Çamaşır Makinası Servisi – Beyaz Eşya Teknik Servis Hizmeti

Çamaşır Makinesi Servisi

444 28 46

çamaşır makinesi tamir

çamaşır makinesi tamir

Günlük hayatımızın ve evlerimizin vazgeçilemez beyaz eşyası olan çamaşır makinalarımızın hiçbir zaman bozulmamasını isteriz. Çünkü arıza geçmeleri durumunda işlerimiz aksar, tamirat ücreti gibi durumlarla karşılaşabiliriz.

Tüketici olarak çamaşır makinası servisi tercih ederken ne kadar çok araştırıp, incelesek de en iyi markayı tercih etsek bile elektrikle çalışan eşyalar bazı nedenlerden dolayı arızaya geçmeleri kaçınılmaz olur.

Çamaşır makinası servisi sadece arıza giderimini sağlamakla kalmaz, makine montaj ve kurulumunu yaptırabilir, çamaşır makinasının bakımı ya da makinanızın yedek parçalarının temin edebilirsiniz.

İşini bilen her usta için çamaşır makinasının markası ya da modeli önemli değildir. Doğru yöntem ve araç gereçler sayesinde arıza giderimini hızlı bir şekilde çözerler.

Çamaşır Makinesi Arızaları ve Çözümleri

Pek çok çamaşır makinası kullanıcısı makine arızları ve bunların çözüm yöntemlerini merak etmektedir. Siz değerli kullanıcılara bu konu hakkında kısa kısa bilgi vermeye çalışacağız.
• Çamaşır makinanız su almıyorsa; ilk önce şebeke suyunun gelip gelmediğini kontrol edin. Su giriş hortumunun kıvrılıp kıvrılmadığına ya da ağzının tıkanmadığını kontrol edin. Makinanızın kapağının tam kapalı olmasını dikkat ediniz.
• Makinanız suyu boşaltamıyorsa; boşaltma hortumu tıkanmış ya da bükülmüşse suyu boşaltamayabilir. Pompa filtresi de tıkalı olabilir.
• Çamaşır makinasına su dolar dolmaz boşalıyorsa; su tahliye hortumu makinaya göre daha alçak bir seviyede ya da yerde olabilir, hortumu olması gereken noktaya taşımanız gerekmektedir.
• Çamaşır makinası çalışırken titriyorsa; makinanızın kurulumun doğru yapıldığından emin olmalısınız. Çamaşır makinanıza kapasitesinin üzerinde eşya koyarak makinayı zorluyor olabilirsiniz.
• Çamaşır makinası çok gürültülü çalışmasının birden fazla sebebi olabilmektedir. Makinanın tambur yatak rulmanın oluşan bir arızadan dolayı gürültülü çalışabilir. Yıkama motor rulmanında sıkıntı olabilir. Makinanın tamburuna bir cisim kaçmış olabilir.
Amortismanlarında sıkıntı meydana gelmiş olabilir. Rezidansı yerinden çıktıysa tambura sürtünüyor olabilir.
• Makinanın deterjan çekmesinde köpük oluşması, yanlış deterjan seçimlerinden ya da fazla
deterjan koymanızdan kaynaklanmaktadır.
• Makine deterjan almıyorsa, deterjan çekmesinin kapağının tam kapalı olduğundan emin olun, su vanasının açık olduğunu kontrol edin, su basınç seviyesinin doğru oranda olduğundan emin olun.
• Makinanın çekmesinden köpük çıkıyorsa, fazla deterjan koymuş olabilir ya da elde yıkanan deterjan tercih etmiş olabilirsiniz.
• Çamaşır makinasının altından su kaçıyorsa, makinanın giriş ve tahliye hortumları yerinden çıkmış ya da patlamış olabilir. İlk önce hortumları kontrol ederek gevşeme olup olmadığına bakınız. Kapı contasında arıza meydana gelmiş olabilir. Makinanın kazanında delinme de olabilir. Rezidansı yerinden oynadıysa da makine su kaçırabilir.
• Makinanızın sarsılarak çalışması ya da sıkma işlemi yaparken yerinden oynaması durumunda kesinlikle yardım almanız gerekmektedir. Makinanın taşıyıcı ayaklarında, amortismanlarında, ask yaylarında sıkıntı olabilir.

