Buderus Kombi Arıza Kodları 4C Arızası 444 28 46 Buderus Servisi

Buderus Kombi 4c Arızası

Her marka da olduğu gibi son dönem elektronik karta sahip kombilerde bir arıza oluşması durumunda eskilerde olduğu gibi kırmızı ışık yanmamaktadır bu yeni nesil kombilerde ekran da arıza kodu belirmektedir ve bu arıza koduna bakılarak tamir işlemi gerçekleştirmektedir. Bu sayede kullanıcılar arıza kodlarına bakarak usta çağırıp çağırmaması gerektiğini anlamaktadır. Birçok arıza kodu bulunmaktadır. Arıza kodlarının hepsini tek tek açıklayacak olursak 4c arıza kodunun çıkmasına neden olan arıza kombinizin tesisatında yer alan suyun sıcaklığının maksimum değeri aşmasıdır.

Kombide yer alan emniyet termostatı bu durumda duruma el atarak kombinizi aşırı sıcak nedeniyle koruma altına alır. Bu nedenle buderus markasına ait kombinizde 4c arıza kodu

Buderus kombi bakım servisleri

görmeniz durumunda kombiniz bloke olacağı için kullanım sağlayamayacaksınızdır. Kombilerde bu tarz arızalar yaşadığınız zaman yapmanız gereken bir kaç işlem vardır. Kombinizin bar basıncını kontrol etmeli eğer ideal seviyenin yani 1.5 barın altındaysa tesisata su eklemesi yapmanız gerekmektedir. Kombiniz kış konumunda ise peteklerinizin vanalarının açık olup olmadığına bakabilir kapalı olması durumunda en az 3-4 tane peteğin vanasını açmanız gerekmektedir.

Bu işlemlerden sonra kombinizi resetleyerek sorunların giderilmiş olma durumunu kontrol edebilirsiniz. Sorunların giderilmemiş olması durumunda yetkili kimselerden yardım almanız gerekmektedir. Kendiniz müdahale etmeniz durumunda daha büyük arızalara neden olabilirsiniz. Buderus markasına ait kombiniz de bu tarz arıza yaşamanız durumunda 444 2 846 telefon numaramızı arayarak arıza kaydı bırabilir usta talebinde bulunabilirsiniz. Her konu da detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ayrıca diğer bir yazımız olan Bosch Kombi Teknik Servis Gebze hakkında da oldukça detaylı bir içerik yazısı bulunmaktadır  tıklayarak okuyabilir hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Buderus Kombi Arıza Kodları

Buderus kombinin bir çok farklı modeli bulunmaktadır. Buderus kombilerin modellerine göre de bazı arıza kodları farklılık göstermektedir. Mesela örnek verecek olursak logamax plus gb062 modelinde oluşabilecek arıza kodları 3C 4L 4Y 5L 6A 6C CL CC ve EP şeklinde iken diğer bir modeli olan logamax plus gb012 de 3C 4L 4Y 5L 6A 6C B3 C7 CL EP ve EC şeklindedir. Oluşan arıza kodlarına göre kombilerde tamir işlemi gerçekleştirilmektedir. Arıza kodlarının bazılarının ne anlama geldiğini açıklayacak olursak;

  • 4Y arıza kodu: kombinize iletilen suyun miktarını ayarlayan sensörde bir sorun oluştuğunu belirtir.
    Bosch kombi bakım servisleri

    Kombi tamir servisleri

  • 4C arıza kodu: Kombinizde yer alan emniyet termostatının devreye girdiğini belirtir, kombide ki hava alınarak arıza giderilebilir.
  • EC arıza kodu: Kombinizde elektrik arızasının mevcut olduğunu belirtir. Ateşleme kabloları kontrol edilebilir.
  • 6C arıza kodu: Cihazın kapanmasına rağmen sensörlerin alev algılıyor olduğunu belirtir.
  • EP arıza kodu: Kombinizin yeniden başlatma tuşuna olması çok fazla basıldığını belirtir. Bu sorun yine cihaz yeniden başlatılarak çözülebilir.

Bu arızaların bazılarını kendiniz giderebilir diğerlerini ise yetkililerden yardım alarak çözebilirsiniz. Arıza durumunda 444 2 846 telefon numaramızı arayarak arıza kaydı oluşturabilir usta talebinde bulunabilirsiniz.

Ayrıca diğer bir hizmetimiz olan Buderus Kombi Hata Kodları hakkında da oldukça detaylı bir içerik yazısı bulunmaktadır  tıklayarak okuyabilir hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.