Samsun Kombi Tamir Arıza Servisi 444 2 846

Çağrı Merkezi Numaramız 444 2 846

Samsun Kombi Tamir Arıza Servisi 444 2 846

Karadeniz Bölgesinde yer alan Samsun, doğal tarihi ve kültürel zenginlikleri, deniz, kara, hava, demir yolu ulaşım olanakları ile bölgenin turizm potansiyeli en yüksek kentlerinden biridir.

Anadolu’nun savunulmasını planlamak amacı ile Atatürk’ün 19 Mayıs, 1919’da gelmesi ile Samsun, Türk İstiklal Savaş’ının başladığı yer olma özelliği ile önemini her zaman korumuştur.

Samsun kara deniz bölgesinde olduğu için değişik ikliminden dolayı havası, da sürekli değişiklik göstermektedir.Samsun’un büyük bir kısmı hala sobayla ısınırken bir çoğuda kombinin rahatlığını yaşamaktadır.

Kombinin hayatımıza girmesiyle kolaylaşan hayatımız sıcak su ve ısınmak için kullanılan bir teknolojik cihazdır. 

Kışları artık kömür pisliği odun dumanı soba temizliğinden kurtaran kombi her evin olmazsa olmazı haline geldi.

Kombi, doğal gaz kullanımını ve sıcak su ihtiyaçlarını karşılamak için üretilmiş ev veya iş yeri gibi küçük ölçekli kapalı alanlara uygun ısıtma cihazlarıdır. Bu ısıtma cihazlarının ebatlarının küçük olması ve bu sebeple çok yer kaplamaması en çok tercih edilme sebeplerindendir.

Kombi Bakım Tamir Servisi olarak diğer önemli bir sebep ise kombinin çalışırken oldukça sessiz olmasıdır.Ayrıca montajının kolay oluşu ve hafif olması da önemli özelliklerindendir.

Kombi Tamir Servisi Samsun

 

Kombi Tamir Servisi Samsun

Konutun hem ısıtma hem de sıcak su gereksinimini karşılayan bir cihazdır. Bu nedenle kısaca Kombi  olarak adlandırılır.

Hafiftir, ufaktır, duvara asılır ve bu nedenle az yer kaplar, kolay taşınabilir, sessizdir, kullanıcıya bağımsız ısınma konforu sağlar.

Isıtma sistemi için gereken pompa, genleşme tankı, termostat, kontrol panosu gibi zorunlu sistem ve emniyet ekipmanlarına sahiptir. 

Bireysel ısınma özgürlüğü sağlar. Kullandığınız kadar yakar ve ödersiniz. Ayrıca  sıcak kullanım suyu konforu sağlar. Sıcak su için ayrı bir cihaz  kullanmanıza gerek kalmaz.

Teknolojinin çok ilerlediği ve yenilendiği günümüzde kombilerde değişik modelleriyle hayatımızda yer almaktalar kullanımı kadar bakımı da çok önemlidir.

Düzenli bakım yapılmadığında cihazınızdan istediğiniz performansı alamaya bilirsiniz bu kötü durumu yaşamamak için mutlaka teknik servisi yardımı alarak cihazlarınızı memnun bir şekilde kullana bilirsiniz.

Zeki Kombi Teknik Servisi olarak  10 yıllık tecrübemizle ve teknik bilgimizle hizmet vermekteyiz bakımını ve tamirini yaptığımız cihazlarınıza 1 yıl garanti vermekteyiz 7/24 çağrı merkezimizle bir telefon kadar yakınınızdayız bizi arayarak 444 2 846 müşteri temsilcilerimizle görüşme sağlayabilirsiniz . 

Samsun Kombi Tamir Arıza Servisi

Kombi Bakım Servisi Samsun

Kombi Bakım Servisi Samsun

Kombi bakımı sorunsuz ve uzun çalışması için gereklidir. Sık ve periyodik bakım pahalı onarımlar yapmanızı önler. Kapsamlı bakım kombinin daima en yüksek verimle çalışmasını sağlar. Bu bağlamda en iyi çalışma koşullarının mevcut olmasının garanti altına alınması gerekir.

