Ankara Kombi Petek Temizliği Fiyatları

Ankara Kombi Petek Temizliği Fiyatları

0312 4184007

Ankara Çayyolu Petek Temizleme Servisi

Ankara Çayyolu Petek Temizleme Fiyatları

Ankara Kombi Petek Temizliği Fiyatları servisi olarak siz değerli müşterilerimizin her zaman hizmetinizdeyiz. Petek temizliği hususunda sizlere önerimiz düzenli ve periyodik olarak petek ve radyatör temizliğinizi yaptırmanız gerekmektedir. Petek temizliği hem ısınmadaki verimi artırırken hem de tasarruflu ısınmayı sağlamaktadır.

Peteklerimizin içerisindeki sürekli duran su zamanla kireçlenme ve çamurlanmalara neden olmakta ve bu sebeple tıkanıklıklar oluşarak peteklerimizin ve radyatörlerimizin düzgün çalışmasını engellemektedir. Hatta bu sebeple de kombilerimizde düzgün su tazyiki sağlanamadığı ve tıkandığı için arızalara neden olmakta ve ısıtma işlemini de düzgün yapamamaktadır. Peteklerimizin temizliğini her iki yıl da en az bir kez temizletmeli ve sorunları gidermemiz gerekmektedir.

Ankara Kombi ve Petek Temizliği Teknik Servisi

Ankara Kombi Petek Temizliği Fiyatları olarak petek temizliğine özen göstermenizi dileriz. Eğer petek ve radyatörlerimizdeki temizliği ihmal edersek hem kombimize zarar veririz. Hem de yeterince ısınamayız. Petek temizliğimiz yapılmadığı takdirde radyatörlerdeki tıkanma ve kireçlenmiş su ile radyatörlerdeki su tazyiki azalır ve hem peteklerimizdeki ısınma oranı düşer hem de kombiye yeterli su tazyiki gelmediği için kombi zorlanarak arızalanabilir. Bunlara sebebiyet vermemek için petek ve radyatör temizliğimizi her iki yılda bir düzenli bakımı yaptırmamız gerekmektedir. Petek temizleme işlemi tesisatın bulunduğu ortamda yani ev veya işyerinde yapılır.İşlem için en uygun yer banyolardır. Bu sayede ev ve işyerinin kirlenme ihtimali ortadan kaldırılmış olur. İşlem yaklaşık olarak 45 dakika sürmektedir. İşleme başlanılırken öncelikle kombi kapatılır. Kombiyi kapattıktan sonra tesisattaki suyu tahliye etmek için banyonuzdaki petek vanası kullanılır. Çünkü gidere en yakın vana banyo vanasıdır. Banyodaki peteğin sökülmesi, ortaya çıkan 2 adet tesisat vanasından birisine petek temizleme için üretilen makinanın bir bağlantısının bağlanması, peteğin söküldüğü diğer tesisat ucuna bir hortum bağlanarak, bağlanan hortumun gidere ya da klozete bırakılması ile işleme başlanılır. Makinanın içine lavabodan su konulur ve makina çalıştırılarak öncelikle sistemdeki kirli su boşaltılır. Sonrasında ise makinanın içerisine temizleyici kimyasallar konularak bu kimyasalların sistem içerisinde dolaşması sağlanılır. Bu kimyasalların etkisi ile peteklerde oluşan birikintilerin çözülerek hortum vasıtasıyla atılması sağlanır. Bu şekilde peteklerin temizleme işlemi gerçekleştirilir.

Ankara Kombi Petek Temizliği ve Tamir Servisleri 

Ankara Kombi Petek Temizliği Fiyatları olarak petek temizliği cihazlarla ve kimyasal ilaç kullanılarak yapıyoruz. İlaçlarımız TSE belgeli olup peteklerinizin zamanla kireç bağlamaması için iki yılda 1 kez yaptırırsanız ısınma konusunda yüzde yüz tasarruf ve randuman sağlarsınız ve rahat edersiniz.

