Ankara Mamak Petek Temizleme Yapan Firmalar

Petek Temizleme Yapan Firmalar Ankara Mamak

0312 418 4007

Ankara mamak Petek Temizliği yapan firmal

Ankara mamak Petek Temizliği yapan firmalar

Herkesin evinde olduğu gibi sizinde evinizde mutlaka bir petek vardı. Bu petekler zamanla aşınır kireç tutar ve bunun yanında balçıklaşma da oluşur. bunun çözümü bizde bizi arayarak sizin peteğinizi en kısa sürede kireçleri yok edebilir. Peteğin içinde mutlaka bir miktar su bulunmakta bu su zamanla kirlenebilir karara bilir bu yüzden bizimde kimyasal maddelerimiz ile sizin bu kireçlenmiş ve balçıklanmış peteğinizi temizliyoruz.

Sizler için 7/24 açığız. Peteğiniz kireçlendiğin de veya balçıklaştığında bizi arayabilirsiniz. Biz sizin peteğinizi en kısa sürede temizler ve tekrar size hizmete sunarız. Sizinde peteğiniz kireç tuttuysa veya başka bir sorununuz varsa bizi arayabilirsiniz.

Petek temizleme işlemimizde şu şekilde uyguluyoruz. İlk öncelikle peteğinizin içindeki kirli su boşaltılır en küçük kireç bilir peteğinizin borusunu %7-8 ila arası verimlilik kaybına neden olabilmektedir. Borularınızın tıkanması ile petekler ilk ısıttığı gibi ısıtmaz ve genelde bu durumlarda hemen petek temizleme servisini ararsınız bizde sizin peteğini temizlemeye gelir.

Peteğin içindeki suyu boşalttıktan sonra petek temizleme aşamasına temiz su ile peteğiniz içerideki boruların kireç tutmuş yerlerini de temizler. Ve peteğinize tekrardan temiz su koyduktan sonra peteğiniz tekrar evinizi ısıtmaya alır ve peteğiniz temizlenmiş olur. Peteğin suyla nasıl temizlenebileceği hakkında bir miktar daha bilgi vereyim kattığımız suyun içinde daha fazla oksijen olduğu için metal yüzeylerde daha çok etkisini gösterir. Peteklerin genelde her yılbakıma ihtiyacı vardır bu geçen süreçte saten petek sürekli çalıştığı için sürekli eve ısı veriyor ve her yıl bakımı yapılmazsa gitgide petek boruları aşınarak kireç iyice boruları tıkicak.

Petek temizleme süreci en fazla 1 veya 2 saat araları sürmektedir petek temizleme makinelerimiz ile en iyi şekilde peteğinizi en iyi şekilde yıkarlar. Sizin aramanızla birlikte ekibimiz yola çıkar ve size en iyi şekilde hizmeti sunarlar. Ankara’nın her yerine hizmet vermekteyiz. Ustalarımız en iyi şekilde hizmetlerini vereceklerdir ustalarımızın yıllar süren tecrübesiyle birlikte sizin peteklerini en iyi şekilde temizleyeceklerdir emin olun. Ankara’nın hizmet verdiğimiz illeri.

Bağlum,Bağçelievler,Demetevler,Dikmen,Sincan,Ufuktepe,Yenimahelle,Çankay,

Gölbaşı,Akdere,Altındağ, Gibi bir sürü ilçelere bakıyoruz yani anlayacağınız ankaranın her yerine bakıyoruz.

Eskilerden tazikli su ile peteklerin içini yıkardık ama teknolojinin gelişmesi ile artık makine ve kimyasal maddeler ile temizlemekteyiz. İleriki yıllar neler ile temizleteceğimiz merak konusu temizledikten sonra ise peteğiniz ilk ısıttğı gibi tekrar ısıtır.

Kullandığımız makinalar peteğinize hiç bir zarar vermeden kirli suyu haznesine çeker ve temiz suyu enjektide ederek makinenizin içinde su çalkalanır ve bu işlemi yaparken makineniz hiç bir şekilde zarar görmez. Peteğinize su basıncını ustalarımız yapar bu su basıncı peteğiniz içindeki kireçleri atar saten asıl meselede borularınızdaki kireci iyice temizler bu su basıncı ile uyguladığımız teknik. makinenizin borusunu daha kolay yollarda açılma teknikleride şu şekilde genelde petek temizliyicileri peteğin yanındaki vanayı açarak içinde suyu boşaltıyorlar bu daha kolay olur ama bizim makinamız ile peteğin içinde suyu içine çekiyor ve oradaki bölmesine su boşalıyor.

Son işlemimiz ise petek temizleme makinemiz petekten sökülür ve petek temizle işlemi biter ondan sonra tekrar konturol için tekrar içine kimyasal koruyucu ile tekrar korunur hale getirilir ve bütün peteklerin havası alınarak peteğiniz hazır hale gelir. Bu işlemleri yapmamız peteğin sayısına göre hesaplanır yani oranla 2 veya 3 saat aralı olmakta bu işlemlerimiz.

Peteklerin altında ise biriken bazı tozlar vardır bu tozlar peteğin altını iyice sarar ve petek sıcak havayı vermekte zorlanır dereceyi ne kadar artırırsanız artırın yine odayı çok fazla ısıtmaz. Bu durumlarda ihbar hattımızı arayabilirsiniz biz sizler için peteğinizi en iyi şekilde temizler ve size en iyi şeklinde iyade ederiz.

Peteğinize her yıl mutlaka bir bakım yaptırmalısın yaptırılmadı süreç içerisinde çok ciddi sıkıntılara yol açabilir. Tamamen tıkanır ise hiç bir şekilde ısı vermez ama tabi biz elimizden geldiğince sizin peteklerinizi en iyi şekilde temizlemeye çalışıyoruz.

Bu arada peteğe su ilave ettiğimiz sırada su sadece peteğin kirli su değil temiz su olması gerekmiyor kanalları açmamız gerekiyor eğer kanallar kireç ile dolu olursa kombi ısıyı peteğe iletmez petekte otomatikmen odaya ısı vermez. Bunun için sadece petiğin temiz suya ihtiyacı peteklere her yıl bakım yapılır her sene daha iyi ısıtmaya başlar.

Ankara’nın bütün ilçelerine bakıyoruz dediğim gibi eğer petek ile ilgili sıkıntılarınız varsa yukarıdakı numaradan bize ulaşabilirsiniz.

                                       Ankara petek temizleme servsi