Ankara Köy Yumurtası Satan Yerler/Firmalar

Ankara Organik Köy Yumurta Fiyatları

Organik Yumurta Siparişi İçin: 

0532 066 47 18

organik köy yumurta fiyatları

organik köy yumurta fiyatları

Teslimat Ankara İçin Aynı Gün İçinde!
Şehirler Arası Siparişlerinizi Ertesi Gün Aras Kargo ile Kapınıza Ulaştırıyoruz.
Tek yapmanız gereken Siparişlerinizi en geç saat 10.00’a kadar bize iletmeniz.

Piyasada köy yumurtası adı ile yalan dolan bir çok yumurtaya denk gelmişizdir. Yumurtaların doğal organik içeriğini gizlemek için saman ve otlarla üzerine sürelen gübre izleri ile organik yumurta görüntüsü vermeye çalışılmış piyasada gerçek organik yumurta ve sahte köy yumurtası karışmış duruma kadar gelmiştir.

Köy yumurtası organik yumurta  işinde her işte olduğu gibi kötü niyetli yumurta dolandırıcı durumları iyi niyetli insanları su istimal etmişlerdir. Bu durum yumurta pazarın da haksız rekabeti de giderek artırmıştır. Büyük şehirlerde kullanılan eşyalar deterjanlar yediğimiz içtiğimiz tüm besinlerin doğallığının bozulması sağlığımızı  tehdit eden nedenler giderek arttından dolayı doğal ürünler doğal yaşam organik beslenme alışkanlığı giderek artış göstermiştir.

Ankara da yaptığı işi en iyi şekilde yapan Ankara Köy yumurtası Üretimi Yapan Firmamız her zaman en iyi tavukları kümeste kapalı yerlerde değil doğal ortamda gezen tavuk yumurtası için oluşan tüm şartlar ve koşulları sağlayarak sağlıklı en doğal en iyi köy yumurtası üretimi sağlanmaktadır. 

Yumurta besin değeri açısından çok önemli değerlere sahip olduğu için günde her birey için çocuk yaşlı genç herkes içinde günde bir yumurta yenilmesi sağlıkçılar açısından öngörülmüştür. Genel olarak yumurtanın sarısı büyük oranda vitamin ve yağları , beyaz kısmı ise büyük oranda proteinleri içerir. Yumurtanın protein emilimi bakımından en etkili tüketim şekli rafadan olarak bilinmektedir.

Günde bir yumurta tüketmek ilaç gibi şifa ve faydalı olduğu için yediden yetmişe herkesin gündelik protein ihtiyacımızın çoğunun günlük yumurtadan almaktayız. Bedenimizin ihtiyacı olan protein ihtiyacımızı en iyi şekilde gideren ve et için yeterli gelemeyen bütçemizi zorlamadan yumurta tüketimine yoğunluk verilmektedir. Hile yapılamayan tek gıda maddesi yumurta denilse de organik köy yumurta piyasasında sahtecilik de maalesef gün yüzüne çıkmıştır. 

Organik Yumurta Nasıl Anlaşılır?

organik yumurta firmaları

organik yumurta firmaları

Köy yumurtası görseli herkes gibi gözümüzde canlanan üzerinde gübre ve çamur lekelerinin olduğu saman içerisinde ki o hoş görüntü gözümüzde canlanmaktadır. Yumurtanın önemi tarihin çok eski dönemlerinden itibaren bilinmiş zamanla doğal yaşamın sağlıklı beslenmenin önemi giderek  önemli ve değerli oldukları için organik beslenme ve organik yumurta kullanımı ve üretimi yaygınlık göstermiştir.

Piyasada organik beslenme doğal ürünler ve organik yumurta isminde bir çok işletme ile karşılaşırız. Piyasada bu rekabetin olması işini iyi yada kötü durumu kötüye kullanan insanların sağlığından ziyade ticari rant sağlamanın peşinde tek kazancı para kazanmak olduğu için bunun sonuçları kaybedilen güven ve sağlığımız olmuştur.

