Kombi Ve Petek Temizleme Fiyatları 2019 444 28 46

Arıza Kaydı Oluşturmak İçin Hemen Arayın.

444 28 46

Kombi Petek Bakımı Zamanı

Kombi Petek Bakımı Zamanı 

Kombi Petek Bakımı Zamanı

Kombi bakımı, her yıl  kış ayına girmeden önce mutlaka yapılması gerekir. Havaların soğuması ile birlikte kombi bakımı ne zaman ve nasıl yaptırılmalı, kombi bakımı ne zaman yaptırılır sorusu merak edilen sorulardandır. Evlerimiz ve iş yerimiz başta olmak üzere artık evimizin birçok köşesinde zorunlu olarak kullanmaktayız. kombilerin markası modeli ne olursa olsun doğru kullanımı büyük önem taşır.

Kombi Petek Bakımı Servisi olarak siz müşterilerimizin uygun fiyatlara kombi bakımını yapıyoruz.

Kombi Bakımı Ne zaman yapılır?
Bu soru kombi kullanıcıları tarafından her zaman merak konusu olmuştur. Kombi bakımı daha verimli çalışması açısından  oldukça önemlidir.

Kombi bakımı alanında uzman teknik personel ve bu konuda eğitimli  kişilerce zamanında yapılmalıdır. Kombinin bakımının yaz ayında mı kış ayında mı  yaptırılacağı sorusuna gelinecek olursa kombilerin özellikle kış ayına girmeden yaptırılması kombi bakım ve ısı ve gaz tasarrufu açısından oldukça önem taşır.

Ayrıca firmamız  Kombi Bakım Nasıl Yapılır 444 2 846hakkında da oldukça detaylı bir içerik yazısı bulunmaktadır tıklayarak okuyabilir hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kombi Bakımı Yaptırmanın Önemi

Kombi Bakımı Yaptırmanın Önemi 

Kombi Bakımı Yaptırmanın Önemi

Kombi bakımı can ve mal güvenliğinin sağlanması için oldukça önemlidir. Karmaşık bir cihaz olan kombinin alanında uzman kişilerce bakımının yapılması ve kullanıma hazırlanması gerekir. Kombi bakımını yılda bir kere yaptırmazsak, ısınma sorunu yaşarız.

Kombi bakımı yapılmadığı takdirde tasarruf etmek mümkün değildir. Elektrik su ya da gaz bölümünde meydana gelebilecek bir hasar diğer bölümlerde de sorunların oluşmasına sebep olur ve uzun vadede daha büyük arızalara  yol açar. Bu yüzden kombi bakımı kaç yılda bir yaptırılır diye araştıran herkesin bu işlemi yılda en az bir kez yaptırması gerektiği cevabı ile karşılaşır.

Kış aylarının yaklaştığı bu günlerde havaların iyice soğuması ile  birlikte evlerimizde ısınma sorunu çözmek için kombi bakımı yaptırmanızı öneriyoruz. Kombiler çalışmaya  başlanmadan önce, kışın sorun çıkarmaması, için kombi bakımınızı mutlaka göz ardı etmeden yaptırmanızı tavsiye ediyoruz.

Kombi bakımı Teknik servis olarak alanında teknik ekip ve personeller  ile güvenle tercih edebileceğiniz tek adres.

Ayrıca firmamız Kombi Bakımı Petek Temizleme Fiyat 444 28 46  hakkında da oldukça detaylı bir içerik yazısı bulunmaktadır tıklayarak okuyabilir hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kombi Isıtmıyor !

Kombi Isıtmıyor !

Kombi Isıtmıyor !

Özellikle kışın kombi ısıtmama sorunu ile daha çok karşılaşmaktayız. Kombinin ısıtmama sorunu birden fazla sebebi olabilir. Eğer ki kombi suyu ısıtıyor ancak peteklere yeteri kadar sıcaklık gelmiyorsa bu   tesisat ile alakalı bir sorundur.

Her yıl düzenli olarak kombi bakımı ve petek temizliği, tesisatı temizliği  yapılmadığı durumlarda olumsuz durumlar ile karşı karşıya kalabiliriz.

Neden Petekler Isınmıyor?

  • Kombide bulunan pompadan kaynaklanan bir sorun arıza sebebiyle kombi suyu ısıtıyor petekleri ısınmıyor olabilir.
  • Peteklere yeteri kadar sıcaklık gelmiyorsa petekler arasında hava bulunabilir.  
  • Peteklerin üst taraf ısınıyor alt taraf ısınmıyor ise peteklerin içerisinde zamanla biriken  pas, kireç, tortu yosunlaşma olabilir ve bu durumda peteklerin içerisinde tıkanıklık olacağından yeteri kadar ısıyı sağlayamaz.
  • Tesisat  borularında pas, kireç, çamurlaşma ve tıkanıklık sebebiyle petekler ısınmıyor olabilir.
  • Ayrıca kombi bakımı yapılmadığı takdirde  kombide kireçlenme olabilir.
  • Kombi bar basınç seviyesi  düşük olabilir.

Bu ve benzeri durumlardan kaynaklı dolayı petekler ısınmıyor olabilir. Sizde bu ve benzeri arızalar ile kaynaklı sorunlar yaşanabilir. Kombi arıza, kombi tamir, petek temizleme, kombi yıllık bakımı ile alakalı teknik destek almak ve servis talebinde bulunmak için bizi 444 28 46 numaramız dan  arayarak servis talebinde bulunabilirsiniz.

