Eca Kombi Derece Işığı Yanıp Sönüyor 444 28 46

Servis Çağır: 444 28 46

Eca Kombi Kırmızı Işık Yanıp Sönüyor!

Eca Kombi Kırmızı Işık Yanıp Sönüyor!

Eca Kombi Kırmızı Işık Yanıp Sönüyor!

Su basıncının normalden az ya da  çok olması kombinin çalışma sistemini büyük ölçüde  etkiler. Su basınç göstergesinde bulunan ibrenin kırmızı ile sınırlanan bölge dışında olması sebebi ile  kırmızı ışık yanar.

Eğer kırmızı ışık sürekli olarak yanıp sönüyorsa tesisattaki su sınırda demektir. Özellikle yaz aylarında kombi kapalı olduğunda, kış ayına geçilen süreçte kombi tekrar çalıştırınca bu tür arızalar ile sıklıkla karşı karşıya kalınabilir.

Su seviyesi azalmasında tesisatta bir kaçak göstergesi olduğunu  gösterir. Su yeterli orandan  az olunca kombi kendini devre dışı bırakabilir ve kapatabilir. Su basıncı ortalama seviyeye getirmiş olmanıza  rağmen kırmızı ışık yanıyorsa su kaçağı olma ihtimali yüksektir.

Arıza  su seviyesinin azalmasından kaynaklı ise yeterli miktar su çekimi ilave yapıldığı takdirde kırmızı ışık sönecektir. Su seviyesi normal olmasına rağmen kırmızı ışık hala yanmaya devam ediyor ise ateşleme sisteminde bir arıza olabilir.

Kombiden yeterli oranda verim almak ve herhangi bir süpriz arıza ile karşılaşmak istemiyorsanız yıllık rutin bakımı yaptırmanızı her zaman sizin için büyük avantaj sağlayacaktır. Çünkü kombi kullanımı bakım yapılmadığı takdirde  zamanla kombi içerisi tozlanabilir ve pislenebilir. Kombi deki  toz, pislik ve küflenme sorunu ateşlemeye engel olabilir. Bu sebeple de  kırmızı ışık yanar.

Bir önceki yazımız olan Konya Demirdöküm Kombi Servisi 444 28 46 yazımıza göz atmanızı öneriyoruz.