Ankara Asansör Bakım Firması 444 28 46

Servis Çağır: 444 2 846

Asansör Bakım Tamir Servisi Ankara

Asansör Bakım Tamir Servisi Ankara

Asansör Bakım Tamir Servisi Ankara

Asansörler, gündelik yaşamımızın vazgeçilmez araçları olmak ile beraber güvenli ve sürekli çalışır olmaları hayati önem taşır. Bunu sağlamak için güvenlik kurallarına uygun hareket edip deneyimli ve uzman ekipler ile  çalışmak şarttır.

Asansör Masraflarını Kim Öder; Hayatımızı daha pratik hale getiren ve kolaylaştıran asansörler, rutin bakım ihtiyacı olan cihazlardır. Asansör masrafları ise binada bulunan zemin katta dahil olmak üzere, kiracı ya da ev sahibi olsun fark etmeksizin aylık aidatlarla ödenir.

Asansör Masrafları Ne Şekilde Ödenir?

Asansör Masrafları Ne Şekilde Ödenir?

Asansör Masrafları Ne Şekilde Ödenir

Özellikle çok  yüksek binalarda arıza yapan asansör,  yaşlı, çocuk günlük hayatın aksamasına sebep olabilir. Bu sebeple yeni yürürlüğe giren asansör yönetmeliği ile asansörler, denetim altında tutularak kontrolleri yapılan cihazlar arasında yer alır. Asansörlerin daha güvenli bir şekilde çalışması için  kurulum tarihinden itibaren her yıl düzenli rutin bakımı yapılması gerekir. Asansörde  arıza olmasa dahi kontrol ve bakımının mutlaka yapılmasını tavsiye ediyoruz.

Bina yöneticisi ya da bina sorumlusu tarafından asansör bakım ve kontrolü yaptırılır. Periyodik aralıklarla yaptırılan asansör bakım sebebiyle ortaya çıkan asansör masrafları, binada yaşayan kişiler  tarafından apartman aidatı içerisinde ise aylık olarak, arsa sahibi tarafından ise demirbaş gideri olarak ödemesi yapılır.

Özellikle ortak kullanılan asansör masrafları binanın boyanması gibi ortak ihtiyaçlarda olduğu gibi binada oturanlar tarafından karşılanır. Apartmanda yapılacak ortak kullanım alanlarındaki değişiklikler, apartman sakinlerinin oy birliği ile karar verilir.

Asansör bakımı ve arıza durumunda ödenen tamir ücreti  eşit  ödenir. Ev sahibi burada eşit miktarda ödeme yapması gerekir. Örneğin iki dairesi olan bir ev sahibi, bu durumda apartman giderleri olduğu zaman iki dairesi için ödeme yapması gerekir.

Ayrıca Ankara Altındağ Asansör Firmaları 444 28 46 hakkında yazı içeriğimizi okumanızı öneriyoruz.

Asansör Tamir Bakım Servisi Yönetmeliği

Asansörü oluşturan tüm  parçaların bakımı,  monte eden tarafından
hazırlanmış olan bakım kılavuzunda yer alan talimatlara göre yapılması gerekir.
Asansör Yönetmeliğine göre bakım;

 • Asansör yağlama ve temizlemeyi,
 • Asansör kontrolleri
 • Asansör kurtarma çalışmalarını,
 • Asansör ayarlama işlemlerini,
 • Asansör kullanıma veya yıpranmaya bağlı olarak oluşabilecek bileşen onarımı ve değişimi,
  Asansör Tamir Bakım Yönetmeliği

  Asansör Tamir Bakım Yönetmeliği

 •  Asansörün yer değişimi bakıma dahil değildir.
 • Asansör askı sistemi, kumanda sistemi, taşıyıcı/kabin, durak kapısı, asansör güvenlik aksamının değişimini bakıma dahil değildir.
 • İtfaiye tarafından yapılan kurtarma çalışmalarını,
 •  Asansör kuyusunun dış bölümünün temizliği bakıma dahil değildir.
 •  Taşıyıcı/kabin iç kısmının temizliği
  bakıma dahil değildir.

 

Ankara Asansör Tamiri Yapan Yerler

Ankara Asansör Tamiri Yapan Yerler

Ankara Asansör Tamiri Yapan Yerler

Tüm kontrolleri yapılsa dahi mutlaka asansörlerin rutin bakımının yapılması büyük önem taşır.
Asansör arızalandığında ilk yapılması gereken asansör içerisinde  kalan var ise onun kurtarılması olacaktır. Bu da asansörün anahtarının kullanılarak dışarıdan kapısının açılması ile olacaktır. Asansör arıza yaptığında otomatik olarak elektrik kesen devreler çalışacak ve bu şekilde asansör kitlenerek her hangi bir kaza oluşması engellenmiş olacaktır.

Asansör tamiri; Asansör arızalarının oluşmasını  önlemek için yapılması gereken işi bilen ve asansör tamir bakım montaj konusunda yetki belgesi olan  servise yaptırmak gerekir.

Bu şekilde yapılan bakımlar sırasında asansörün düzenli ve güvenli çalışmasını engelleyecek bir durum varsa bunlar tespit edilerek gerekli değişimler ve onarımlar hiç kimsenin hayatı tehlikeye girmeden yapılabilecektir. Bu bakım için tek bir asansör servis ile anlaşmanız ile onlar sizin asansör tamir hakkında detaylı bilgiye sahip olarak her aradığınızda da geleceklerdir.

Asansör bakım servisimiz özellikle Ankara’nın birçok bölgesine hizmet sunmaktadır. Hizmet verdiğimiz başlıca ilçeler arasında; Yenimahalle, mamak, çankaya, keçiören, sincan, etimesgut, eryaman, pursaklar gibi birçok yere Asansör tamir bakım servis hizmeti sunmaktayız.

Bizi aradığınız andan itibaren en kısa süre içerisinde ekiplerimizi adresinize gelerek Asansör tamir işleminizi en kısa süre içerisinde gerçekleştirecek ve sizi bulunmuş olduğunuz bu mağduriyetten kurtaracaktır.

Bir önceki yazımız olan Samsung Tamir Servisi Ankara 444 28 46 yazımıza da göz atmanızı öneriyoruz.

Ankara’da  Ankara Asansör Bakım Ücretleri 444 28 46 Verdiğimiz Semtler;

Akyurt, Altındağ, Çankaya, Etimesgut, Gölbaşı, Keçiören, Mamak, Pursaklar, Sincan, Yenimahalle , 100. Yıl Abidinpaşa, Akdere, Aktepe, Aydınlıkevler, Ayrancı, Ayvalı, Bağlum, Bahçelievler, Balgat
Batıkent, Birlik Mahallesi, Kırkkonaklar, Cebeci, Cevizlidere, Çayyolu, Demetevler, Dikmen, Emek, Eryaman, Esat, Etlik, Gaziosmanpaşa, Güneşevler, Hasköy, Hüseyingazi, İncirli, Karapürçek, Kırkkonaklar
Natoyolu, Ostim, Öveçler, Sanatoryum, Sokullu, Tuzluçayır, Ufuktepe, Ümitköy, Yenimahalle