Eca Junkers Kombi Eşanjör Arızası 444 28 46

Servis Çağır: 444 28 46

Eca Junkers Kombi Eşanjör Neden Arızalanır?

Eca Junkers Kombi Eşanjör Neden Arızalanır?

Eca Junkers Kombi Eşanjör Neden Arızalanır?

Zaman içerisinde su içerisinde oluşan kireçten ve suyun ısınıp soğuması ve pas, kireç, çamurlaşma dan kaynaklı petek içerisinde tıkanmalar meydana gelebilir. Ayrıca yüksek  ısıya uzun yıllar maruz kalması ile delinmeler meydana gelebilir. Bu gibi arızalar ile karşı karşıya kalınabilmektedir.

Ana Eşanjör Arızalandığında Oluşan Sorunlar?

Tıkanma oluştuğu  vakit; kombide aşırı ısınma sorunu oluşabilir.
Kireçlenme durumu olduğu vakit; ısıyı daha iyi bir  şekilde nüfus edemez ve bu sebeple petekler yeterince ısınmaz hem de sıcak su yeterli oranda gelmez.
Eşanjör Delindiği vakit; bu durum diğer arıza durumuna göre daha sıklıkla karşılaştığımız durumlardır. Delinme olduğu  zaman kombide su akıntısı sorunu yaşanabilir.
Donmaya maruz kaldığı takdirde; kombi genelde  monte edilip dolap içine alınmadığı takdirde eşanjör bu  etkilenir. Eşanjör donabilir ve ya  çatlayabilir.
Eşanjör kombinin en önemli parçalarından bir tanesidir. Maliyet açısından da kombinin en pahalı cihazlarından biridir.  Arızalandığı takdirde tamiri mümkün değildir  mutlaka değişimi yapılmalıdır. Delinme meydana geldiği takdirde  kaynak yapılarak revize edilerek maliyeti  daha düşük fiyata gelebilir. Çoğu kullanıcı ana eşanjör arızası yaşandığında parçanın değişimi kombinin yenisi almayı tercih etmektedir.

Eca Kombi Servisimiz tüm kombi arızaların da bir telefon kadar yakındadır. Bizi arayarak servis çağırabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Beylikdüzü Kombi Servisi Beylikdüzü/İstanbul 444 2 846 yazı içeriğimizi okumanızı tavsiye ediyoruz.