Samsun Demirdöküm Kombi – Klima servisi 444 2 846

Çağrı Merkezi Numaramız 444 2 846

Samsun Demirdöküm Kombi – Klima servisi

Coğrafi konumu itibariyle bölgenin merkezi durumunda bulunan ilimizde hemen hemen tüm kuruluşları bölge müdürlükleri yer almaktadır.

• Karadeniz Bölgesinde yer alan Samsun, doğal tarihi ve kültürel zenginlikleri, deniz, kara, hava, demir yolu ulaşım olanakları ile bölgenin turizm potansiyeli en yüksek kentlerinden biridir. Anadolu’nun savunulmasını planlamak amacı ile Atatürk’ün 19 Mayıs, 1919’da gelmesi ile Samsun, Türk İstiklal Savaş’nın başladığı yer olma özelliği ile önemini her zaman korumuştur

Samsun iklimi, yayları, insanlarının sıcak kanlılığı, gelenekleri ile isminden çok bahsettiren illerimizden bir tanesi değişik iklimi ile 4 mevsimi yaşayan bir il olmakla birlikte teknolojiyi iyi değerlendiren bir ilimiz.

Kombi ve Klima kullanımı da çok yaygın samsunda yaz kış her evin vazgeçilmez teknolojik cihazları olarak da bilinir.

Demir döküm

Isıtma, su ısıtma ve iklimlendirme sektörlerinde faaliyet gösteren Demir Döküm 1954 yılında İstanbul’da kurulmuştur.  2007 yılında dünya ısıtma sektörünün lider firması Vaillant Group bünyesine katılan Demir Döküm, bu sinerjinin de katkısı ile iç pazardaki liderliğine, ihracattaki önemli atılımlarını da eklemektedir.

Demir Döküm, müşterilerine mühendislik alt yapısı kuvvetli ve yaygın bayi teşkilatı ile hem ürün satışı hem de anahtar teslim sistem sunumu konularında hizmet vermektedir.

Ayrıca, güçlü servis teşkilatı ile de müşteri memnuniyetini daima ön planda tutarak, satış sonrası hizmetlerini çok hızlı bir şekilde karşılamaktadır.

Demir Döküm Kombi Bakım Teknik Servisi


Demir Döküm Kombi Bakım Teknik Servisi

Bilindiği gibi Demir döküm kombiler elektrik su ve doğalgaz ile çalışan elektronik cihazlardır. Hem sıcak su ihtiyacını hem de ısınma gereksinimini karşılayan Demir döküm kombi cihazlarından uzun süre yararlanabilmek için yapılması gereken en önemli uygulama Demir döküm kombi bakımları dır.

Kombi bakımı her yıl yapılması gereken bir uygulamadır ve uzman kişilerce yapılması gerekmektedir.

Bakımı yapılan bir kombi ile bakımı ihmal edilen bir kombinin kullanım süresi aynı olmaz. Sanayi Bakanlığı tarafından kombi ömrü on beş yıl olarak belirlenmiş olsa da, siz düzenli kombi temizleme uygulamasını yaptırmadığınız da bu süre kısalabilmektedir.

Kombilerin kullanım ömürlerini belirleyen kombi bakımları dır. Bu nedenden dolayı kombi bakımlarını yaptırmanızı ve ihmal etmemenizi tavsiye etmekteyiz.

Yardım aldığınız teknik servisin güvenilir olmasına  özen göstermelisiniz güven vermeyen bir teknik  servis cihazınıza zarar verebilir.

Zeki Teknik Kombi Bakım Servisi olarak siz müşterilerimize en güvenilir ve kaliteli hizmeti sunmaktayız. Bakımını yaptığımız cihazlarınıza 1 yıl garanti vermekteyiz.

Çağrı Merkezi Numaramız 444 2 846 Bize bu numaradan ulaşabilir müşteri temsilcilerimizden yardım alabilirsiniz.

Demir döküm Kombi Bakımı ne Sıklıkta Yapılmalı

Demir döküm Kombi Bakımı ne Sıklıkta Yapılmalı

Kış yavaş yavaş yaklaşırken, hazırlıklar da kaldığı yerden devam ediyor. Kış kapıya dayanmadan önce kombi bakımlarını da yaptırmak büyük önem taşıyor.

Peki kombi bakımı nasıl yapılır?

Kombi bakımı yaptırmak ve bu durumu her yıl rutin bir şekilde gerçekleştirmek büyük önem taşıyor. Kombi bakımı için Teknik  bir servisle görüşmek en uygun işler arasında yer alıyor.

Kombi bakımlarında ilk öncelikle sıcak su ve kalorifer yanma durumu kontrol ediliyor.

Ardından kombinin su sızdırmazlık durumu kontrol ediliyor.