Bunların dışında çamaşır makinasına en çok zarar veren olay kireçtir. Kireç zamanla birikerek makinanın rezidansına, tamburuna, tahliye borusuna yerleşerek zamanla makinayı kullanamaz hale  getirir. Makinanızdaki kireci dıştan bakarak göremezsiniz. Çünkü iç parçalara birikim yapar.

Makinanızı kireçten korumak için piyasadaki kireç önleyicileri tercih edebilirsiniz. Çamaşır makinanızda bu tarz sıkıntılar oluşması halinde gereken kontrolleri sağladığınız halde makine çalışmıyorsa kesinlikle yetkili servislere ya da Yenimahalle Çamaşır makinası servisi tamiri ekibine başvurmalısınız. 

Çamaşır Makinesi Onarım Servisi

çamaşır makinesi tamir

çamaşır makinesi tamir

Uzman kişilerin desteğini alarak sorununuzu hızlıca çözüme kavuşturabilir, mağduriyet yaşamanıza
izin vermezsiniz. Çamaşır makinanızı oluşabilecek her türlü tehlikeden korumak için yıllık bakımlarını yaptırarak,
arıza oluşumunu engelleyeceğimiz gibi tasarrufta sağlamış olacaksınız.

Makine bakımı ile tasarruf arasındaki bağlantıyı size kısaca anlatalım. Çamaşır makinasını yıllarca, durmadan kullanırız. Çamaşır makinasının içi sıcak ve nemli bir ortamdır. Bu ortamda zaman içerisinde bakteriler oluşmaktadır. Her ne kadar deterjan kullansanız da bakteriler makinaya yayılabilir. Kullanılan deterjanın kalıntıları tortu oluşturur. Bu tortulara ek olarak zamanla kireçte yanlarına eklenerek makinanın verimini düşürür ve kimi zaman makine artık kullanılmaz hale gelir.

Çamaşır Makinesi cihazınıza bakım yaptırarak, makinanızın çalışma ömrünü uzatırken, makinanızın ilk günkü çalışma potansiyelinde kalmasını sağlarsınız. Böylece makinanız fazla enerji tüketmez ve eşyalarınız yıpranma payını azaltacağınız için onlarında kullanım sürelerini uzatmış olursunuz.

Kullanıcı olarak çamaşır makinasını kullanım kılavuzunun doğrultusunda kullanmalı, bakımlarını yaptırmalı ve makina hijyenine önem vermelisiniz. Makinanızın yıkama işlemi bittikten sonra belirli bir süre kapağını açık bırakmalı ve içinin tam kuru olmasını sağlamanız gerekir.

Kapasitesinden fazla çamaşır atmamanız, deterjanı doğru orantıda koymalısınız. Oluşan arıza durumlarında, montaj ve
kurulum gereksinimlerinde, bakım zamanlarında çamaşır makinası servisinden destek alabilirsiniz. Çankaya Beyaz Eşya Servisi haftanın 7 günü en uygun fiyatlar ile hizmet vermektedir.

Çamaşır makinesi konusunda birçok il ve ilçeye hizmet vermekteyiz. Her marka ve model çamaşır makinesi arızanızda haftanın 7 günü ulaşabilirsiniz.

çamaşır makinesi servisi antalya
çamaşır makinesi servisi ankara
çamaşır makinası servisi ankara
bosch çamaşır makinesi servisi antalya
lg çamaşır makinesi servisi ankara
bosch çamaşır makinesi servisi adana
samsung çamaşır makinesi servisi adana
beko çamaşır makinesi servisi ankara
vestel çamaşır makinesi servisi ankara
lg çamaşır makinesi servisi antalya
altus çamaşır makinesi servis numarası
profilo çamaşır makinesi servis numarası
vestel çamaşır makinesi servis numarası
samsung çamaşır makinesi servis numarası
bosch çamaşır makinesi servis numarası
beko çamaşır makinesi servis numarası
regal çamaşır makinesi servis numarası
arçelik çamaşır makinesi servis numarası
ariston çamaşır makinesi servis numarası
hoover çamaşır makinesi servis numarası
orhangazi camasir makinesi servisi
osmaniye arçelik çamaşır makinesi servisi
regal çamaşır makinesi servisi
çamaşır makinesi teknik servis
samsung çamaşır makinesi servis telefonu
bosch çamaşır makinesi teknik servis
arçelik çamaşır makinesi teknik servis
vestel çamaşır makinesi teknik servis
lg çamaşır makinesi teknik servis