışlar arasında en başta gelen kombi gücüne göre daha çok veya daha az enerji tüketimi olduğu yönündedir.

Ayrıca firmamız Kombi Gaz Valfi Ne İşe Yarar Tamir/Değişim Fiyatı hakkında da oldukça detaylı bir içerik yazısı bulunmaktadır tıklayarak okuyabilir hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kombi Gaz Valfi Arızası Nasıl Anlaşılır?

Gaz Valfi Görevi: ayarladığı ısıya göre gaz miktarını ayarlar. Brülöre  ihtiyaç doğrultusunda gaz gönderilir.

Gaz Valfi Arızası: Brülör’e gaz girmez,çakmak ateşleme yapar alev oluşmaz veya dengesiz bir yanma olur. Çakmak çakar cihaz arızaya geçer.

Gaz Valfi Sağlamlık Testi: Değiştirip yerine yenisi takılarak kontrol edilmesi sağlıklıdır. Gaz valfi’nin arızalı olduğunu anlamak için önce kartı kontrol etmek gerekiyor. Kart sağlam ise yüksek ihtimal gaz valfi arızalıdır.

Sizde kullanmakta olduğunuz kombiniz hangi marka olursa olsun gaz valfı arızası var ise bizi 444 2846 numarasından arayarak servis talebinde bulunabilir ve merak ettiğiniz tüm soruları müşteri temsilcimize iletebilirsiniz. 

Ayrıca firmamız Kombi Neden Su Eksiltir/Su Damlatır hakkında da oldukça detaylı bir içerik yazısı bulunmaktadır tıklayarak okuyabilir hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Baymak Kombi Arızası Hata Kodları

Baymak Kombi Arızası Hata Kodları

Baymak Kombi Arızası Hata Kodları

Baymak kombi baca arızası, baymak kombi beyin arızası, kombi pompa blokaj arızası, baymak kombi gaz blokaj arızası, baymak kombi su basıncı arızası, baymak baxi kombi arıza kodları, baymak brötje kombi arıza kodları, baymak baxi kombi arıza kodları ve çözümleri, baymak baxi kombi arıza işaretleri, baymak kombi c6 arızası, baymak kombi arızaları ve çözümleri gibi arızalar yaşıyorsanız bizleri arayarak tüm yaşadığınız arızalar ile alakalı teknik servis talebinde bulunabilirsiniz.

Ayrıca aymak lambert kombi 88 arıza kodu, kombi luna 240 fi arıza kodları, baymak kombi fan motoru arızası, baymak kombi e01 arızası nasıl giderilir, baymak kombi e05 arızası nasıl giderilir gibi su ve arızalar da teknik servisimizi arayarak teknik bilgi edinebilir ve servis talebinde bulunabilirsiniz.

Ayrıca müşterilerimizin sıklıkla karşı karşıya kaldığı sorunlardan bazıları ise; baymak kombi e10 arızası nasıl giderilir, baymak kombi prosestat arızası, baymak kombi pompa arızası, baymak kombi sıcak su arıza, baymak kombi sıcak su arızası, baymak kombi baca sensörü arızası, baymak kombi termostat arızası, kombi türbin arızası, baymak kombi duo tec arıza kodları, baymak kombi genleşme tankı arızası, baymak kombi arıza veriyor, baymak kombi vantilatör arızası, baymak kombi arıza kodları ve çözümleri, kombi gaz valfi arızası, baymak baxi kombi arıza kodları ve çözümleri, baymak wolf kombi arıza kodları, baymak yoğuşmalı kombi arıza kodları, baymak yoğuşmalı kombi arıza, yoğuşmalı kombi arızaları, baymak kombi arıza 60 derece ışığı yanıp sönüyor gibi arızalar çokça karşılaşılan arızalar arasında yer alır.

Ayrıca firmamızBaymak Kombi Teknik Servisi hakkında da oldukça detaylı bir içerik yazısı bulunmaktadır tıklayarak okuyabilir hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ferroli Kombi Arızası Hata Kodları

Ferroli Kombi Arızası Hata Kodları

Ferroli Kombi Arızası Hata Kodları

Ferroli kombiler özellikle birçoğumuzun evinde bulunan ve tercih edilen markalar arasında gelmektedir. Hem kullanım açısından dayanaklılığı açısından çokça tercih edilen markalar arasındadır.