 • Tüm komponentlerin işlerliğinin kontrol edilmesi
 • Duman borularının ve komponentlerin kontrolü ve temizliği
 • İşlemeyen veya hasarlı parçaların değiştirilmesi
 • Servis sonrası kazan veriminin ölçülmesi, önleyici bakım yapılmasına inanır, bu şekilde önemli bir arıza oluşmadan önce gerekli bakım yapılır.
 • Arıza sonrası bakım yani sadece arıza durumunda müdahale edilmesinin hem maliyeti daha yüksektir hem de daha fazla zaman alır.

Kombiler imiz bizim için ne kadar önem teşkil ediyorsa bakımı da kombiler imiz için önem teşkil etmektedir.Bakımı yapılmayan kombiler iniz zamanla geri dönüşü olmayan problemler ortaya çıkarabilir.

İşini iyi yapan Kombi Bakım Servisi’ne kombinizin bakımını yaptırmalısınız.

Samsun Kombi Bakım Servisi olarak 10 yılı aşan tecrübeli ve işinde iyi ustalarımızla hizmet vermekteyiz önceliğimiz müşteri memnuniyetidir.

Bakımını yaptığımız kombilerinize 1 yıl garanti vermekteyiz çağrı merkezimizi arayarak müşteri temsilcimizden yardım talep edebilirsiniz.

Çağrı Merkezi Numaramız 444 2 846 Bize ulaşabilirsiniz.

Kombi Arızaları

Her elektronik ürün gibi kombilerde de arızalar meydana gelir. Peki ne tür arızalarla karşı karşıya gelebileceğinizi ve neler yapmanız gerektiğiniz hakkında yeterli bilgiye sahip misiniz? 

Kombi Arızaları
 • Kombilerde su olmadığı zaman kombi basıncı düşer. Kalorifer devre suyu bitmiş olabilir. Kalorifer devre basıncı 1,5- 2 bar arasında olmalıdır..
 • Kombinizin içindeki sigorta atmıştır ve ya kapalı olabilir.
 • Kombin ize  gaz sağlayan vana kapalı olabilir.
 • Kombi gaz almıyorken çalıştırılmışsa ikaz verebilir, kırmızı ışık yanar.
 • Kombinin ön panelindeki yaz/kış konum anahtarı doğru konumda olmayabilir.
 • Kombinin termostat derecesi düşük olabilir.
 • Kalorifer dönüş hattındaki filtre tıkanmış olabilir. Filtre temizlenip kontrol edilmelidir.
 • Petek giriş ve çıkışlarındaki vanalar kapalı olabilir. Vanaların açık olup olmadığı kontrol edilmelidir.
 • Petekler iniz ve boru hattının temizlenmesi gerekebilir. Bu konuda bizden yardım alabilirsiniz.
 • Kombinin teknik bir sorunu veya üretim hatası olabilir.

Bu tür arızalar oluştuğunda mutlaka bir teknik servis yardımı alabilirsiniz.

Samsun Kombi Tamir Servisi olarak her türlü arızalarınız da en güvenilir ve en kaliteli hizmeti sunmaktayız.

Çağrı Merkezi Numaramız 444 2 846 

Kombi Bakımının Faydaları

Kombiler uzun yıllardır hayatımızda bulunmakta ve yaşamımızı kolaylaştırmakta olan bir cihazdır. Kombiler elektronik cihazlar olduğundan kaynaklı arıza oluşabilmektedir. Peki kombi arızalandığında hangi servisten yardım almamız gereklidir?

Kombi Bakımının Faydaları

Kış mevsimine girerken yaşam alanınızın ideal sıcaklık seviyesinde olmasını istiyorsanız kombi bakımını düzenli olarak yaptırmanız gerekiyor.

Bu bakımlar sırasında cihazla ilgili tüm teknik sorunlar ortaya çıkıyor, olabilecek arızalar önceden tespit ediliyor ve cihazın daha verimli bir şekilde çalışmasını sağlanıyor.

Bulunduğumuz zamanda hangi servise güvenebileceğimizi bilememekteyiz. Servis ararken güvenilir olsun ve sorunu çözümlenmesini isteriz. Zeki Teknik Kombi Servisi sizlere güvenli hizmetler sunmakta olan bir firmadır.

Sadece güvenli hizmetler değil kaliteli ve sorunsuz servis imkanları da sunmaktadır. Servis yardımı alırken sizlere güvenli hizmet vermekte ve asla güveninizi boşa çıkartmamaktadır.

