Bağcılar Kombi Bakım Arıza Servisi 444 9 587

Servis Çağır: 444 95 87

Bağcılar Kombi Arıza Tamir Servisi

Bağcılar Kombi Arıza Tamir Servisi

Evde sıcak su  ve ısınma amaçlı kullandığımız kombi tamir ve bakımı alanında deneyimli teknik ekip ve personellerimiz  tarafından yapılmaktadır.

Ancak kombideki arızalar giderilirken sizi rahatsız edecek  gürültü ve kirliliği oluşturmadan tamir işlemini gerçekleştiriyoruz. Atölye de gerçekleştirecek bir durum ise Atölye de tamir işlemini gerçekleştiriyoruz.

Kombiler elektronik beyinler ile  çalışan cihazlardır. Bu elektronik kartlarda oluşabilecek arızalar kombinin verimli bir şekilde çalışmasına  engel olur. Eve gelen  voltajın düşük olması da kombinin arıza yapmasına sebep olabilir.

Kombi sıcak su vermiyor gibi arızalar da sıklıkla kombi arızaya geçiyor olmasının sebeplerindendir. Kombilerin daha uygun basınçta olmaları büyük önem taşır.

Kombi ideal basınç aralığı 1,5 bar arasında olması gerekir. 1 barın altında olduğu takdirde kombinin arızalanmasına sebep olur.

Kombi Basınç aralığının yüksek olması ise sistemin su akıtması problemine yol açar. Bu sorunların problemi sisteme su verilerek ya da suyun akması sağlanarak giderilebileceği gibi, çoğu zaman daha büyük bir işlem de gerektirir. Bu işlemler kombi servisleri tarafından gerçekleştirilir.

 Kombi Arıza Sebepleri

 • Kombi çalıştıktan sonra  arıza veriyorsa, kombi faz ve nötr yanlış bağlanmış olabilir.

  Bağcılar Kombi Arıza Sebepleri

 • Kombi çalışmasında herhangi bir sorun yok ama peteklerde bir ısınma sorunu varsa, bunu da bir arıza olarak algılayabiliriz. Sonuçta  peteklerden ısınma sorunu yaşanmaktadır ve çözüm olarak parçaların değişimi ve petek temizliği işlemi yapılmasıdır.
 • Kombi sıcak su açıldığında kombi çalışmıyor, hata kodu veriyorsa, akış anahtarında arıza  olabilir, diyafram delinmiş olabilir.
 • Kombide ses problemi fan kirliliği olduğunun göstergesidir. Mutlaka fan temizleme yapılması gerekir. Düzenli kombi bakım yaptıranlar bu sorunlar ile  karşılaşmaz.
 • Kombiyi  sıcaklığa ayarlıyorsunuz ancak kombi aynı sıcaklıkta durmuyorsa ayar düğmesi ya da sensör den kaynaklı  arıza olabilir.
 • Kombi ısındıkça su basıncı artıyor ve bu da kombinin çalışmasına engel oluyorsa kombi genleşme tankında arıza olabilir. Genleşme tankı azot azalmış,  genleşme tankı delinmiş  olabilir.
 • Kombiyi açıldığında hızlı  şekilde ısı yükseliği oluyorsa tehlikeli bir durum olabilir.

Kombi Arızaya Geçiyor!

 • Öncelikle kombi kontrol edilmesi gerekir. Kombinin çalışması için gerekli olan şartların tümünün yerine getirilmesi gerekir.
 • Kombiye elektrik gelip gelmediğinden emin olun.  Kombi sigortasını kontrol edin.
 • Ayrıca  kombiye gaz gitmiyorsa, kombi  çalışmayacaktır.
 • Su basıncı  kontrol edilmesi gerekir. Su basıncı ideal seviye 1.5 bardır.

Yukarıdaki makalemizde de bahsettiğimiz tüm arızaların birçok sebebi kombi ye elektrik, su ve gaz sisteminde oluşabilecek herhangi bir arıza kombinin düzgün bir şekilde çalışmasına engel olacaktır.  Kombi Teknik Tamir Servisi çağırarak servisin her şeyi detaylı bir şekilde kontrol ederek güvenliği sağlamasıdır. Ayrıca, kombiye gerekli bakım işlemi yapılarak da önlem alınır.

Kombi Çalışıyor, Arızaya Geçiyor!

 • Kombi elektrik bağlantı hataları ve fiş ters takılması sonucu kombi arızalanmasına sebebiyet verebilir..
 • Kombi elektronik ateşleme kartı arızası var ise kombi  ateşleme yapmaz, ve kombi  arıza geçecektir.
 • Kombi yıllık bakımı gecikmesi sonucu iyanizasyon ateşleme elektrotları pislenir  ve kombi arıza geçer.
 • Kombi ana kart arızasında kombi bir sure çalışır ve aşırı ısınma sonucu kombi ana kart hata vererek kırmızı ışık uyarısı verir.

Bağcılar Kombi Tamir Servisimiz Alanında deneyimli teknik ekip ve personellerimiz ile kesintisiz hizmet sunmaktadır. Sizde en uygun kombi tamir servisi alanında deneyimli usta ve ekip kadrosu ile en kaliteli hizmeti sizler için sunmaktayız.

Özellikle Kombi arızalarında sıklıkla karşılaştığımız arızalar arasında kombi sıcak su vermiyor, kombi gürültülü çalışıyor, kombi anakart arızası, kombi rezidans arızası gibi arızalar sıklıkla karşılaştığımız arızalar arasında yer almaktadır.