Gelelim organik yumurta diğer yumurtalardan nasıl anlaşılır? Yumurtalar aynı tavuklardan çıksalar bile genel olarak şekil, renk ve kalınlık olarak birbirlerinden farklıdırlar.
Köy yumurtalarının dışı diğer yumurtalar gibi parlak, tertemiz olmaz. Yumurta üzerinde ki kir ve lekeler kirler normal su ile yıkamayla çıkmaz. Köy yumurtalarının sarıları açık sarı veya az koyu sarı olur. Asla çok koyu sarı veya turuncu tonlarda olmaz. Bu sahte olmasının belirtilerinden biridir. Köy yumurtaları haşlamada daha çabuk pişer.

organik yumurta gezen tavuk yumurtası

Köy doğal yumurtanın besin değeri şehir yumurtalarına göre kat kat daha fazladır. Yem ücretleri (buğday) pahalı olduğu için köylerde kimse ihtiyacından fazla tavuk beslemez. Dolayısıyla ticari amaçla satılması çok zor durumdur. Zaten ticaret olarak yapıldığında o yumurtalar köy yumurtası olmaktan çıkacak ticari kazanç için her yol mübaah yolunu tezat göstergesidir.

Köy yumurtasını yalnızca güvenebileceğiniz yerlerden temin ederek satın alınması kötü niyetli işletmelerin ekmeğine yağ sürmeden işini düzgün ve dürüst yapan yerlerin kazanmasını ve verdiğiniz paranın hakkını en doğal sağlıklı yollardan geri alış veriş yolu ile kazanmış olursunuz. En önemli  son günlerde bazı köy ve şehir pazarlarında köy yumurtasıyla karışık şehir yumurtası hatta bayat sağlığımızı tehdit eden yumurtalar satılmaktadır.

İnandırıcı olsun diye üst kısma 3-5 köy yumurtası konulup diğer yumurtalara tavuk kakası ve çamur sürülmektedir. Bu gibi işlemleri insanların sağlığını bozmakla kalmıyor güvenlerini de kaybetmelerine sebep olmaktadır. Organik köy yumurtası için güvenle garantili köy yumurtası için bizi haftanın her günü aralıksız arayarak siparişlerinizi oluşturabilirsiniz.

Köy Yumurtası Bozulur Mu?

köy yumurtası üreticileri

köy yumurtası üreticileri

Köy yumurtası organik ve içerisinde kimyasal katkı maddesi olmadığı için bozulma oranları daha kısadır. Bunun için gerekli saklama koşullarına riayet gösterilmesi gerekir.

Yumurta başlı başına bir yemek besini olamakla birlikte çoğu hamur işlerisoslarıntatlıların da olmazsa olmaz ana malzemelerinden biridir.  Maalesef şehirleşme yapısından dolayı  taze taze, tavuktan çıktığı gibi yumurta yemek çoğumuz için sadece bir hayalden istekten ibarettir. Çünkü yumurtanın tavuktan çıkıp soframıza gelene kadar belli bir zaman ve yol katetmesi gerekiyor. Haliyle üzerinden zaman geçen yumurtanın yol aşamasında tazeliğini koruyup korumaması bizi şüpheye bırakmaktadır.

Köy yumurtası bozulur mu? sorusu aklımıza her zaman gelmiş cevabını gelin birlikte yanıtlayalım;

Normal bir yumurtanın raf ömrü uygun saklama koşullarında ortalama 3 aydır.  Yumurta kendi kartonu içinde 5 hafta kadar bozulmadan tazeliğini korumaktadır. Kendi kartonu içinde  çünkü yumurta kabuğu, etrafındaki kokuları gözeneklerinden içine çeker. Bu yüzden açık ortamlarda saklamak yerine kapalı kutusunda saklanması koku ve etrafında ki kokuları çekmesini engeller.

Yumurta ne kadar taze ise sarısı o denli lezzetli ve parlak; beyazı ise o denli sıkıdır. Tabii bunu yumurtayı kırmadan anlayamayız. Eğer yumurtanızı kırdığınızda sarısı dağılıyor ve kötü bir koku geliyorsa o yumurtayı tüketmekten sakının derhal çöpe atın.  Yumurta saklanırken hijyenik sebepler nedeni ile kesinlikle yıkanmamalıdır. Çünkü yıkanan yumurtanın üzerindeki gözenekler açılacağı için bayatlaması ve dışarıdan gelen hava ve kötü kokuları hapsetmesi daha hızlı olacaktır.