Daha sonra kombinin içi açılıyor ve tozlanma durumu kontrol ediliyor. Tozlanma çok fazlaysa, kombinin tozları temizleniyor.

Kombi yanma odasında bulunan brülörü temizleniyor.

Ardından kombi içerisindeki elektrik bağlantı noktaları ve hatları kontrol ediliyor.

Kombi baca fanı kontrol ediliyor ve temizleniyor.

Daha sonra genişleme tankı kontrol ediliyor, bar basıncı ayarlanıyor.

Kombi kalorifer dönüş hattında bulunan filtre temizleniyor.

Zeki Teknik Kombi Bakım Servisi 10 yıldır güvenilir ve kaliteli hizmet sunmaktayız. Bakımını yaptığımız cihazınıza 1 yıl garanti vermekteyiz işinde uzman ekibimizle cihazlarınıza en iyi hizmeti sunmaktayız.

Çağrı Merkezi Numaramız 444 2 846 Bize ulaşabilirsiniz.

Demir Döküm Kombi ve Petek Bakımı 

Demir Döküm Kombi ve Petek Bakımı 

Kapalı devre ısıtma tesisatlarında, kombi arızaya geçtiğinde evinize gelen teknik servisin sayesinde tesisatın tıkalı olduğunu anlarsınız.

Çalışan her sistemin, yıllara bağlı olarak periyodik bakımı mutlaka yapılmalıdır. Sisteminizi uzun süre kullanmak istiyorsanız, en fazla üç yılda bir petek temizleme işini aksatmamalısınız.

Uzun yıllar kullandığınız kalorifer tesisatının bakıma ihtiyacı olduğunu hiç düşündünüz mü? Kış mevsimi yüzünü göstermeye başladığı bu günlerde, herkes kombi bakımının yeterli olacağını zannediyor.

Sürekli sorun çıkaran kombi arızalarını çok fazla dert etmeyin. Tesisat problemlerinde kendini kanıtlamış firmamız, kombi bakım ve arızasında servis hizmetiyle sizlerin yanında.

Arızalı parçaların garantili değişimi ve ısıtma sorunu yaşayan peteklerin çözümü için uğraşan ekip arkadaşlarımız, sizlere yardımcı oluyor.

Kombi ve tesisatın sağlıklı bir şekilde çalışabilmesi için, periyodik olarak bakımlarının yapılması şarttır. Düzenli olarak bakımı yapılmayan kombilerde arıza oranı daha yüksek olur. Yazın kalorifer petekleri çalıştırılmadığı için, kombiyi uzun süreliğine beklemeye alırız.

Bu süre sonunda aniden kış bastırdığında kombi çalıştırıldığında arızalarla karşılaşmamak için kombi ve tesisatın bakımlarını mutlaka yaptırın.

Zeki Teknik Kombi Bakım Servisi 10 yıldır güvenilir ve kaliteli hizmet sunmaktayız. Bakımını yaptığımız cihazınıza 1 yıl garanti vermekteyiz işinde uzman ekibimizle cihazlarınıza en iyi hizmeti sunmaktayız.

Çağrı Merkezi Numaramız 444 2 846 Bize ulaşabilirsiniz.

Demir Döküm Klima Bakımı ve Önemi


Demir Döküm Klima Bakımı ve Önemi

Klima bakımı yaptırmak; cihaz içerisinde oluşan bakteriler nedeniyle kötü kokuların önüne geçmek, enerji tasarrufu sağlamak ve sağlık açısından önem taşıyor.

Klimanın hava filtresinin bakımını 15 günde bir düzenli olarak yapmak klimanın verimli çalışmasına yardımcı olur. Klima panelinin hemen altında yer alan hava filtresi elle çıkarılarak temizlenmeli ve tekrar yerine takılmalıdır.

Elektrik süpürgesi yardımı ile filtre temizliği yapılabilir. Bunun yanında küvette soğuk su ile de klima filtre temizliği yapılabilir. Temizlik sırasında su dışında herhangi bir kimyasal madde kullanılmamalıdır. Klima kurutulduktan sonra klima içerisine yerleştirilmelidir.

Klima temizliğinde bir diğer önemli nokta ise klimanın iç temizliğidir. Klimanın iç temizliği; 6 ay ile 12 ay arasında düzenli olarak özel kimyasallarla yapılan klima iç yüzeyinin temizliğini kapsar.

Bu tip bir temizlikte klima uzmanlarından veya yetkili bir klima bakım şirketinden yardım almak gerekir. Kimyasal ilaçlar yardımı ile yapılan iç ünite temizliği fan kanatlarının temizlenmesi ve iç ünite filtrelerinin bakımının yapılması gibi süreçleri kapsar.

Bu tip bir temizlik esnasında ayrıca gaz ölçümleri de gözden geçirilir ve eksik gaz miktarı olup olmadığı da yetkili servis tarafından değerlendirilir.

