Ankara Petek Temizleme Firmaları

Ankara Petek Temizleme Firmaları

0312 4184007

Petek Temizliği Ankara Fiyat

Ankara Petek Temizleme Firmaları olarak petek temizliğinizi düzenli olarak yaptırmanızı öneririz. Petek temizliğinin düzenli olarak yapılması hem daha ısınmayı sağlar hem de doğalgazda tasarrufu sağlamış oluruz. Eğer petek temizliğimizi düzenli olarak iki yılda bir yaptırmadığımız durumda tıkanan petekler sebebi ile radyatör dolaşımındaki suyu düzgün dolaşım sağlayamadığı için kombimize zarar verir.

Kombi iyi çalışarak peteklerimizin daha iyi ısıtması için belli periyotlarla temizliğini yaptırmamız gerekmektedir. Her iki senede bir bu temizliği yaptırmamız gerekli ve şarttır. Ayrıca temizlenmeyen peteklerdeki biriken tortu, çamurlama ile su tesisatını da tıkayarak su tazyikini de önemli ölçüde etkileyerek suyun tazyikini azaltmaktadır. İşte bu sebeplerden dolayı kombimiz düzgün çalışmaz ve kombi yeterli su tazyikini alamayınca randuman sağlayamaz ve tahrip olur. Kombimizin arızalanması ve peteklerin düzgün çalışamaması sebebi ile hem ısınamamış olur hem de faturalarımız kabarmış olur. Böylece tasarruflu ısınmak yerine ekonomik anlamda da cebimize zarara uğratırız.

Peki peteklerimizin temizlenmeye ihtiyacı olduğunu nasıl anlarız? Bunu anlamak hiçte zor değil çünkü peteklerimizin ısısını kombimizi yüksek derecelere kadar yükselttiğimiz halde hala ısıtmıyor ve bir bölümü ısınıyor diğer bölümü soğuk kalıyor ise alt bölüm ısınıp üst kısımlarda ısınma hissedilemiyorsa kesinlikle peteklerimizin temizlenme zamanı çoktan gelmiş olduğunu anlayabiliriz.

Ankara Petek ve Kombi Temizleme Bakımı

Bazen kendi evinde petek temizliğini yaptığımızı zannederek peteklerdeki havayı almak yana vanalarını açarak içindeki pis suyu boşaltmak isteriz fakat bu petek temizliği için bir çözüm değildir. Peteklerin içindeki sular zamanla toksitlenme ve kireçlenmeye sebep olarak suyun kirlenmesi sonucu petekler tıkanır. Isınma sağlanamadığı gibi kombilerimize de zarar verip ömrünü kısaltmaktadır. Asıl yapmamız gereken yukarıda belirttiğimiz gibi kimyasal ilaçlarla vakumlayarak içindeki pis suyu tamamen boşaltıp kimyasal ilaç dökmek yöntemiyle de içindeki bütün kireçlenme ve toksitlenmeleri yok ederek ısınmayı ve tasarrufu sağlayabiliriz.

Ankara Petek ve Kombi Temizleme Teknik Servisi 

Petek temizliğimizi cihazlarlar 1 saat kadar kısa bir sürede kimyasal ilaç kullanılarak yapılmaktadır. İlaçlarımız TSE belgeli olup peteklerimizin zamanla kireç bağlamaması içinde iki yılda 1 kez yaptırırsak ısınma konusunda sizler rahat edersiniz.

Petek temizliğinin yapılmaması, peteklerinizin düzgün bir şekilde çalışmayacağı anlamına geleceğinden peteklerinizin de yeterince ısıtmaması oldukça doğaldır. Bu durumda doğal olarak kombiyi en yüksek ayara getirmek zorunda kalabilirsiniz. Bu durum da ay sonunda oldukça kabarık elektrik faturası ve doğal gaz faturası ile karşılaşmanız anlamına gelebilir. Yani hem elektrik ve doğal gaz faturanızda gözle görülür artışlar ile karşılaşmamak hem de soğuk kış günlerinde daha iyi ısınmak için petek temizliğinizi periyodik aralıklarla ( normal şartlarda iki yılda bir ) yaptırmanızda fayda vardır.