Yıllarca kullanılan peteklerin, kombilerin zamanla bakıma, temizliğe ihtiyacı vardır. Bazı kişiler tarafından petek temizliği diye bir şey  yoktur, yalandır gibi hikayeler anlatılabilir. Zira biz de bu sözleri çok duyduk. Petek çürür, delinir gibi yanlış bilgiler size de gelebilir. Bu tür yanlış bilgilere kesinlikle itibar edilmemelidir.  Petek temizliği yapılmadığı ve ihmal edildiği takdirde oldukça ciddi sorunlara ve maliyeti yüksek faturalara sebep olacaktır. Peteklerinizin kireçlenmesi sonucu da kombinizinde ömrü kısalacak ve yeterli ısınmayı da sağlayamayacaksınız anlamına gelmektedir. Bütün bunların yanı sıra peteklerimizin kirlendiğini nasıl anlarız? Eğer peteklerinizin bir kısmı ısınıyor diğer kısmı soğuk ya da üst kısım ısınıyor ancak alt kısımlarda ısınma sağlanamıyorsa ve yeterli ısıyı elde edemiyorsak anlamalıyız ki bu durum bizi peteklerimizi temizletmemiz gerektiği işaretini vermektedir.

Ankara Kombi ve Petek Temizlik Hizmeti  ve Faydaları

Bazen kendi evinde petek temizliğini yaptığımızı zannederek peteklerdeki havayı almak yana vanalarını açarak içindeki pis suyu boşaltmak isteriz fakat bu petek temizliği için bir çözüm değildir. Peteklerin içindeki sular zamanla toksitlenme ve kireçlenmeye sebep olarak suyun kirlenmesi sonucu petekler tıkanır. Isınma sağlanamadığı gibi kombilerimize de zarar verip ömrünü kısaltmaktadır. Asıl yapmamız gereken yukarıda belirttiğimiz gibi kimyasal ilaçlarla vakumlayarak içindeki pis suyu tamamen boşaltıp kimyasal ilaç dökmek yöntemiyle de içindeki bütün kireçlenme ve toksitlenmeleri yok ederek ısınmayı ve tasarrufu sağlayabiliriz.

Gerçekte bu tür temizliğin ana konusu kalorifer tesisatı temizliğidir. Çünkü asıl kirlilik peteklerde değil tesisatlarda olur. Çamur, kireç, çeper genellikle plastik borularda olur. Bakır boru sistemleri kesinlikle temizlik gerektirmez. Çünkü bakır boru pislenmez. Bu zamana kadar temizlediğimiz hiç bir bakır borudan pislik gelmemiştir.

Peteklerde koruma için gerekli yağ var, bu yağ yapılan çalışma ile birlikte kesinlikle petekten çıkmaz ve sistemde kalır. Bunun dışındaki yanlış bilgiler sizlerin kafasını karıştırmasın. Burada tecrübelerimize dayanarak en doğru işlemi gerçekleştirmekteyiz.Peteklerin yerinden kesinlikle sökülmemesi gerekir. Çünkü söküldüğü zaman çürümeye başlar.

Teknik servisimiz her zaman sizlerin yardımına koşmaktadır. Haftanın her günü hizmetinizde olup sizlere bir telefon kadar yakınız. Bizlere ulaşmak için 0312 4184007 no lu telefon numaralarımızı arayabilir ve sizlere kısa sürede ulaşım sağlamamızı sağlayabilirsiniz. Bütün ekibimiz işinin bilincinde sizlerin sorunlarınızı gidermek için hizmetinizdeyiz. Çayyolu Petek Temizleme ve Kombi Bakım Servisi olarak da hizmet vermekteyiz.  Kesintisiz hizmet anlayışıyla çalışmaktayız. Müşterilerimizin memnuniyeti bizim için çok önemlidir.