Eca kombi arıza kodu 4 / kodları 444 2 846 Çağrı Merkezi

Servis Çağır : 444 2 846

ECA Kombi Arıza Kodları

ECA Kombi Arıza Kodları

Eca Confeo Plus 04 Arızasında Kullanıcı Neler Yapabilir?

  •  Gaz vanalarına bakılarak kapalı olan gaz vanası var ise kapalı olanlar açabilir.
  •  Cihazı birkaç defa  resetleyip tekrar çalıştırın.

Tüm bu işlemler sonrasında arıza  düzelmez ve  devam eder ise arızanın çözümü için sizin yapabileceğiniz başka bir işlem bulunmaz. Arızayı işin ehline bırakarak uzman yardımı almanızı öneriyoruz.

Eca Confeo Plus 04 Arızasında Arızalı Parçalar Hangileri Olabilir?

  • Anakart arızası olduğu zaman;

Anakart birçok model her çeşit kombinin ana parçasıdır. Kombinin çalışmasına yardımcı olur ve parçalara emir vererek çalışma sağlar. Anakart  arıza durumunda ateşleme arızaları ile sıklıkla karşı karşıya kalırız. Kombinin herhangi bir parçasında arıza var ise arızalanan parçanın tamiri yapılır ya da arızalanan parça yenisi ile değiştirilir ve arıza giderilir.

  • Kombi Gaz valfi arızası olduğunda;

Gaz valfi  şebekeden aldığı gazın bir kısmını brülöre göndererek anakarttan aldığı emir ile cihazın ateşleme yapmasına yardımcı olur. Arızalandığı takdirde ateşleme sorunu ile karşı karşıya kalabiliriz. Kombi gaz valfi arızasında yenisi ile değişimi gerekir.

  • Kombi İyonizasyon-ateşleme elektodu arıza olduğunda;

Ateşleme yapmaya yardımcı olan çubuklar olarak da söyleyebileceğimiz bu elektrotlar da arıza olabilir. Brülörde yanma oluşumu olmaz ve bu sebeple cihaz ateşleme sorunu ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu gibi arızalarda kombi deki parçaların değişimi ya da arızanın giderilmesi uygulaması gerekebilir.

Bir önceki yazımız olan Eca Kombi Arıza / Arızaları Tamir Servisi 444 2 846 Çağrı Merkezi yazımıza göz atmanızı öneriyoruz.