Ferroli kombilerde karşılaştığımız arızaların başında ferroli kombi arıza göstergeleri, ferroli kombi arıza giderme, ferroli kombi arıza göstergesi, ferroli kombi arıza işaretleri, ferroli kombi arıza ışıkları, ferroli kombi arıza eco ışığı yanıp sönüyor, ferroli kombi arıza lambası yanıp sönüyor, ferroli kombi arıza nedenleri, ferroli kombi arıza servis numaraları, ferroli kombi s1 arızası, ferroli kombi sa arızası, ferroli kombi sensör arızası, ferroli kombi sıcak su arızası, kombi arıza eco ışığı yanıp sönüyor, ferroli kombi gaz valfi arızası,ferroli kombi arıza lambası yanıp sönüyor,ferroli kombi arıza eco ışığı yanıp sönüyor, ferroli yoğuşmalı kombi arıza kodları,

Ayrıca firmamız Ferroli Kombi Bakım Ücreti Ne Kadar?hakkında da oldukça detaylı bir içerik yazısı bulunmaktadır tıklayarak okuyabilir hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Vaillant Kombi Arızası Hata Kodları

Vaillant Kombi Arızası Hata Kodları

Vaillant Kombi Arızası Hata Kodları

Kombiler artık hayatımızın olmazsa olmaz parçaları haline gelmişlerdir. Uzun süre kullanımından kaynaklı sorunlar ile karşı karşıya kalınabilir. Özellikle kombi bakımı düzenli olarak yapılmadığında kombi arızaları ile daha çok yüzleşiriz. Vaillant kombi kullanıcılarının karşı karşıya kaldığı arızaların başında aşağıda sayacağımız arızalar gelmektedir.

Vaillant kombi ateşleme arızası,  vaillant kombi anakart arızası, vaillant kombi baca arızası, vaillant kombi brülör arızası, vaillant kombi bar arızası, vaillant kombi su basma arızası, vaillant bacalı kombi arıza kodları, vaillant kombi arıza kodları vaillant kombi arıza ve çözümleri, vaillant kombi arızaları ve çözümleri, vaillant kombi diyafram arızası, vaillant kombi arıza göstergeleri,  vaillant kombi ariza isiklari, vaillant kombi arıza lambaları, kombi musluk arızası, vaillant kombi fan motoru arızası, kombi pompa arızası, kombi turbotec plus arıza kodları, vaillant kombi devirdaim pompası arızası, vaillant protherm kombi arıza kodları, vaillant kombi arıza resetleme, vaillant kombi arıza sembolleri, gibi arızalar ile arızalar ile karşılaşılmaktadır.

Ayrıca firmamız Vaillant Kombi Bakım Fiyatlarıhakkında da oldukça detaylı bir içerik yazısı bulunmaktadır tıklayarak okuyabilir hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Demirdöküm Protherm  Kombi Arızası Hata Kodları

Demirdöküm Protherm  Kombi Arızası Hata Kodları

Demirdöküm Protherm  Kombi Arızası Hata Kodları

Demirdöküm Protherm Kombiler artık evimizin birçoğunda bulunan servis olarak da daha çok hizmet veren kombiler arasındadır. Kombi arızaları bakım  tamir servis hizmeti veriyoruz.

Demirdöküm kombi arıza anahtar işareti, demirdöküm kombi aden arızaları, demirdöküm kombi arıza bildirimi, demirdöküm kombi basınç arızası, demirdöküm kombi bar arızası, demirdöküm kombi baca arızası, protherm kombi eşanjör arızası, demirdöküm kombi eşanjör arızası, protherm kombi arıza nedenleri, demirdöküm kombi arızaları nasıl giderilir,protherm panther kombi arıza kodları, kombi arıza servisi,kombi arıza sembolleri, demirdöküm kombi arıza servisi,,kombi arıza sebepleri, demirdöküm kombi s arızası, demirdöküm kombi sensör arızası, demirdöküm aden kombi arıza sembolleri, protherm kombi sıcak su arızası, demirdöküm kombi arıza telefon, demirdöküm kombi termostat arızası, demirdöküm kombi türbin arızası, protherm kombi gaz valfi arızası gibi arızalar ile sıkça karşılaşmaktayız.

Demirdöküm Protherm  Kombi Arıza Tamir Servisimizi haftanın 7 günü 24 saati arayarak ulaşabilir teknik servis talebinde bulunabilir ve merak ettiğiniz soruları müşteri 

Ayrıca firmamız Kombi Bakım Servisi Demirdöküm hakkında da oldukça detaylı bir içerik yazısı bulunmaktadır tıklayarak okuyabilir hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.