Dış ünite bakımı ve basınç kontrolleri de yapılan klima ayrıca elektrik tesisatı kontrolü ve voltaj kontrolünden de geçer. Ses ve estetik görüntü kontrolü de yapılan klima kullanıma hazır hale getirilir.

Zeki Teknik Klima Bakım Servisi 10 yıldır güvenilir ve kaliteli hizmet sunmaktayız. Bakımını yaptığımız cihazınıza 1 yıl garanti vermekteyiz işinde uzman ekibimizle cihazlarınıza en iyi hizmeti sunmaktayız.

Çağrı Merkezi Numaramız 444 2 846 Bize ulaşabilirsiniz.

Demir Döküm Klima Bakım Teknik Servisi

Demir Döküm Klima Bakım Teknik Servisi

Ankara klima bakım servisi olarak çalışan, aynı zamanda da Ankara klima onarım servisi olarak da hizmet veren, Ankara’nın bütün semtlerine kurumsal servis anlayışı ile günün her saatinde 7/24 ulaşabileceğiniz numaralarıyla sizlere en iyi şekilde ve hizmet memnuniyeti garantisi ile çalışmaktadır.

Klimanız da meydana gelecek hasarlara ve hasar önlemlerine uzman kadrosuyla en kısa sürede bakım ve onarımı için hizmet sunmaktadır. Klimanızın bakıma ve onarıma ihtiyacı varsa, klimanız dan verim alamıyorsanız hemen bizi arayarak servis imkanlarından en hızlı şekilde yararlanabilirsiniz. 

Klima bakımınız ve onarımınız  herşey den önce sağlığınız için önemlidir. Konforunuzu sağlamanız ve konforunuzu korumanız için klima bakımı ve onarımını yaptırmalısınız.

Klimanın ömrünü uzatmak ve hiç ummadığınız ve ihtiyacınızın olduğu bir anda devre dışı kalıp çalışmamasını önlemek için, enerji tasarrufunu sağlamak için  klima bakım onarımı yaptırmalısınız.

Klimaların düzenli olarak bakımları gerçekleştirmeniz cihazın daha uzun süreli kullanılabilme si ve bizim içinde önemli olan sağlığınız bakımından büyük önem taşımaktadır. Bütün  bunlarla başa çıkmanız ve olumsuzluklara karşı bakım ve onarım için 7/24 bütün uzman ekibimiz ile en iyi şekilde hizmet vermekteyiz.

Zeki Teknik Klima Bakım Servisi 10 yıldır güvenilir ve kaliteli hizmet sunmaktayız. Bakımını yaptığımız cihazınıza 1 yıl garanti vermekteyiz işinde uzman ekibimizle cihazlarınıza en iyi hizmeti sunmaktayız.

Çağrı Merkezi Numaramız 444 2 846 Bize ulaşabilirsiniz.

Demir Döküm Klima Bakımı Nelere Dikkat Etmeli 

Kombi Klima bakım tamir servisi
Demir Döküm Klima Bakımı Nelere Dikkat Etmeli 

Klima bakımları insan sağlığı için önemlidir.Klimanın kullanıldığı alanlarda gözle görülmeyen tozlar,parteküller klima önünde bulunan filtrelerden geçerek,zamanla evaparatör / kondenser (iç ünite) üzerine yapışarak recine halini almaktadır.

İç ünite drenaj tavasında uzun süre kaldığında da

Bu hastalık yüksek ateş ile ölümcül sonuçlara neden olabilmektedir. Şayet periyodik bakımları yapılması durumunda  bu durumun önüne geçilmekte ve cihaz performansı direkt etkilenmektedir.

Hijyenik açıdan hem de cihazınızın ömrünün uzun olması açısından özel kimyasallar  ilaçlar ile firmamızca yapılmaktadır. Düzenli bir şekilde yılda bir kere uygulandığı zaman cihazların arızalan mamasının önüne geçilmesi için yüksek tedbir alınmış olur.

Cihazınızın sorunsuz çalışması için periyodik bakımlarının yapılması gerekir, aksi durumda; 

Cihazınızda geri dönüşü olmayan sıkıntılar oluşmaktadır.. Eğer klimanıza periyodik bakım yaptırırsanız klimanızın bozulma oranı en az orana iner ve sizi lüzumsuz giderlerden kurtarmaktadır.   Zeki Teknik Klima Bakım Servisi 10 yıldır güvenilir ve kaliteli hizmet sunmaktayız. Bakımını yaptığımız cihazınıza 1 yıl garanti vermekteyiz işinde uzman ekibimizle cihazlarınıza en iyi hizmeti sunmaktayız.   Çağrı Merkezi Numaramız 444 2 846 Bize ulaşabilirsiniz