Petek Temizleme Tavsiye Kombi Servisi 444 28 46

Servis Çağır: 444 28 46

Kombi Arıza Petek Temizleme Servisi

Kombi Arıza Petek Temizleme Servisi

Petek temizleme hizmeti, deneyimli servis kontrolünde gerçekleşen hizmettir. Tesisat firmaları petek temizleme işlerinizde  önemli bir rol oynamakta ve sektörün birçok hizmetine cevap vermektedir.

Bu nedenle petek temizleme ya da kombi bakım ve petek temizleme  yaptıracağınız da bu işi yapmaya çalışan kombi bakım servisimiz daha çok tesisat firmalarını tercih edecektir.

Kombi bağlantı ve   ısıtma sistemini ilgilendiren tesisat, boru ve bağlantı servis elemanlarında uzmanlık gerektiren tesisat ustalarını ilgilendirir. Isınma problemlerinde petek temizleme ile çözülmediğinde şikayetin ana kaynağına inilmesi gerekir. Bu sebeple bilgi birikimi olmayan kişilere kombi bakım ve petek temizleme yaptır mamanızı tavsiye ediyoruz.

Petek ve Tesisat Temizleme Nasıl Yapılır?

Petek ve Tesisat Temizleme Nasıl Yapılır?
Petek  temizliği yapılırken, kaliteli kimyasal yani peteklere ve tesisata zarar vermeyen, delmeyen,  kimyasal ve makine kullanmak gerekir.

Petek temizliği için petek temizleme  makinesini kombi tesisatına bağlarken evde bulunan en doğru noktanın seçilmesi gerekir. Bağlantının doğru yapılması  ve evin kirlenmesini önleyecektir.

Kullanılan makinenin hava ve suyla çalışması önemlidir. Kalorifer borularının hacim olarak küçük olduğu ısıtma tesisatında, sıkıştırılmış hava ve su, peteklerin içerisine girdiği andan itibaren geniş bir alanla karşılaşır. Peteğin dibine oturmuş tortuları  havalandırarak sistemden dışarı atmayı sağlayan makineler 2 ila 3 bar arası çalışır. Çıkış borusundan temiz su gelene kadar petek temizleme yapılır.

Petek temizliği yapıldıktan sonra, kalorifer tesisatı büyüklüğüne göre  koruma ve petek  temizleme kimyasalı atılarak sökülen parçalar tekrar yerine takılır. Kombinin su seviyesi ayarlandıktan ve peteklerin havası alındıktan sonra kombiyi tekrar çalıştırabilirsiniz.

Petek Temizleme Ne Zaman Yapılır Kombi Servisi 444 28 46 hakkındaki içerikli yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

Petek Bakımı Ne Zaman Yapılır?
Petek Temizleme ve Kombi Bakımı  düzenli olarak 2 yılda bir yapması kombi ve peteklerin ömrü için gerekir. Evde bulunan  petekleri  daha performanslı bir şekilde yanmadığında kombi ve  peteklerde  tıkanma var demektir. Peteklerin daha az ısınma sebeplerinin den biri de düzenli olarak kombi bakımı yaptırırken petek temizleme yaptırmadıklarından kaynaklanır;

  • Petekler yarıdan aşağısı ısınmıyor ise
  • Petekler ısıtmadığında ya da kombinin derecesini daha yüksek ayara getirdiğiniz halde ısıtmıyorsa

    Petek Bakımı Ne Zaman Yapılır?

  • Peteklerin alt taraf ısıtmıyorsa
  • En son petek ısıtmıyorsa
  • Kombi kirlenmeden dolayı sürekli arıza yapıyorsa
  • Kombi ve  peteklerinin 2 yıl ve ya  daha uzun bir  süredir hiç temizliği yapılmadıysa
  • Kombi filtresi sürekli tıkanıyorsa

Kombi bakımı ve Petek Temizleme yapılma zamanı gelmiş demektir. Sizde kış ayına girmeden kombi bakımı ve petek temizleme yaptırarak kış ayını sıcak ve aileniz ile huzurlu bir şekilde geçirmenin ayrıcalığını yaşayın.

Ayrıca Petek Temizleme Nasıl Temizlenir Kombi Servisi 444 28 46 içerikli yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

Peki Neden Petek Temizliği!

Peki Neden Petek Temizliği!

Kombi bakımına verilen önem tesisata gösterilmiyor ancak kombi bakımı kadar petek ve tesisat temizleme ve bakımı da yaptırmak büyük önem taşıyor.

Bazı Kombi Servisleri ve tesisat firmaları kombi bakım ve petek temizleme yaptırdığınızda yakıttan yaklaşık %30 a kadar tasarruf edildiğini söylerler ancak abartıldığı kadar ve söylendiği gibi yakıttan o derece yüksek yakıt tasarrufu elde edemezsiniz.

Örnek verecek olursak; çay demliklerin de alttaki demliğin dibi kireç bağlarken üstteki demlik kireç tutmaz. Bunun sebebi kirecin ısıyla temas eden yerlerde  daha fazla kireç oluşmasın dandır.

Petek temizleme neden yaptırmalıyım sorusuna gelirsek; Kombi tesisatında en fazla kireç oluşan nokta, suyun daha fazla ısındığı eşanjördür. Kombi bakımı esnasında sadece süpürgeyle toz alındığı için eşanjör temizliği göz ardı edilmektedir.

Kombi ve petek  tesisatında kombi bakımı ve  petek temizleme yapılırken kullanılan  kimyasal, suyun geçtiği  kombi parçalarını temizler. Bu işlem kirlilikten kaynaklı kombi parçalarında oluşabilecek arızaları yok eder. Bu sebeple ekstra ücret ödemeden kombi bakım ve temizleme işlemi de yapılmış olur.

Suyu peteklere gönderen kombi olduğu için, düzgün bir şekilde bakımı yapıldığı takdirde sıcaklık artışında büyük oranda artış olacaktır. Sizde bizi yukarıdaki numaramız dan arayarak bize ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Güngören Petek Temizleme Kombi Servisi 444 28 46 içerikli yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.