Kombi Gaz Valfi Ne İşe Yarar Tamir/Değişim Fiyatı 444 28 46

Arıza Kaydı Bırakmak İçin Hemen Arayın.

444 28 46

Kombi Gaz Valfi Arızalanma Sebepleri

Kombi Gaz Valfi Arızalanma Sebepleri 

Kombi Gaz Valfi Arızalanma Sebepleri

Kombi içerisinde gaz valfinin arızalanma sebepleri arasında içerisinde bulunan zaman içerisinde yanabilmektedir. Kombi bobininin yanma durumu öncesinde kombi sesli bir şekilde çalışmaya başlar. Sesli çalışma sonrasında ise tamamen durur ve çalışmaz.

Gaz valfı arızasını anlamak için kombi de genelde yaşanan arızalardan biri olan ateşleme yapmama arızasıdır. Kombinin ateşleme yapmaması gaz valfı arızalarının başında gelir.

Buna bağlı olarak ateşleme devresi sorununa bağlı, sıcak su sorunu, peteklerde yaşanan ısıtmama sorunu ya da kombi ateşleme yapmadığı için kombi çalışmayabilir. Ayrıca bu sebeplerin yanı sıra kombi gürültülü çalışma gibi arızalar ile de karşı karşıya kalınabilmektedir.

Gaz valfi Arızası tamir ve çözümü için öncelikli olarak arızanın tespit edilmesi açısından uzman yardımı almak en mantıklıca olacaktır.

Kombi bakım teknik tamir servisi yerinde arıza tespiti yapıp arıza durumlarına göre tamir işlemini gerçekleştirecektir. Kombi tamir edilmesi gereken bir arıza durumu söz konusu ise kombi kullanıcısının onayı alınarak kombi gaz valfi arıza tamiri yapılır.

Ayrıca firmamız  Kombi Neden Su Eksiltir/Su Damlatır 444 28 46 hakkında da oldukça detaylı bir içerik yazısı bulunmaktadır tıklayarak okuyabilir hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kombinin Ateşleme Yapmaması Neden Kaynaklanır?

Kombinin Ateşleme Yapmaması Neden Kaynaklanır?

Kombinin Ateşleme Yapmaması Neden Kaynaklanır?

Kombiler ateşleme sistemi ile çalışmakta olan cihazlardır. Bir kombinin ateşlemeyi bir sebeple yapmaması demek o kombinin çalışmaması demektir. Yaz kış fark olmaksızın kombi ateşleme yapmıyor ise  sıcak su vermez ve peteklere ısı vermez. ısıtmaz. Bu sebeple kombiden beklenen performans yeteri kadar sağlanamaz.
Kombi Neden Ateşleme Yapmaz?
Daireye gaz gelmediğinde; Kombilerin her çeşidi  şebekeden aldığı gaz ile çalışmaktadır. Gaz vanaları açık olmasına rağmen kombi çalışmaz ise bu duruma sebep olan doğal  gaz çalışmasının olma ihtimalidir. Ayrıca sadece siz değil diğer komşularınızda aynı sorunu yaşayacaktır.

Dairenizde doğal gaz var ise gaz vanası kapalı olma ihtimali yüksek olabilir. Vana kontrol ederek kapalı ise vanayı açarak gaz gelmesini sağlamalısınız. Eğer ki vana açık ise kombi yine de ateşleme yapmıyorsa bu kombi ile alakalı sorun yaşandığına işaret eder.

Kombi Reset Atılması gerekiyorsa; Kombiler bazen çeşitli arızalara sebebiyet verebiliyor.  Bu ve benzeri durumlar ile karşı karşıya kalındığı vakit kombi  kendini resetleme ihtiyacı hisseder. Genelde kombilerde bulunan R harfinde düğme,  düğme reset işlevi görür. Bu uygulamayı kombi ateşleme yapmadığında 3 defa resetleme  yapabilirsiniz. Kombiyi resetlemenize rağmen arıza devam ediyorsa mutlaka kombi tamir servis teknik ekip çağırarak kombi arızanızı giderilmesi için çağırmalısınız.

Kombi parçalarında sorun olduğunda; Bu gibi arızalar ile karşı karşıya kalındığında   birçok parça çıkar. Bunların bir kısmı ; anakart, gaz valfi, iyonizasyon ve ateşleme elektrotlarıdır. Bu parçalardan birinde  arıza meydana geldiği zaman da kombi ateşleme yapmama problemi ile karşı karşıya kalınabilir.

Ayrıca firmamız Kombi Ateşleme Arızası 444 28 46 hakkında da oldukça detaylı bir içerik yazısı bulunmaktadır tıklayarak okuyabilir hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kombi Ateşleme Yapıyor Hemen Sönüyor.

Kombi Ateşleme Yapıyor Hemen Sönüyor.

Kombi Ateşleme Yapıyor Hemen Sönüyor.

Kombin ateşeleme yaptıktan sonra sönüyor bunların sebepleri nelerdir.

Bu arızanın bir çok sebebi olabilir. Bunlardan bazılarına örnek verecek olursak;

 • Kombiniz sürekli olarak ateşleme yapıyorsa; iyonizasyon elektrodu alev görmüyor olabilir.
 • İyonizasyon elktrodu okstilenme yapmış olabilir ya da kombi içerisinde paslanma kireçlenme söz konusu olabilir.
 • Kombi ana kart  ya da elektronik kart arızıalı olma ihtimali yüksek olabilir.
 • Gaz valfi dediğimiz gaz akışını kontrol eden parça da arıza olasılığı vardır.
  Bu durum ile karşı karşıya kaldığınız vakit  yapmanız gerek tek durum kombi tamir servisini arayarak teknik destek almanızı öneriyoruz.

