Bosch Kombi Genleşme Tankı Hava Basma 444 2846 Zeki Teknik

Bosch Kombi Genleşme Tankı Hava Basma İşlemi

444 28 46

Bosch Kombi servisi için 444 28 46 telefon numarasını arayarak arıza kaydı bırakabilir ve deneyimli işinin ehli olan ustalarımızdan teknik yardım destek alabilirsiniz.

Kombi bakım servisi

Kombi cihazının rutin bakımları arasında bulunan bir çok kontrolden biride kombinin genleşme tankında bulunan hava basıncının kontrolüdür.

Bu işlem sayesinde kombi cihazımızda ki eksik havayı veya fazla havanın tespiti yapılıp cihaza ekstra hava basılabilir.

Kombi cihazının kontrol sonrası hava basıncının az yada fazla olmasına göre gerekli miktarda hava basılarak yada boşaltılarak ayar yapılması doğru olacaktır.

Kombi cihazına az yada fazla hava basılması durumunda sürekli kombinin bu şekilde çalışması durumunda kombi cihazınız zarar görebilir veya sürekli bir vızıltı sesi yapabilir.

Kombi cihazlarınızın bakım işlemleri sırasın da basılan hava önemlidir kombi cihazlarınızın bakım işlemlerini bu yüzden her zaman işinin ehli kişilere yaptırmanız gereklidir.

Bir önceki yazımızda Bosch Kombi Gaz Gelmiyor 444 2846 Zeki Teknik hakkında detaylı bir içerik yazımız bulunmakta detaylar için sizlerde tıklayabilirsiniz.

Bosch Kombi ye Hava Nasıl Basılır

Bosch kombi tamir servisi

Kombi cihazınıza hava baslıma işlemi yapılması gerekiyorsa tesisatta su bulunursa hava basma işlemini gerçekleştirmek oldukça zor ve yanlış bir davranış olacaktır.

Tesisatta su varken eğer hava basılırsa cihazda yanlış ayarda hava basılmasına sebebiyet verecektir.

Kombi cihazına hava basılmadan önce yapmanız gereken banyoda bulunan Kombi tesisatının vanasını açıp içerisinde bulunan bütün suyun tamamen boşaltılması gerekmektedir.

Bu işlem sonrasın da ise kombi tesisat vanası hala açıkken genleşme tankına, basınç miktarı 1 bara ulaşıncaya kadar hava basılması gerekiyor.

Kombi cihazına havayı basarken zaten kombi de kalan su da vanadan atılmaya devam etmektedir. 1 bara ulaşınca pompa çıkarılır ve banyodaki boşaltma vanası kapatılır.

Bu işlemler doğrultusunda doğru bir şekilde kombi cihazının hava basma işlemi de gerçekleşmiş olacaktır.

Ayrıca firmamız PROFİLO TAMİR SERVİSİ hakkında detaylı bir içerik yazımız bulunmakta konu hakkında detaylı bilgilere ulaşım sağlamak istiyorsanız PROFİLO TAMİR SERVİSİ başlıklı içerik yazımıza tıklayabilirsiniz.