Ayrıca firmamız Profesyonel Petek Temizleme ve Kombi Bakımı 444 28 46hakkında da oldukça detaylı bir içerik yazısı bulunmaktadır tıklayarak okuyabilir hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kombi Pompasından Kaynaklanan Sorun

Kombi Pompasından Kaynaklanan Sorun

Kombi Pompasından Kaynaklanan Sorun

Kombi bakımı yılda bir kez yapılmalıdır. Bakım sayesinde kombinin verimli çalışması sağlandığı gibi kombinin ömrü de uzamış olur. Kombi çalışıyor petekler ısınmıyor ise  kombi pompası ile ilgili bir sorun olduğu anlamına gelir. Bu sorunun çözümü için yetkili servisi çağırmaktan başka çareniz yoktur.

 Peteklerde Hava Olması

Kalorifer peteklerinde hava olması en çok müşterilerimizin söylediği şikayetler arasındadır.  Peteklerde hava olması sıcaklığı oldukça etkiler petekler yeteri kadar ısınmaz ve kombi yeteri kadar ısı sirkülasyonu sağlayamaz. Bulunan ortamda birkaç petek ısınmıyor ise petekler arasında hava olduğu anlamına gelir Bunun sebebi ise  petek içerisinde hava birikmesinden dolayıdır.

Çözümü ise her peteğin üstünde giriş çıkış vanasını tornavida ile gevşeterek havanın çıkmasına yardımcı olabilirsiniz. Su akınca petek içerisinde bulunan hava kalmayacaktır. 

Ayrıca firmamız Kombi Neden Su Eksiltir/Su Damlatır 444 28 46hakkında da oldukça detaylı bir içerik yazısı bulunmaktadır tıklayarak okuyabilir hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

 Peteklerin İçinde Tıkanıklık Olması

 Peteklerin İçinde Tıkanıklık Olması

Peteklerin İçinde Tıkanıklık Olması

Peteklerin içerisinde bulunan  su kombi pompası ile devir daim yapar. Bu devir daim ile su defalarca peteklerin içerisinde  dolaşır ve  tekrar kombiye döner. Su peteklerin içerisinde sürekli devir daim yaptığı için  zamanla peteğin iç yüzeyini aşındırır. Bu aşındırma zamanla  tortu ve balçıklaşma oluşur.

Bu balçıklaşma zamanla peteklerin tabanına çöker. Bu sebeple peteklerin üst taraf ısıtırken peteklerin alt tarafının ısıtmama sebebidir.  

Sizde petekleriniz yeteri kadar sıcaklık vermiyor ise mutlaka profesyonel bir kombi petek temizleme firmasından yardım almanızı öneriyoruz. Çünkü tek başınıza yapacağınız bir işlem değildir. Tek başınıza yaptığınız takdirde büyük bir zahmete girmiş olursunuz ve  aynı sorunları yaşamaya devam edersiniz. Bunun için mutlaka  profesyonel bir firmadan kombi bakım ile alakalı servis talebinde bulunabilirsiniz.

Kombi bakım petek temizleme firması olarak alanında deneyimli ve ekip personeller uygun fiyata kaliteli hizmeti en kısa süre içerisinde gerçekleştirmektedir. Son teknoloji çıkan petek temizleme makinesi ile peteklerinize tek bir yerden müdahale edilerek bütün tesisat içerisinde bulunan pas kireç, çamur ve yosunlaşma kimyasal ilaç dökülerek adeta bir şeker gibi eritir ve peteklerin içeri ilk gün ki performans ve kalitesine ulaşır.  

Kombi bakımı ve petek temizleme işlemi yapıldıktan sonra kombi hem daha sağlıklı bir şekilde çalışmış olacak hem de petekler daha iyi sıcaklık sirkülasyonu sağlayacaktır.

Kireçlenme ;Kombi ve peteklerde en çok karşılaşılan sorunlardan biri de petek ve kombi içerisinde zamanla kireçlenme meydana gelmesidir. Hangi  kombi olursa olsun hangi su olursa olsun mutlaka  kireçlenme yapar.  Petek ve tesisatlarda bulunan su zamanla kireçlenme oluşturur. Kireçlenmeler boru içerisinde  olabileceği gibi kombi içindeki ufak kanallarda da kireçlenme durumu ile karşı karşıya kalınabilir.

Ayrıca firmamız Kombi Bakım Nasıl Yapılır 444 2 846 hakkında da oldukça detaylı bir içerik yazısı bulunmaktadır tıklayarak okuyabilir hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kombi Basıncının Düşük Olması

Kombi Basıncının Düşük Olması

Kombi Basıncının Düşük Olması

Kombi basıncı bazen kendiliğinden bazen de tesisat sistemi içindeki bir sebepten dolayı düşebilmektedir. Eğer kombi basıncı belli bir seviyenin altına inerse kombi hata kodu  vererek çalışmayı durdurur. Bunu ancak peteklerin ısınmadığı zamanlarda farkı görürsünüz.

Kombi basıncının düşmesi durumunda, kombi altında bulunan su takviye musluğunu açmanız gerekir. Su takviye musluğu şebeke suyuna bağlıdır. Sular kesik olursa kombi basıncını yükseltemezsiniz.

Su takviye vanasını açarak kombiye su verirsiniz. Bar göstergesi 1 buçuk bar ve 2 bar  arasına geldikten sonra musluğu kapatınız. Böylelikle düşen bar seviyesi sorunu halletmiş olacaksınız.

 

Ayrıca firmamız Kombi Yanıp Sönüyor 444 28 46hakkında da oldukça detaylı bir içerik yazısı bulunmaktadır tıklayarak okuyabilir hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.