Sizde kombi ateşleme yapıyor hemen sönüyor arızası ile karşı karşıya kaldığınız vakit kombi arızası ile alakalı teknik servis ekibi çağırarak arızanızı giderilmesi için teknik personel çağırmanızı öneriyoruz.

Kombi bakım tamir servis ekip ve personellerimiz alanında deneyimli ve donanımlıdır. Kombi arılarında marka farkı gözetmeksizin tüm marka kombi cihazlarınızın arızalarını teknik ekip ve personellerimiz yapmaktadır.  Bizleri arayarak servis kaydı bırakarak servis kaydı oluşturabilir ve merak ettiğiniz tüm soruları sorabilirsiniz.

Ayrıca firmamız Kombi Arızası/Arızaları Anakart Tamiri 444 28 46 hakkında da oldukça detaylı bir içerik yazısı bulunmaktadır tıklayarak okuyabilir hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kombi Eşanjör Arızası Tamiri / Temizliği

Kombi Eşanjör Arızası Tamiri / Temizliği 

Kombi Eşanjör Arızası Tamiri / Temizliği

Kombi içerisinde zaman ile suyun içinde oluşan kireçten ve suyun ısınıp soğuması ile çamurlaşma yapmasından dolayı kombi içerisinde  tıkanma olabilir. Ayrıca yüksek derecedeki ısıya uzun yıllar maruz kalması ile kombi içerisinde bulunan eşanjör delinmeler söz konusu olabilir. Bu gibi arızalar ile karşı karşıya kalındığında kombi eşanjör arızası meydana gelir.

 Eşanjör Arızalandığında Oluşan Sorunlar:

 • Eşanjör içerisinde tıkanma sorunu meydana geldiğinde
 • kombide aşırı ısınma sorunu oluştuğunda
 • Eşanjör kireçleme  olduğu zaman; ısıyı iyi şekilde iletemez ve bu sebeple petekler  yeterince ısınmaz ve sıcak su gelmez.
 • Eşanjör delindiği zaman; bu arıza  diğer arızalar gibi delinme meydana geldiği zaman kombide su akıntısı sorunu yaşanır.
 • Donmaya maruz kaldığı zaman; kombi genelde açık balkona monte edilip dolap içine alınmadığında eşanjör bu durumdan etkilenir. Bu durum ile karşı karşıya kalındığında eşanjör donabilir ya da çatlayabilir.

Eşanjör kombinin en önemli parçaları arasında gelir. Fiyat açısından da eşanjör fiyatları  pahalı gelmektedir. Bu gibi durum ile  karşı karşıya kalındığı vakit mutlaka eşanjör değişimi yapılmalıdır. Delinme meydana geldiği zaman kaynak yapılarak revize edilerek maliyeti düşebilir. Fakat bu uygulama ile  hiçbir servis garanti vermez. Çoğu kombi  kullanıcısı ana eşanjör sorunu problemi  yaşadığında parçanın değişimi yerine direk kombi değişimini tercih edilmektedir.

Ayrıca firmamız Kombi Eşanjör Nedir Tamiri Nasıl Yapılır 444 28 46hakkında da oldukça detaylı bir içerik yazısı bulunmaktadır tıklayarak okuyabilir hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kombi Anakart Tamiri Fiyatları

Kombi Anakart Tamiri Fiyatları 

Kombi Anakart Tamiri Fiyatları 

Kombi de anakart en önemli parça  olduğu için maliyet açısından da fiyatı  oldukça yüksektir.

Kombinin anakartı arıza yapması durumunda kombi devre dışı kalır.  Kombi arıza  çözümletmekten başka bir seçenek  kalmaz. Bu ve benzeri durumlar ile karşı karşıya kalındığı vakit  arıza durumuna bağlı olarak tamir işlemi  uygulaması  yapılır.

Neden Anakart Tamiri Tercih Etmeliyim? Diye Soracak Olursanız Eğer;

 •  Anakart tamir işlemi maliyeti uygun olduğu için
 • Kombi anakart tamiri için  garanti verildiği için,
 • Kombi anakart tamir işlemi ile de cihaz kombi devam ettiği için
 • Anakart tamir edilkten sonra alınan  sonucu etkilemediği için diyebiliriz.

Kombi Anakart Tamir Fiyatı / Ücreti Ne Kadardır?
Kombilerin marka modeli ne olursa olsun, çeşidinin farklı olması gibi durumlar nedeni ile ana kartın tamir ücretleri  hakkında net fiyat bilgisi  vermek doğru olmaz.

Kombi anakart tamir fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bizi 444 28 46 numarasından arayarak teknik servis hizmeti alabilirsiniz.

Kombi Anakart Tamirine Garanti Verilir mi?
Her firmanın çalışma prensibi farklıdır. Çoğu servis  parça arızası durumunda tamir işlemi uzun sürdüğü için uğraşmamak için hemen parça değiştirmeye giderler. Fakat parça değişim işlemi maliyeti yüksek olduğu için parça  değişimi açısından pahalı olması sebebi ile tamir yoluna giden kombi anakart da vardır. Siz müşterilerimizin  istek ve talebine göre kombi anakart tamir işlemi yapılabilir. Yapmış olduğumuz kombi anakart tamir işlemi için ve kullanmakta olduğumuz cihazlar için 1 yıl garanti vermekteyiz.

Herhangi bir kombi anakart, kombi tamir, kombi bakım, kombi ile alakalı  arızalanmaya karşılık güvenle tercih edebileceğiniz tek adres.

Ayrıca firmamız Kombi Arızası/Arızaları Anakart Tamiri 444 28 46hakkında da oldukça detaylı bir içerik yazısı bulunmaktadır tıklayarak okuyabilir hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.