Ankara Petek Temizleme Hizmeti

Peteklerde oluşan kirlenme nedeni ile ısınmayan petekler bir çok sorunu ortaya çıkarır. Örneğin evinizde küçük çocuk varsa soğuktan dolayı hasta olma riski artacak olumsuz bir tablo ile karşılaşmak an meselesi olacaktır. Zamanla sistemde oluşan kir, pas ve tortu peteklerde çamurlaşmaya neden olur. Bu oluşan çamur kalorifer tesisatı ve  peteklerde tıkanmalara neden olur. Oluşan bu kirlilikten dolayı ısınmayı arttırmak için daha fazla gaz yakmaya yönelmek zorunda kalırsınız. Kombinin daha çok çalışıp hem gaz hem de elektriği daha fazla kullanılmasına neden olur. Böylece maliyet giderek artmaya başlar. Isınmadığınız halde daha fazla fatura ödemeye başlarsınız. Zaman kaybına ek maliyetlere son vermek için petek temizliği nasıl yapılır.Isıtmada verim alma sorunu ortaya çıkmaya başladığında, kalorifer petek temizliğinin yapılmasa gerekliliği ortaya çıkar. Isınma sorununun kaynağı hava diye düşündüğünüzde peteklerden hava alırsınız. Petek havalarının alındığı sırada peteklerden gelen su kirli bir renge sahip ise petekler tıkanmış olabilir.  Su ile beraber çapak ve çamur geldiğinde kalorifer tesisatının, peteklerin temizlenmesi gerektiği somut olarak görülmüş olur.

Firmamız Ankara da Eryaman ve Batıkent başta olmak üzere; Dikmen, Öveçler, Kızılay, Ulus, Cevizlidere, Balgat, Kırkkonaklar, Çukurambar, Balgat 100.yıl, Ankara Emek, Bahçelievler Ankara, Sokullu, Aşağı Ayrancı, Kavaklıdere, Dikmen Sokullu, Küçük Esat, gaziosmanpaşa, Ankara Köroğlu, Çankaya Yıldız, Çankaya Oran, Dikmen İlker, Türközü, Ankara Tandoğan, Mebusevleri, Anıttepe, Ankara Bakanlıklar, Ankara Maltepe, Mamak Ankara, Keçiören Ankara, Yenimahalle Ankara, Ankara Çayyolu, Ümitköy, Bilkent, Mustafa Kemal Mahallesi, Ankara Etimesgut, Ankara Atapark, Keçiören Ufuktepe, Çayyolu Yaşamkent, Konutkent, Türkkonut, Toki Turkuaz, Ankara Sincan, Şentepe Yenimahalle, Yükseltepe, Ayvalı Keçiören, İncirli, Etlik Ankara, Keçiören Bağlum, Sanatoryum Keçiören, Natoyolu mamak, Abidinpaşa ankara, Cebeci, Dikimevi, Saime Kadın, Hasköy Ankara, Pursaklar Ankara, Pursaklar Saray, Mecidiye Keçiören, Pınarbaşı Mahallesi, Keklikpınarı Dikmen, Demetevler Ankara, Batıkent Ankara, Çakırlar Batıkent, Eryaman Ankara, Ergazi Ankara, Şaşmaz Ankara, İvedik Organize Sanayi, Ostim, Keçiören Basınevleri, Danişment Keçiören, Mamak Akdere, Keçiören Aktepe, Kızlarpınarı Keçiören, Dutluk Keçiören, Şose Keçiören, İskitler Ankara, Ulus Ankara, Kızılay Ankara, Samanpazaı Ankara, Kurtuluş Ankara, Zerdalitepe Mamak, Yeşilbayır Mamak, Bogaziçi Mamak Ankara, Kayaş Ankara, Mamak Hüseyingazi, Mamak Karapürçek, Altındağ Ankara, Siteler Ankara, Bülbülderesi Esat Çankaya, Gaziosmanpaşa Çankaya, Ulus Rüzgarlı, Dışkapı Ankara, Aydınlıkevler Ankara, Keçiören Esertepe, Piyangotepe Keçiören olmak üzere her yere servisimiz bulunmaktadır. Petek Temizliği Fiyatı Ankara olarak da hizmetimize devam etmekteyiz.