Kombi Bakımı Nasıl Olur 444 2 846

Kombi Bakımı Nasıl Yapılıyor?

444 28 46 

Kombi bakımı nasıl yapılır

Kombi bakımında nasıl ve nereden başlanır ve hangi işlemler yapılır gelin birlikte derleyelim. Her sene düzenli olarak yaptırılması geren kombi bakımlarında yapılması gereken her aşamayı sizin için sayfamızda detaylı olarak anlatmaya çalıştık umarım yararlı olacaktır.

Genelde unutulan konular arasında yer alırken kombi bakımlarının aksatılmadan zamana bırakılmadan yapılmasının önemi büyüktür. Kombi bakımları ne kadar düzenli olarak yaptırılırsa kombideki verim o kadar artacak ve kombilerin verimli kullanım ömrünü de uzayacaktır.  Kombi bakımına başlamadan önce cihazın içerisinde ki eski suyu boşaltılmalıdır.

Hemen ardından kombinin içerisindeki tüm su tamamen  boşaltılır. Daha sonra genleşme tankının içerisinde hava basınç kitlesi uygun cihaz yardımı ile ölçülür. Eğer hava basıncı  0,75 bar’ın altında ise pompa yardımı ile hava takviyesi ilave edilerek içerisinde ki hava dengelemesi sağlanır.

Yapılan işlemin ardından kombinin petek filtreleri sökülmektedir. Kalorifer filtresi sökülmesinden sonra bol soğuk su ile bu sökülen filtreler iyice temizlenir. Temizleme işlemi bittikten sonra kalorifer filtresini yerine geri takılır. Bundan sonra yanma haznesinin brülörünü yerinden sökülür ve uygun bir fırça ile iyice aralarında ki toz ve kirler  temizlenir. 

İşlemin ardından yanma haznesinin diğer arka bölümü de fırça ve yumuşak nemli bir bez yardımı ile derinlemesine temizlenir. En sonda sökülen brülör yerine geri takılır.  Bu işlemi de başarı ile gerçekleştikten sonra ateşleme ve yön çubukları yerine haznesine yerleştirilir. Ardından  fan motoru sökülür ve yerine monte edilir. Tekrar uygun bir fırça yardımı ile motorda ki dış yüzey temizlenirken su ile de iç mekanizma temizliği tamamlanır.. Kalan fazla suları kuru yumuşak bez yardımı ile kurulanır. Kurulama işlemi bittikten sonrada kalan parçalar tekrar yerine monte edilir.

Fan motorunun diğer tüm parçaları da yerlerine monte edilir.  Kombide mekanik elektronik aksamda oksitlenmeden kaynaklı özelliğini yitiren parçaların kombi kullanıcıların yetki ve bilgisi dahilinde değiştirilmektedir. Tüm bu işlemler bittikten sonra da kombinin su seviyesini 1,5 bara kadar yükseltiyoruz.  Standart bar seviyesi 1,5 bar seviyesinde olmaktadır. En son olarak kombi çalıştırılarak normal seviyede çalışıp çalışmadığı kontrol edilir. En son olarak da kontrollerde yapıldıktan sonra kombi devreye sokulur cihaz eski haline getirilir.  Kombi bakımı faydaları yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

Petek Temizliği Fiyatları 2019-2020

Kombi bakım ve petek temizleme

Kombi bakımı ve petek temizliğini zamanında yaptıran ve cihazın kullanım özelliklerine uyum gösteren kullanıcıları kullandıkları cihazdan uzun süre avantaj sağlarlar. Petek temizliği genelde kombi bakımı kadar sıklıkla yapılmasa da petek temizliği de en az kombi bakımı kadar önemlidir.  Petek temizliğinin düzenli yapılması kombiye aşırı yüklenme olmadan ve yüksek enerji faturaları harcamadan istenilen sıcaklığa ulaşmak demektir. Ankara petek temizleme kombi bakımı içinde bizi arayabilirsiniz.

Petek temizliği fiyatlarımız ve detaylı petek temizleme aşamalarını evinize veya iş yerinize petek temizliği için gelen servis ekipmanlarına merak ettiğiniz her soruyu sorabilirsiniz.  Petek temizleme işlemi TSE belgeli kimyasal ilaçlar ile yapılır ki petek içerisinde birken çamur balçık kireçler şeker gibi eriyerek petek iç tesisatı tamamen temizlensin diye bu ilaç kullanılır.

Klima Bakım Teknik Servisi

 Klima bakım onarım merkezi

Klima bakım onarım merkezi

Klimaların yaz kış en iyi havalandırma cihazı oldukları için her ev ve iş yerleri için ideal ısınma ve serinleme havalandırma da en iyi işlevsel özelliklere sahip klimalar insanların özellikle kalabalık olduğu yerlerde en iyi havalandırma sağlayan cihazlardır.  Klima bakımı ve tamiri için mutlaka uzman servislerden alınan destek servis sonrasında sorun ve sıkıntı yaşanma olasıklarını azaltır. 

Klima bakım teknik servisimiz de haftanın her günü ihtiyaçlarınıza tam kapasite karşılığı bulabilirsiniz.  Her biri alanında uzman teknikerlerimiz ile klima hakkında her şeyi en iyi şekilde faydalanmanız için elinden geleni yapan bir firmayız. Klimaların gaz dolumları klimaların temizliği klimaların montaj ve de montaj hizmetlerini en üst düzeyde almanız için elimizden gelen tüm hizmeti sağlıyoruz.

2019 – 2020 Klima Bakım Fiyatları: İnverter Klima; 90 TL ve 200 TL arası değişmektedir. Split Klima; 80 TL ve 250 TL arası diğer tip klima çeşitleri ise; 100 ile 300 TL arası değişmektedir.  Bunu unutmayın ki her elektronik eşyanın kalitesi ve kullanım ömrü % 50 üretimdeki teknoloji ve kullanılan işçilik+malzemeye bağlı olsa da % 50 kullanıcıların nasıl kullandığı ile orantılıdır.  Her marka model klima bakımı temizliği montaj de montaj işlemleri için güvenli ve kaliteli hizmet anlayışımız ile sizlere üst düzey kalitede hizmet verilmektedir.  Kombi bakımı hakkında detaylı yazımız olan Kombi bakımı nedir makalemizi okumanızı tavsiye ediyoruz.