Kombi Bakımı Dolandırıcılığı Arayın Detaylı Bilgi Telefon 444 2 846

Korsan Kombi Servisi

444 2 846

Günümüzde bir çok kombi bakımı gerçekleştiren servis mevcuttur. Kombi bakımını hakkını vererek gerçekleştiren servisler dışında sadece maddi yönünden dolayı kombi bakımı adı altında kombilerinize bakıp, bakım yapmış gibi davranarak ücret talebinde bulunan servisler de mevcuttur. Bu korsan servisler sadece kendi alacakları parayı düşünerek kombinize hiçbir önem vermeden kabataslak bir bakım benzeri işlemler yaparak kombi bakım ücreti talep etmektedirler.

Korsan kombi servisleri nedeniyle kombilerinizin ömrü kısalmaktadır ve sizin paranız çöpe gitmiş olacaktır. Kombi bakımlarını yaptıracağınız servisi çok iyi seçmeniz gerekmektedir. Kombi bakımını yaptıracağınız servis işinde iyi olmazsa hem verdiğiniz para boşa gidecektir hemde kombinizden olacaksınızdır.

Sonuç olarak kimse anlamadığı bir cihaza bakım yapamaz. Kombiye bakım yapacak olan kişinin de kombiden iyi anlayan bir usta olması gerekmektedir. Bu

Korsan Servislere Dikkat

nedenle servisin daha önce ki hizmetlerine de göz atmak gerekmektedir.

Kombi bakımını gerçekleştiren servisler daha doğrusu gerçekleştiremeyen korsan servisler nedeniyle günümüzde kombi kullanıcıları bütün ustalara olan güvenini yitirmiş durumdadır. Kullanıcıların oldukça haklı olduklarını söyleyebiliriz.

Fakat şöyle bir durum da mevcuttur ki bir servis işini iyi yapmıyor diye diğer servisleri de aynı şekilde yargılamamak gerekir. Bazı kullanıcılar araştırma yapmadan merdiven altı iş yapan bir servisten almış olduğu memnun kalmadığı mağdur edildiği bir hizmet nedeniyle diğer servisleri de onlarla bir tutarak hepsini kötülemektedir.

Ancak bu işe yıllarını veren işinin ehli bir çok usta da bulunmaktadır. Bu nedenle işini iyi yapmayan korsan bir servis bulunduğu zaman sadece ona karşı böyle bir tepki gösterilmesi gerekir.

Genelleme yapılması durumunda her servise aynı bakış açısıyla bakacağı için işini iyi yapan servislerde işinden olacaktır. Bu nedenle her servise aynı tepkiyi göstermemek gerekir. İşinin ehli olan işini hakkıyla yapan ustalarımızdan her daim kombi bakım ve tamir alanında hizmet alabilirsiniz.

Ayrıca diğer bir yazımız olan Beyaz Eşya-Kombi Servis Dolandırıcıları hakkında da oldukça detaylı bir içerik yazısı bulunmaktadır tıklayarak okuyabilirsiniz.

Kombi Bakımında Neler Yapılır?

Kombi bakımı için usta çağıracağınız zaman uzun araştırmalar sonucu güvendiğiniz bir usta bile olsa yapılacak işlemleri not alarak ustayı takip etmeli yaptığı işlemlere bakmalı eksik olanları ustaya bildirmelisiniz. Kombi bakımının ilk adımı kombide ki suyu boşaltmaktır. Kombinin suyu boşaltıldıktan sonra kapağı açılarak içerisinde yer alan genleşme tankının basıncı ölçülür.

Eğer basınç seviyesi 0.75 mbar ın altında ise hava basılır. Daha sonrasında fan motoru sökülür. Sökülen fan motoru musluk altında temizlenir. Pervanelerinde yer alan kirler temizlendikten sonra kurulanarak yerine takılır. Daha sonrasında diğer bir parça olan yanma odası sökülerek brülör çıkartılır ve tel fırça

Kombi Bakım Servisi

yardımı ile temizliği sağlanır. Yanma odasının içerisinde ki tozlar da bir bez yardımı ile alınır.

Yanma odası tekrar yerine takılır ve elektronik kartların kontrolü sağlanır. Elektronik kart kontrolünün de sonrasında emniyet ventili, üç yollu vana gibi parçaların da kontrolü sağlanır. Kombinin içerisinde yer alan her parça tek tek kontrol edildikten sonra eğer tamir işlemi gereken bir durum söz konusu olursa tamir işlemi gerçekleştirilir. Eğer tamir işlemi ile de çözülemeyecek sorunlar söz konusu olursa parça değişimi gerekirse kullanıcının da onayı ve bilgisi dahilinde bu işlemler gerçekleştirilir.

Kombilerin bakımlarının düzenli olarak yapılmasının kombide uzun süreli arıza yaşanmaması için oldukça önemlidir. Kombilerinize bakım yapan servisler bakım işlemlerini hakkını vererek yaparsa kombilerinizde yer alan sorunları giderirse ve daha sonrasında oluşabilecek arızaları fark ederek onları da önlerse kombide bir sonra ki bakım zamanına kadar arıza yaşanma ihtimali neredeyse sıfıra düşecektir.

Fakat işinin ehli olmayan ustalar müdahale ederse bakım işlemlerini onlar gerçekleştirirlerse kombileriniz de daha sonrasında hiç oluşmayacak arızalar bile oluşabilir. Bu nedenle servis hizmeti aldığınız kombi bakım servislerini en iyi şekilde seçmeniz gerekmektedir. Kombi bakımlarını en iyi şekilde gerçekleştiren ustalarımızdan yardım almak isterseniz bir şüphe yaşamadan çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

Ustalarımız yaptıkları her işlem hakkında bilgi ve detay vermekte hizmet sonrasında da kullanıcıya sağlanan hizmet için servis fişi verilmektedir. Kullanıcıların servis fişi almadan ödeme yapmaması gerekmektedir. 

Ayrıca diğer bir yazımız olan Petek Temizleme Silivri Kombi Servisi hakkında da oldukça detaylı bir içerik yazısı bulunmaktadır tıklayarak okuyabilirsiniz.