Petek Temizliği – Kombi Tamir & Bakım & Arıza

Kombi Bakım ve Petek Temizliği

444 28 46

kombi bakım petek temizliği

kombi bakım petek temizliği

Kış aylarının gelmesiyle peteklerimizin kullanımı oldukça artmaktadır. Kombi ve petekler sayesinde ısınma ihtiyacımızı karşılamaktayız. Fakat kombimiz yeteri kadar ısıda çalıştığı halde petekler ısınmıyorsa, peteklerin temizlenme zamanının gelmiş olduğunu anlamalıyız.

Uzun süreli kullanımlarda peteklerin içinde, alaşımlar ve zararlı maddeler birikerek peteklerin su kanallarını tıkar. Bundan dolayı verimli ısınma bir zaman sonra kaybolur.

Evlerimizde, iş yerlerimizde, okullar gibi daha birçok alanlarda kullanılan petekler tıkanma sonucu verimsiz ısıya neden olurken, daha çok doğalgaz faturasıyla karşılaşmamıza sebep olurlar.

Kış aylarına girmeden ya da kış bittikten sonra yaptıracağınız petek temizliği ile konforunuzdan ödün vermezsiniz. Kombi bakımı tek başına tam anlamıyla ısınmanızda randıman sağlamaz.

En fazla 3 yılda bir yaptırmanız gereken petek temizliği ve kombi bakımı ile sisteminizin uzun süre kullanımını sağlarken, enerji tasarrufu ve ansızın ortaya çıkabilecek bir sorunu da ortadan kaldırmış olursunuz. Osmangazi Kombi Servisi en uygun fiyat ile petek temizliği hizmeti vermektedir.

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

petek temizliği tesisat

petek temizliği tesisat

Petek temizliği nasıl yapılır? Petek temizleme işleminde petekler yerlerinden tek tek sökülerek temizlenmez. Evin her yerinin dağılması gibi bir durum söz konusu değildir.

Öncelikle sistemdeki dolaşan (kombi ve petekte) su, banyodaki petekten boşaltılır. Bu işin tam anlamıyla yapılabilmesi için kombi ve tesisatın birbirinden ayrılması gerekmektedir.

Kombiye giriş vanaları da kapanmış olur. Temizlenecek olan petek hariç tüm peteklerinde vanası kapatılır. Sadece temizlenecek olan peteğin giriş ve çıkı vanaları açık bırakılarak petek temizleme makinası bağlanılır.

Petek makinası su ve kimyasal ilaç yardımıyla peteğe basınçlı su göndererek içinde oluşan tüm tortu ve alaşımlardan temizlenmesi sağlanılır. Bu işlem ihtiyaç halinde hepsine ya da sizin istediğiniz miktarda peteğe uygulanır. Petek temizleme işlemi genellikle 1- 1,5 saat arasında sürebilmektedir.

Petek temizliği sırasında kullanılan kimyasal ilaç peteklerinize ya da tesisatınıza bir zarar vermez. Bu ilacın kullanılmasındaki amaç peteğin içinde biriken tortu birikintisinin çözülmesini sağlamaktır. Yalnız bu işlemler kesinlikle profesyonel yardımı alınarak yapılması gerekmektedir.

Kimyasal ilacı alıp kendi başınıza yapabileceğiniz türden bir bakım işlemi değildir. Aksi halde tesisat ya da kombinize zarar verebilirsiniz. Peteklerin tıkandığını nasıl anlayacağız derseniz, sizlere kısaca bunu anlatmaya çalışacağız.

En garantili anlama şekli peteğinizin üst tarafı sıcak, alt tarafı soğuksa peteğinizin tıkanmış olma ihtimali yüksektir. Fakat servis çağırmadan önce kombinizi ve peteğinizi doğru kullanıp kullanmadığınızdan emin olmalısınız.

Kombinizin kış ayarının doğru yapıldığına ve ısı derecesinin ayarını kontrol edin. Petek vanalarının açık olduğundan emin olun. Petek vanaları saat yönünün tersine çevrilerek açılır. Isınmayan peteklerinizde hava varsa her ihtimale karşı havasını almayı ihmal etmeyiniz.

Bütün kontrolleri sağladığınız halde hala peteklerin alt ve üst dereceleri birbirini tutmuyorsa yüksek ihtimalle petekleriniz tıkanmıştır. Ünye Kombi Bakımı ve Petek Temizleme Servisi ile iletişime geçin detaylı bilgi verelim.

Petek Temizliği Servisi

petek temizliği hizmeti

petek temizliği hizmeti

Kombi ve petek temizliği her ev ya da işyerinde uygulanamaz. Yerden ısıtmalı ya da merkezi ısıtmaya sahip olan bir yere daha farklı bir bakım çalışması uygulanmaktadır.

Yerden ısıtmalı tesisat temizliği oldukça hassas bir yapıya sahipken, daha çok özen ve titizlik gerektiren bir işlemdir. Yerden ısıtma sistemi zemine döşenerek üstü kalıcı olarak kapatıldığı için sistem temizliği oldukça önemlidir.

Bu bakım işlemini kesinlikle alanında uzman kişiler tarafından yapılması sağlanmalıdır. Yerden ısıtmalı sistemde, boruların içinde tortu ve kireç zamanla sistemi yavaşlatarak çalışamaz hale getirebilir.

Tortular kombi ve tesisatta tıkanmalara neden olur. Bu tıkanmalar, tortular evde kötü kokuya bile neden olabilmektedir. Bunun önüne geçebilmek için yerden ısıtmalı cihaza özel kimyasal ilaç  verilerek temizlenmesi gerekmektedir. Yerden ısıtmalı sistemden tam verim elde edebilmek için her yıl bakım yaptırmanız gerekmektedir.

Bu sayede %20 ye yakın yakıt tasarrufu sağlamış olursunuz. Petek temizliğinin avantajları; petek temizliği ile kombinizi çok yüksek ısıda çalıştırmadan ısıma sağlayabilirsiniz.

Yüksek doğalgaz faturasından da kurtulmuş olursunuz. Bütün petekler aynı ısıya ulaşacağı için evinizde tam anlamıyla ısınma ihtiyacınızı giderebileceksiniz. Kombi sıcak su pompası daha rahat çalışacağı için, kombi ve tesisatınızı uzun ömürlü kullanmış olacaksınız.

Petek temizleme fiyatları 2021 yılında ne kadar diye merak ediyorsanız; ortalama fiyat 25 ile 195 TL arasında değişmektedir. Yalnız petek temizleme fiyatı, bulunan petek sayısına göre hesaplanmaktadır.

Petek temizleme servisi ile irtibata geçerek net fiyat bilgisi alabilirsiniz. Seçeceğiniz firmanın güvenilir olması, yasal bir işletme olmasına dikkat ediniz. Piyasa da özellikle son zamanlar da korsan servisler çoğalmıştır.

Fiyat yanılgısına düşerek aldanmayınız. Kısa süreli iyi bir araştırma ile ihtiyacınıza uygun cevap verecek bir sürü servis bulabilirsiniz. Ankara Petek Temizleme ve Kombi Bakımı 444 2 846 numaralı telefonumuzu arayarak fiyatlar ile  ilgili bilgi alabilirsiniz.