Organik Doğal Yumurta

Organik Yumurtanın Diğer Yumurtalardan Farkı Nedir?

0532 066 47 18

Sabah kahvaltınıza organik doğal yumurtaların eşlik etmesini isterseniz 0532 066 47 18 telefon numaramızı arayarak sipariş oluşturabilirsiniz.

Organik yumurtayı açıklamadan önce organik olmayan yumurtayı açıklamak gerekir. Organik olmayan yani fabrika üretimi

Organik Yumurta Üretimi

de denilebilen yumurtalar tavukları adeta bir robot gibi kullanarak yapılan bir yumurta üretimidir. Kümes denilen kafeslerde tutulan tavuklar önlerine koyulan yemlerden beslenip ardından da yumurtlamasını sağlayacak bir sistemle kullanılmaktadır. Bu şekilde tavukların yapmış olduğu yumurtanın besin değeri oldukça düşük olmaktadır. Tavukları içerisine sadece daha çok yumurta üretmelerini sağlayan ilaç kattıkları yemlerle besleyerek neredeyse dışardaki otla aynı miktarda protein sahibi olan yumurtaları tüketmek yerine organik doğal yumurtalarımızı tercih etmelisiniz.

Bu şekilde üretim hem pek fazla besin değerine sahip olmayan yumurta üretimi yaptığı gibi hem de tavuklara işkence etmek gibi birşeydir. Tavuklar oldukları kafesten hareket edemiyor sadece oturdukları yerden yumurtlama işlemini gerçekleştirmektedir. Bu durum tavukların ömrünün de kısalmasına neden olmaktadır. Normal yaşamını sürdüren gezen tavuklar ortalama beş altı yıl gibi bir süre yaşarken fabrikada yumurta üretimi yapan işçi konumunda ki tavukların ömrü bir iki yıla kadar düşmektedir.

Sizlerde kahvaltılarınızda ya da diğer öğünlerinizde tükettiğiniz pasta ve böreklerinize kattığınız yumurtaların besin değerinin yüksek olmasını isterseniz daha lezzetli bir besin tüketimi isterseniz organik doğal yumurtalarımızdan alarak damak zevkinize uyacak oldukça lezzetli olan ve besin değeri oldukça yüksek olan yumurtalarımızdan yiyebilirsiniz. Saat 10 a kadar arayarak sipariş vermeniz durumunda aynı gün içerisinde yumurtalarınızın teslimatı gerçekleştirilmektedir.

Organik yumurtalarımızın üretimini gezen tavuklarımız sayesinde yapmaktayız. Büyük bir alanda kendileri buldukları

Organik Doğal Yumurta

besinleri tüketerek tamamen doğal beslenme sağlayarak yumurtlamakta ve organik yumurta üretimi sağlanmaktadır. Tavuklarımızın hiçbirine hiç bir şekilde katkı maddesi bulunan bir besin, hormon takviyesi gibi işlemler yapılmamaktadır. Tavuklar gezmiş oldukları yeşil araziden almış oldukları ot böcek  kurt gibi doğal içerikli şeylerle beslenmesini sağlayarak besin değeri oldukça yüksek olan organik yumurtaları üretmektedir.

Organik yumurtalar herkes tarafından tercih edilmelidir. Fabrika üretimi olan yumurtalara göre protein değeri daha yüksek olan bu yumurtaların sağlığınıza da bir zararı yoktur. Diğer fabrika üretimi dediğimiz yumurtaların üretiminde tavuklara verilen hormonal takviyeler ve yemler yumurtaların besin değerini düşürdüğü gibi bize zarar verebilecek içeriklere de sahip olmaktadır. Bu nedenle organik doğal yumurta tercih edilmelidir.

Ayrıca firmamız Keçiören Demirdöküm Kombi Servisi 444 28 46 Zeki Teknik hakkında da oldukça detaylı bir içerik yazısı bulunmaktadır tıklayarak okuyabilirsiniz.

Organik Yumurtanın Faydaları Nelerdir?

