Eca Kombi Gaz Valfi / Hata Kodları 444 28 46

Servis Çağır: 444 28 46

Eca Kombi Gaz Valfi Arızası

Eca Kombi Gaz Valfi Arızası

Eca Kombi Gaz Valfi Arızası

Kombi de ateşleme talebi oluştuğunda gaz yolunu açan bir parçadır. Yine ateşleme talebi bittiği an gazı kapatır. Gaz valfi aletşleme trafosu ile ile görev yapar.

Kombi Ateşleme trafosuna yani çakmaklar için akım gönderdiği zaman gaz valfi ile aynı anda akım gönderir. Çakmak çakmaya başladığı anda itibaren gaz valfi gaz yolunu açarak yanma odasına gaz akımı göndermeye başlar.

Gaz Valfi Arızası

Bobini zamanla yanar, yanma sonrasında ise öncelikle yüksek gürültülü bir şekilde kombi çalışır.  Kombi  ses yapma sonrasında tamamen durur ve çalışma yapmaz.

Eca Kombi Gaz Valfı Arızası?

Kombi gaz valfi arızasında  karşımıza kombi ateşleme yapmama sorunu ortaya çıkar. Kombi ateşleme yapmıyor ise ya da  alev yokluğu sorunu yaşıyorsanız büyük ihtimal yaşanan sorun gaz valfi sorunudur. Bu arızanın yanı sıra kombide sıcak su verme sorunu ve ateş yapmama sorunu da nadiren de olsa karşımıza çıkma

Gaz valfi kombide; gaz grubu ya da gaz armatörü olarak da bilinmektedir. Arıza yaptığı zaman tamiri mümkün olmamaktadır. Kombi gaz valfi değişimi gerekeceğinden  müdahalede bulunmadan mutlaka uzman ekip tarafından destek almanız fayda sağlayacaktır. Bizi 444 28 46 numaramız dan istediğiniz gün arayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Eca Kombi Genleşme Tankı Tamir Servisi yazı içeriğimizi okumanızı tavsiye ediyoruz.