Buderus Kombi Bar Yükselmiyor 444 28 46 Buderus Servisi

Servis Çağır: 444 28 46

Kombi Barı Sürekli Artıyor

Kombi Barı Sürekli Artıyor

Kombi Barı Sürekli Artıyor

Kombinin basınç yükseliyor durumu ile karşı karşıya kalırsanız basıncın ne kadar yükseldiği önemli bir konudur.

Kombi içerisinde bulunan su genleşebilir. Genleştikçe de basınçta kombi barında yani basınç yükselebilir.

Bu gibi durumlar ile karşı karşıya kalındığı vakit basıncın ne kadar yükseldiği önemli husustur. Örneğin; sıcak su kullanımında ya da kombi petek konumunda olduğunda kombi su basıncı yüksek olabilir. Ancak her kombi bar basınç yüksekliği kombide arıza meydana geldiğini ya da kombinin bozulduğu anlamına gelmez. Kombide bazen ufak tefek bar yükselmeleri olabiliyor bu gayet normal olağan bir durumdur.

Ayrıca bu hizmetimizin yanı sıra Kombi Bakım Servisi hizmeti sunuyoruz.

Kombi Basıncı Yükseliyorsa Ne Yapılabilir?

Kombi basıncı yükseliyorsa yapılabilecek işlem doldurma musluğunu kontrol etmektir. Doldurma musluğunu açık kalmış olabilir ya da doldurma musluğu  açık unutulmuş olabilir. Bu sebeple basınç yükselmesi ve bunun beraberinde su akıntısı olması normaldir. Öncelikli olarak doldurma musluğuna bakılmalı açık unutulmuşsa derhal kapatılmalıdır. Doldurma musluğu diğer musluklarda olduğu gibi sağa çevrilerek kapatılır.

Kombi Basıncı Neden Yükselir?

Kombi Basıncı Neden Yükselir?

Kombi Basıncı Neden Yükselir?

Kombi basıncının yükselmesi sadece tek bir nedene değil birçok sebebe bağlı olabilir. Kombi basıncında yükselme olduğunda kendimizi kombiye müdahale etmek yerine derhal işin uzmanını ve işten anlayan teknik servis çağırmanızı öneriyoruz. Teknik servis çağırırken kombi ve bar basıncına dokunmadan servisin gelinmesini ve  müdahale etmesini beklemeliyiz.

Doldurma musluğu arızalı açık ya da kırık olabilir Doldurma musluğu kombi basıncının yükselmesine neden  olan parçaların başında gelir. Çünkü doldurma musluğunun görevi kombi basıncı düştüğünde kombi bar basıncını yükseltmektir.

Doldurma musluğu açık kaldığı vakit bar değeri ilerlemeye devam eder. Beraberinde basınç yükselme ile su akıntısı sorunu  oluşabilmektedir.  Doldurma musluğu kırıldığında ya da arızalandığında  basınç yükselmesi olabilir. Bu durumda doldurma musluğu açık ise kapatılır, arızalı ya da kırık ise yenisi ile değişimi yapılır.

Genleşme tankının Memranı delik ya eskimiş olabilir Kombi içerisinde bulunan su genleşir.. Su genleştikçe kombi basıncında yükselmeler olur. Kombinin yüksek basınçta olması kombiye zarar vereceği için kombi de bu dengeyi tutmak için genleşme tankı vardır. Genleşme tankı bir bölümünde su bir bölümünde hava vardır. Hava olan kısımda hava bittiğinde su olan bölümden hava olan bölüme su dolar ve basınçta düşme ya da yükselme meydana gelir. Genleşme tankı havası bittiğinde ya da membran delindiğinde basınç yükselmesi görülebilir.  Bu durumda önce tankın havası kontrol edilir, eksik ise hava basılır. Eğer membran da delik var ise yenisi ile değişimi yapılır.

Bir önceki yazımız olan Buderus Kombi Fan Arızası 444 2 846 Buderus Servisi yazımıza da göz atmanızı tavsiye ediyoruz.