Organik yumurtaların vücudumuza o kadar çok katkısı vardır ki anne sütünden sonra en çok besin değeri bulunan şeylerin başında organik yumurta yer almaktadır. Organik yumurta içeriği açısından oldukça yüksek besin değerine sahiptir. Genelde halk arasında yumurtanın kolesterole iyi gelmediği söylentisi dolaştığı için sanki bütün

Organik Doğal Yumurtanın Faydaları

hastalıkların başınıza gelmesini sağlayan şey yumurtaymış gibi muamele yapılarak yumurtanın sağlıksız olduğu söylenir.

Yumurta vitamin yönünden pek fazla zengin değildir fakat potasyum, sodyum, magnezyum, kalsiyum gibi maddeler açısından oldukça zengindir. Bu maddeler insan sağlığı açısından oldukça önemli olduğu için yumurta da bu maddeler sayesinde oldukça önemli bir besin kaynağı konumuna gelmiş oluyor.

Organik yumurtaların sağlık açısından önemini açıklayacak olursak yumurtalar insanı daha tok tutar. Yani bir tabak yemekle bir adet yumurtayı kıyaslayacak olursak ikisi de eşit derece de tokluk hissi yaratır. Yumurta yemeniz durumunda daha az bir besinle daha uzun süre tokluk hissi yakalacağınız için kilo almanız da önlenmiş olacaktır. Diğer türlü besinlerle beslenmeniz durumunda tokluk hissini hemen yakalayamayacağınız için sürekli yeme hissi oluşur ve bu durum kilo alma açısından oldukça tehlike arz eden bir durumdur.

Yumurtalar yüksek besin içeriği ile vücudumuzdaki demir seviyesinin artmasını sağlar. Demir eksikliği durumunda yumurta tüketerek bu sorunun çözülmesini sağlayabilirsiniz. Sonuçta yumurta demir açısından da oldukça zengin bir besindir.

Yumurta sevmeyen bu nedenle yumurta tüketmeyen birisi iseniz vücudunuzun bu bir çok değer açısında kayıp yaşadığını söyleyebiliriz. Yumurta tüketmeyenlerde A, E ve B12 vitaminlerinin eksikliklerine tüketenlere göre daha çok rastlanılmaktadır. Çünkü daha önce de söylemiş olduğumz gibi yumurta besin değeri açısından oldukça yüksek bir besindir. Vitamin değerleri çok olmasa da mevcuttur. Ve az olmasına rağmen vücudumuza bir katkısı

Organik Doğal Yumurta

bulunmaktadır.

Yumurta bazı kişiler tarafından protein yönünden yüksek olduğu için kilo vermeyi önler gibi değişik düşüncelere sahip olsalar da yumurta kilo verme de oldukça yardımcı bir besindir. Kahvaltıda bir ya da en fazla iki adet yumurta tüketimi yapıldığı taktirde yumurtalar tokluk hissi yaratacak ve fazla besin tüketiminizi önleyecektir. Uzun süre kalacak olan bu tokluk hissi sayesinde fazla besin tüketimi yapılmamış olacaktır. Zaten yumurtalar tek başına oldukça yüksek besin değerine sahip olduğu için yanında farklı besinlerin tüketilmesine gerek yoktur.

Yumurtanın saçların ve tırnakların güç kazanmasını sağladığı yönünde bilgilerde mevcuttur. Yumurta içermiş olduğu zengin değerlerin yanında aminoasitlerde içerdiği için saçların ve tırnakların kuvvetlenmesini sağlamaktadır. Aynı şekilde kemiklerimizin sağlığı açısından oldukça önemli bir yere sahip olan kalsiyum mineralinin emilimini sağlayarak kemiklerimizin de sağlığını etkilemektedir. Ayrıca D vitamini de içerdiği için yumurta tüketmek oldukça önemlidir. Özellikle kış aylarında güneşten yararlanarak D vitamini elde edemediğimiz için D vitamini içeren yumurtadan tüketerek bu eksikliği giderebiliriz.

Kısaca özetleyecek olursak yumurtanın zararlı olduğunu söyleyen kimseler tamamıyla bu durumu abartan kimselerdir. Çünkü anlatılanlardan da anlayacağınız üzere zararından çok yararını görmüş olduğumuz yumurta gereğinden fazla tüketilmediği sürece hiç bir sorun teşkil etmemektedir. Gönül rahatlığı ile tüketebileceğiniz bir besin olan yumurtanın da diğer her şeyde olduğu gibi aşırı tüketilmesinde belli başlı sorunlarla karşı karşıya kalmanız mümkündür.