30’lu Köy Yumurtası Ücretleri 2019

köy yumurtası ücretleri

köy yumurtası ücretleri

Köy yumurtası diğer yumurtalardan daha zor ve zahmetli koşullarda üretildiği için köy yumurta fiyatları diğer market bakkal yumurta fiyatlarından farklıdır. Bu fark sağlık   açısından kıyaslama yapıldığında ödenen ücret ve karşılığında alınan sağlıklı yararlı besin kıyaslamasında paha biçilemez olduğu için çok yararlı ve kazançlı alış veriştir.

Köy yumurta fiyatlarımız diğer yumurta fiyatları ile karşılaştırma yapılırsa arada ki fark bariz şekilde belli olmaktadır. Yalnız köy yumurtası fiyatları karşılaştırması yapılıyor sa doğal köy yumurtası ve normal sıradan yumurtalarında karşılaştırması yapılırsa arada ki farkı bizzat görmenizi sağlayacaktır.

Ekonominin ve siyasetin sürekli değişmesi ve gelişmesi yaşadığımız toplumu olumlu ve olumsuz yönlerde etkilemektedir. Yemlere yapılan fiyat artışları köy yumurtası üreticiliği işletmesini de maddi yönden etkileyeceği için köy yumurtası fiyatlarında artış gözlenecektir.

Köy yumurtası firmamız da sadece 30 luk yumurta bulunmaz isteğinize göre 15 ‘lik 10’ luk olarak da satın alabileceğiniz için sizlere güvenilir ve hızlı yumurta teslimatı için bizi yukarıda yazan numaradan aramanız yeterli olacaktır. 

Köy yumurtası fiyatlarımız ve gezen tavuk yumurtası çiftliğimizi görmek için Ankara da nerede olursanız olun aynı gün elinize ulaştırılmaktadır. Şehir dışı siparişleriniz için Aras kargo ile sizlere en hızlı ve güveli biçimde adresinize ulaştırılmaktadır. 

Organik Köy Yumurtası Faydaları

doğal organik köy yumurtası fiyatları

doğal organik köy yumurtası fiyatları

Doğal yaşam dengeli sağlıklı beslenme herkes için önemli bir gereksinim olmuştur. Organik köy yumurtası büyük metropol şehirlerde tavuk yetiştiriciliği pek mümkün olmadığı için kentlerden uzman köy ve kasaba merkezlerinde tavuk ve organik köy yumurtası yetiştiriciliği yapılmaktadır.

İşinde uzman hijyeni sağlığı ve doğallığı vizyon haline getiren köy yumurtası yetiştiriciliği firmamız sizlere her zaman memnuniyet garantili organik  köy yumurta satışı yapmaktadır.

Yumurtada bulunan Enerji,protein, toplam yağ, karbonhidrat, yağ asitleri, doymuş yağlar, tekli ve çoklu doymamış yağlar, kolestrol, riboflavin, tiamin, niasin, B6 vitamini, folat, vitamin B12, vitamin A, vitamin D, vitamin E,kolin,, biotin, kalsiyum,  demir, magnezyum, bakır, iyot,çinko, sodyum ve manganez gibi besin değerlerinin çok çeşitli ve değerli olduğu için yumurta tüketimi oldukça önemlidir. 

Köy yumurtası sertifikalı doğal ve güvenilir yerlerden alınması sağlığımızı ve paramızı güvende hissetmemizi sağlamaktadır. Organik köy yumurtası için her zaman sizin sağlığınızı en az sizin kadar önemsiyor ve değer veriyoruz. İnsan sağlığını tehdit eden hiç bir kimyasal ka-rı-şım yem ve besin maddesi kullanılmamaktadır.

Sizler için % 100 güvenilir doğal yem ve en doğal yumurta üretimini Ankara da her semt ve ilçeye hızlı ve güvenli paketleme yöntemi ile sizlere en iyi köy yumurtasını ulaştırmaktayız. Piyasa da yol üzerinde cami ve okul çıkışlarında ki yerlerde organik ürünler sattığını iddia eden yerlere itibar göstermeyiniz.