Çağrı Merkezi Numaramız 444 2 846 

Kombi Servis Petek Bakımı ve Temizliği 

Petek temizliği ile kombi bakımını birbirine karıştırmamak gerekir. Kombi bakımı, kombi yetkili servisleri tarafından sadece kombinin düzenli olarak çalışıp çalışmadığının kontrolü ve gerektiği durumlarda kombi parçalarının temizlenmesi işlemidir.

Kombi Servis Petek Bakımı ve Temizliği 

Petek temizliği ise; petek temizliği konusunda profesyonel firmalar tarafından ısıtma sisteminin bütün borularını ve peteği de içine alan kapsamla bir iştir. Ayrıca petek temizliği kabataslak olarak yapılmaz. Özel kimyasallar ile özen gösterilerek yapılan bir iştir.

Petek Temizliği Neden Önemlidir?

Petek temizliği en az kombi bakımı kadar önemlidir kombinize ne kadar dikkat ediyorsanız petek temizliğine de bir o kadar dikkat etmelisiniz. 

Petek Temizliği Neden Önemlidir?

Kombinizin bakımını yaptınız hiç sıkıntı olmadan çalışıyor ama petekleriniz de sıkıntı var o zaman ısınamazsınız  bunun için hem kombinizi hemde peteğimizin temizliğini ve bakımını aksatmamalı ve düzenli şekilde yapmalısınız.

 • Kombiyi düşük dereceye getirerek ideal ısı elde edersiniz.
 • Bütün kalorifer peteklerinde yüksek ısı verimi sağlarsınız.
 • Kombiye en uzak olan radyatör ünüz bile daha iyi ısınır.
 • Kombide doğal gaz sarfiyatı azaltmış olursunuz.
 • Kombinin pompası daha az çalışarak, kombinin ömrü uzamış olur.
 • Kalorifer petek temizlemenin faydalarından biride petek içindeki tıkanıkların açılmasını sağlar. Bazen peteklerin üstü ısınıyor altı ısınmıyor şikayetlerinin nedeni petek tıkanmasıdır.
 • Petek tıkanmasının nedeni, petek içinde tortuların birikmesinden kaynaklanmaktadır. Firmamız, petek temizleme kimyasalı sayesinde petek tıkanıklıklarının rahatlıkla açılmasını sağlar.

Evde kendi imkanlarınız la petek temizliği yapmak çok zahmetli bir iştir. Bu zahmetler göz önüne alınarak yapılabilir.

 • Yapmanız gereken ilk iş kombinizi kapatmak.
 • Tesisat içindeki suyu boşaltmanız gerekir. Bunun için banyolarda tahliye vanaları bulunur. Eğer tahliye vanası yoksa radyatörlerde bulunan purjör vanasından kalorifer peteklerin deki suyu boşaltabilirsiniz.
 • Sistem içindeki su tamamen boşaltıldıktan sonra, kombi peteklerinin rekorlarını açarak boru ile olan bağlantısını ayırın.
 • Radyatörleri duvardan sökerek yıkama işini yapacağınız yere taşıyın.
 • Bir hortum yardımı ile kalorifer peteklerinin içine tazyikli su gönderin
 • Temiz su akıncaya kadar bu işlemi yapmaya devam edin.
 • Temiz su aktıktan sonra peteği tekrar yerine monte edin.
 • Bu işlemi bütün radyatörler için tek tek yapmalısınız.
 • İşlem bittikten sonra kombinin altında bulunan su takviye vanasını açarak kombiye su verin.
 • Bütün kalorifer peteklerini tek tek dolaşarak peteklerin havasını alınır.

Bu işlemi kendim evde yapamam derseniz mutlaka teknik servis yardımı almanız gereke bilir. 

Petek Temizliğinin nasıl yapılacağından ve neden yapılması gerektiğinden biraz bahsettik,Güvenilir bir teknik servisten de yardım alabilirsiniz.

Zeki Teknik Petek Temizleme Servis 10 yılı aşkın süredir  kaliteli ve güvenilir şekilde hizmet sunmaktadır. İşinde tecrübeli ve deneyimli ustalarımız ile haftanın 7 günü hizmet vermekteyiz.

Çağrı Merkezimizi arayarak 444 2 846 bize ulaşabilir müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.