Organik yumurta ve organik tavuk

Aşırı tüketimden dolayı alerji olma durumu, kusma durumu, biotin eksikliği dediğimiz bir duruma neden olur ve bu da saçların dökülmesine yol açar, bakteri üretiminin artmasına yol açar. Bu ve benzeri sorunlarla karşılaşmamak için yumurta tüketimini abartmamak gerekir. Yine aynı şekilde çiğ olarak tüketimi de bu gibi durumlara yol açabilir.

Damak zevkinize uyan oldukça lezzetli olan organik doğal yumurtalarımıza sizler de kahvaltı sofralarınızda börek çöreklerinizde yer vermek isterseniz 0532 066 47 18 telefon numaramızı arayarak sipariş oluşturabilirsiniz. Saat 10.00 a kadar aramanız durumunda aynı gün içerisinde teslimatını sağlamaktayız.

Ankara ilinde aynı gün teslimat sağladığımız gibi Ankara dışında İstanbul, İzmir, Bursa, Antalya, Konya ve daha bir çok noktaya ertesi gün aras kargo teslimatını yaparak sizleri organik doğal yumurtalarımızdan mahrum bırakmıyoruz.

Ayrıca firmamız Köy Yumurtası Fiyatı hakkında da oldukça detaylı bir içerik yazısı bulunmaktadır tıklayarak okuyabilir organik yumurtalarımızın güncel fiyatlarından haberdar olabilirsiniz.

Organik Doğal Yumurta Üretimi

Bir çok şekilde yumurta üretimi mevcuttur. Fabrika üretimi, kümes üretimi ve gezen tavuktan yumurta üretimi şeklindedir. En faydalısı, besin değeri en yüksek olan yumurta üretim şekli gezen tavuk yumurtacılığıdır. Çünkü tavuklar onlara verilen alanda dağılarak ot böcek kurt ne bulurlarsa yiyerek onlardan almış oldukları mineral vitamin değerlerini yumurtlamış oldukları yumurtalara aktarmaktadırlar. Bu sayede elde edilen yumurtaların besin

Gezen Tavuk Yumurtası

değeri diğerlerine göre daha yüksek olmaktadır.

Kümes yumurtacılığında hayvanlar yine ufak kafes şeklinde ya da kulübe şeklinde yerlerde tutularak yem ile beslenmeleri sağlanmaktadır. Fabrika tarzı üretimi zaten yazımızın en başında anlaşmıştık oldukları yerden neredeyse hiç hareket etmeyerek sürekli yem yedirip yumurtlamaları sağlanıyordu.

Bu tarz üretimler de yumurtaların besin değerinin düşük olmasının yanı sıra tavukların ömrü de kısalmaktadır. Sonuçta sürekli yemle beslenerek olduğu yerde kalan bir tavuk ne kadar dayanabilir ki bu duruma. Gezen tavuklar kendi özgür iradeleriyle istemiş oldukları otu böceği yiyerek bütün gereksinimlerini karşılıyor ayrıca yumurtalarının da bunlardan yararlanmasını sağlıyor.

Gezen Tavuk Yumurtası

Bu nedenle bu yumurtalar arasında bir seçim yapmak gerekirse kesinlikle gezen tavuk yumurtası tercih edilmelidir.Organik yumurtanın bir tanesinde ki besin değeri diğer yumurtaların birkaç tanesinin besin değerinin toplamına eşit denilebilir.

Organik doğal yumurtalardan bu dönemde bulmak oldukça zordur. Şehir hayatında gezen tavuk yumurtacılığı yapmak oldukça zor bir durum. Fakat biz kurmuş olduğumuz çiftlikle sizlerin bu sorununu çözmekteyiz. Organik yumurta isteğiniz olduğu taktirde 0532 066 47 18  telefon numaramızı arayarak sipariş oluşturabilirsiniz.

Ayrıca Gezen Tavuk Yumurta Fiyatları hakkında da oldukça detaylı bir içerik bulunmaktadır tıklayarak güncel fiyat bilgilerimizden haberdar olabilirsiniz.